navod jak sdilet internet v male siti (zapojeni sítě)

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maestr0 8. 9. 2006 10:18

tuto funkci jsem neznal, neco jsem si o tom ted precetl. jak rikas umozni to pocitacum normalne fungovat v lokalni siti, ale na internet se nedostanou protoze nelze definovat branu, dns atd. Jak pises ze kdyz definujes jeden pc jako gateway spusti se na nem DHCP server, to podle me neni pravda u WXP, k tomu je potreba mit W2003, nebo se pletu? :)
X m a e s t r o . c o m
maestr0
Junior

Odeslat příspěvekod jankop 8. 9. 2006 10:42

maestr0 píše: Jak pises ze kdyz definujes jeden pc jako gateway spusti se na nem DHCP server, to podle me neni pravda u WXP

Myslím, že u počítače WXP, na kterém je nastaveno Sdílení Internetu, se spouští DHCP služba pro rozsah 192.168.0.1-254
jankop
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 8. 9. 2006 10:50

xp bez problemu. Koneckoncu to funguje od win98 nepletu-li s. ICS obsahuje DHCP server, jen se NEDA KONFIGUROVAT (pevny rozsah viz vyse)

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod maestr0 8. 9. 2006 10:59

jankop píše:Myslím, že u počítače WXP, na kterém je nastaveno Sdílení Internetu, se spouští DHCP služba pro rozsah 192.168.0.1-2541/quote]

ok, musim uznat ze mas pravdu, prave jsem si to vyzkousel.
X m a e s t r o . c o m
maestr0
Junior

Odeslat příspěvekod kamowski 2. 11. 2006 12:14

maestr0 píše:Pro někoho to bude možná užitečné, různé nejcastejsi varianty zapojeni male "domaci"site, popsano co nejsrozumitelneji :)

:url]http://xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006090003[/url]

Použil som tento návod a je to OK.
Mám doma 2 PC.
PC1 je v LAN sieti (workgroup), má na 1.sieť.karte IP adr. pridelenú adminom.
Cez 2. sieť.kartu je spojené s 3.sieť.kartou v PC2 (doma), IP som zadal podľa návodu 192.168.0.1 - 192.168.0.2, maska 255.255.255.0
Potrebujem poradiť s nastavením zdielania.
1)
V PC1 mám súbory, ktoré potrebujem zdielať s PC2 ale tak, aby boli zdielané iba v "doma" ale nie v "workgroup"
2)
V PC1 mám súbory, ktoré chcem zdielať s PC2 "doma" ale aj s ostatnými PC v LAN sieti "workgroup".

Viete mi s tým prosím poradiť?
kamowski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maestr0 2. 11. 2006 21:56

na sdileni souboru je nejlepsi pouzit FTP server.

Jinak PC s nasdilenym obsahem se zobrazi z jineho PC v te skupine ve ktere je zarazeno.
X m a e s t r o . c o m
maestr0
Junior

Odeslat příspěvekod Doodoo 2. 11. 2006 22:13

Mna by zaujimalo toto:
Vo firme je asi 20 klientskych PC v domene a 1 PC s windows server 2003.
Je tam konferencna miestnost kde je napr. 5 datovych zavuviek RJ45 a pouzivaju sa tam notebooky, ktore maju WIFI. Mozem tie zasuvky zrusit a namiesto nich tam dat 1 AP? Pripoja sa do domeny? Nebude to robit problemy? Ako to zabezpecit tak aby sa kazdy mohol prihlasit len so svojim domenovym loginom?

Ide mi o usetrenie portov na switchi, kedze tieto zasuvky sa vyuzivaju iba z casu na cas, ale musia byt dostupne...
Doodoo
Junior

Odeslat příspěvekod Doodoo 2. 11. 2006 22:17

Este doplnim ze DHCP server bezi na win server 2003
Doodoo
Junior

Odeslat příspěvekod Abc 2. 11. 2006 22:17

Nevim jak to ale na http://www.pctuning.cz/index.php?option ... mitstart=4 je uplne stejne clanek. Ze by nahoda?
Abc
Junior

Odeslat příspěvekod maestr0 3. 11. 2006 07:23

Doodoo píše:Mna by zaujimalo toto:
Vo firme je asi 20 klientskych PC v domene a 1 PC s windows server 2003.
Je tam konferencna miestnost kde je napr. 5 datovych zavuviek RJ45 a pouzivaju sa tam notebooky, ktore maju WIFI. Mozem tie zasuvky zrusit a namiesto nich tam dat 1 AP? Pripoja sa do domeny? Nebude to robit problemy? Ako to zabezpecit tak aby sa kazdy mohol prihlasit len so svojim domenovym loginom?

Ide mi o usetrenie portov na switchi, kedze tieto zasuvky sa vyuzivaju iba z casu na cas, ale musia byt dostupne...

Jednoduché, AP zapojis do zasuvky, nastavis mu pevnou IP a vypnes na nem DHCP. Notebooky ktere se na AP pripoji se v pohode prihlasi do domeny.

Jako zabezpeceni muzes pouzit overovani pomoci radius serveru.

Jinak clanek o zabezpeceni bezdratovych siti jsem taky sepsal (ovsem radius server tam nenajdes, článek je spis pro domacnosti nebo male firmy)

http://www.xmaestro.com/view.php?nazevclanku=jak-zabezpecit-bezdratovou-sit&cisloclanku=2006100024
X m a e s t r o . c o m
maestr0
Junior

Odeslat příspěvekod P.A.B.L.O 3. 11. 2006 17:36

super, dík
P.A.B.L.O
Junior

Odeslat příspěvekod P.A.B.L.O 3. 11. 2006 17:56

P.A.B.L.O
Junior

Odeslat příspěvekod rokostom 22. 11. 2006 22:09

Dobrý den,prosim o pomoc.
mam problem,uz jsem zkousel vsechny mozny zpusoby,ale porad nic...mam PC a NB oboje s WXP pripojeny pres router edimax...pripojeni na net funguje skvele,mezi pocitaci se pingnu,ale sdílení dat a tiskarny nefunguje ani kdyz jsem postupoval dle http://xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006090003#5 i dle http://www.svethardware.cz/art_doc-5D3720B...74627.html i kdyz vypnu firewall,tak se nevidi...uz nevim co mam delat...potrebuju sdilet i tisknout z obou (tiskarna je nova s usb pripojenim pripojena na PC - z NB nelze nalezt)...dekuji za odpoved
rokostom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maestr0 18. 3. 2007 18:47

doplnění o postup nastavení bezdrátové sítě v režimu ad-hoc

Bezdrátové propojení počítačů v režimu ad-hoc
X m a e s t r o . c o m
maestr0
Junior

Odeslat příspěvekod Tenente 14. 5. 2007 18:53

Zdravim, diky za clanek. Nicmene mam otazku, jak propojit PC (ktere je pripojene skrz wifi router a ten prevadi net z kabelovky) a notebook, ktery je do site pripojen skrze router.

Mam nastaveno na routeru DHCP, Obe zarizeni jsou vzajemne pingnutelne, maji nasdilene slozky a jsou ve stejne skupine "SKUPINA". Ale bohuzel, nejde mi nasdilet danny adresar jak z PC tak z NTB. Mohli byste mi poradit jak na to?

Rad bych docilil aby PC fungovalo jako fileserver pro ntb. Dekuji
Tenente
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka