Zapojení NASu k TV

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tapdancer 9. 4. 2014 12:00

Dobrý den plánuji nákup NAsu.
1) Moje TV přes usb vstup vidí jen max 2TB 3,5´´ externí disky. Mám doma ale doma i několik 3TB externích disků. Když bych si zakoupil NAS a k němu disky připojil a NAS připojil do TV, rozpozná TV tyto disky?
2) Nikde u Nasů není k načtení, jestli zvládnou USB hub (většina NASů má jen 2-3 USB), je možné to někde zjistit?
3) Lze NAS přímo propojit přes UTP kabel NAS->TV, či je potřeba propojit obězařízení do routeru, popř. jaký router bych potřeboval, má u něj být napsáno, že podporuje DLNA?
Děkuji.
tapdancer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 4. 2014 13:17

1. Zjistíš z návodu k TV nebo od podpory výrobce TV.
2. Spíš ne. Zjistíš opět od výrobce NAS nebo z manuálu.
3. Lze, pokud uděláš správnou IP konfiguraci na obou zařízeních.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tapdancer 9. 4. 2014 13:30

Díky za rychlou odpověď,
3) Co znamená správná konfigurace IP?
tapdancer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 4. 2014 14:06

To je taková, která není špatná, tedy je funkční.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 4. 2014 14:53

Pokud od toho ocekavas, ze z TV budeš na ten NÁŠ nahrávat, tak toto nejde. Pokud máš TV připojenou k netu kablem, pichnes NÁS do touteru či switche a mas to. Pokud máš doma net, mas doma i modem, router či tak něco. Takže napiš co mas a jakou TV mas

-- 9. 4. 2014 14:53 --

Pokud od toho ocekavas, ze z TV budeš na ten NÁŠ nahrávat, tak toto nejde. Pokud máš TV připojenou k netu kablem, pichnes NÁS do touteru či switche a mas to. Pokud máš doma net, mas doma i modem, router či tak něco. Takže napiš co mas a jakou TV mas
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 9. 4. 2014 15:15

K netu s TV vůbec připojený nejsem, ani na to nechci nahrávat. Router u TV nemám.
Jen bych rád přehrával filmy z 3TB disku z NASu v TV.
Chci jen přehrát 3TB disky, keré mi port v TV nevidí.
TV je Sansung LE40C650.

Ještě k zapojení, nejde jen zapojit NAS s diskem k TV kabelem a přehrávat, jako u MMC ale přehrávačem by byl Televizor?
tapdancer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 4. 2014 16:19

Na TV nastav síť připojení manuálně na 192.168.0.5 maska 255.255.255.0, NASU nastav ip 192.168.0.6 masku stejnou. Na TV to nastavis Vpohode, na nasu už bez pc a připojení hůře. Případně použij rozsah ip na TV a nas stejnou jako mas na pc, jen změn poslední číslo, pak to připoj. Ale jestli chces pripojit nas s tv ethernetem, a do toho nadu USB ext disk, nevím zda to bude fungovat.

Dále, ty kupuješ NAS. jen pro to aby si mohl místo 2TB disku přehrávat větší a ostatní fce NASU pohrbis? To je volovina. Já bych tv připojil kablem k netu a NAS dál k routeru a mel vše na síti. Pwk si prez tottent stáhneš vše přímo a nemusíš mít zaple pc a na ext disk vykopitovavat a připojovat někde. Za pár metrů kablu to přeci stojí.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 9. 4. 2014 16:29

Zásadní podmína-NAS server musí umět DLNA protokol
Tedy musí mít v sobě DLNA server-Twonky atd.který se dá do některých Nasů nahrát,nebo tam už je od výrobce.
jito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 4. 2014 16:50

Blbost. DLNA jo, ale ne twonky, je spousty DLNA serveru, a ukaž mi nas který DLNA nemá.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 9. 4. 2014 18:03

Dobře, vyzkouším, díky.
tapdancer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 9. 4. 2014 19:15

Mike.M píše: ukaž mi nas který DLNA nemá.

Nebudu tady dávat odkazy na jednotlivé NAS servery(nesmysl),ale je jich pořád dost,včetně nových modelů.
jito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 4. 2014 21:03

Ok, ale už v 1. prizpevku píše o DLNA. Ale ještě třeba zjistit zda NÁS podporuje prez USB připojení větší než 2GB, dále jaká rychloat toho USB, je a bude. Se může stát že to pojede jen pár MB, což na fullhd může být zalostně málo, proto Radim, nevymyslet blbosti, kupit nas bez disku který má DLNA, třeba 2 diskový s RAID 0, pokud ti nejde o bezpečí, ale kapacitu, napojit na Gbit síť a vše připojit do sítě. Tak to má byt a nevymyslet jiné zapojení a využití.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 16. 4. 2014 10:17

Tak pro budoucí uživatele píšu postřehy z nového NASu (nejlevnější NAS, co se dá koupit - Zyxel NSA310S)

1) Je třeba NAS doplnit 1 interním diskem, jen s externími se nekamarádí. Dovnitř jsem dal Green 500GB, ani jsem nemusel formátovat, v pohodě jsem na něj hned mohl zapisovat. Poté k NASu připojen 3TB externí disk a TV ho vidí a umí z něj i v pořádku přehrávat - jen přeskakování po kapitolách v 1080p a 720p mu vždy chvilku trvá (cca 1s).

2) USB hub Belkin (7 portový) v pohodě jede i bez napájení, udržel mi všechny 4 externí 3,5´´ disky.

3) Připojeno přes 4 roky starý 2-portový router (bez certifikace DLNA) a v pohodě jede.

Narazil jsem pouze na 1 problém, v externím 3TB disku přes NAS vidím jen 8 složek s žánry (akce, komedie, animované,...), ale na disku jich má přitom cca 20. Každý film je poté ve vlastní složce, nevím, jestli na něj není těch složek moc. Obsah disku je cca 200 filmů.
í těch složek moc. Obsah disku je cca 200 filmů.
tapdancer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 16. 4. 2014 10:41

3.5 " disky mají své napájení, timpadem USB hub nemusivnic napajet
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků