Wedos - Již dvakrát spadlé služby u Balíček Debian 6.0 ISP

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod WilliF 18. 4. 2014 11:19

karlos00x píše:Proc ISP kdyz tam mate dva weby?


Balíček jsme vybrali kvůli úspoře času. Počet webů bude časem stoupat a s ním i nakoupený výkon.

Jinak díky vašim radám jsem se zaměřil na RAM a vypadá to, že v defaultním nastavení nebyl spuštěný swap. Tohle svádím na svoji naivitu, protože jsem to pokládal za samozřejmost. Věřím, že po tom co jsem ho nastavil se už problém neobjeví.

Děkuji také za další rady ohledně optimalizace systému a služeb - určitě vyzkouším.
WilliF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod logout128 18. 4. 2014 11:36

Základní VPS měl donedávna jen 512MB RAM, když jsem si tam nechal nainstalovat před dvěma lety CentOS 5, vydržel server běžet zhruba 4 dny, než došla běžným provozem Apache (a ničeho jiného) s čtyřmi weby spíš blogového charakteru s maximálně 200 návštěvama za den dohromady. Udělal jsem si pár skriptů, které cronem každý den ráno ve 4 zastaví serverové služby, smažou cache a zas služby nahodí. Od té doby nic nepadá - teď přidali dalších 512MB RAM zdarma, i tak jsem nechal skripty v činnosti, přidal jsem tam FTP, gopher, owncloud a pořád se vejdu. Čili s trochou snahy ten nejlevnější VPS běží zcela bez problémů už v řádech let, nic není pomalé, nic nepadá, ale holt VPS už vyžaduje nějaké adminské znalosti, které se dají za víkend googlení získat.

-- 18. 4. 2014 10:39 --

WilliF píše:Jinak díky vašim radám jsem se zaměřil na RAM a vypadá to, že v defaultním nastavení nebyl spuštěný swap. Tohle svádím na svoji naivitu, protože jsem to pokládal za samozřejmost. Věřím, že po tom co jsem ho nastavil se už problém neobjeví.


WEDOS na VPS swap nedoporučuje, z mých zkušeností ani nepomohl - paměť zabere apache a jen apache a ten se za chodu jen tak neodswapne.
Jsem Technomorous.
Powered by HP Elite 7300, Mac mini G4, Lenovo T400, BlackBerry Z10, Amazon Kindle 5 & ZX Spectrum 128 +2.
logout128
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 4. 2014 15:13

karlos00x píše:Petře já si dovolím nesouhlasit. Předpokládám, že právě varianta ISP znamená, že udělali instalaci OS + potřebných balíků, základní konfiguraci toho ISP a pak z toho udelali image který při "instalaci" rozbalí. Někdy jo to i upravený instalační medium s dodatecnymi skripty.
Vyhoda opensource sveta - mas jen to co opravdu chces.Jasně když jsem si VPS zařizoval tak tam ISP nebyl - samozřejmě toto asi upravovaly oni, a nebo je jinde na netu debian s ISP nevím, ale v první řadě to chce trochu optimalizovat, nechat spuštěné pouze co člověk potřebuje atd...

Swap nepoužívám mám tam jenom poštu (postfix + dovecot na mail a www pro vlastní potřebu - neveřejný).

Určitě to bude chtít optimalizovat věci jak apache kolik se má spustit procesů - asi to omezit aby to nesežralo všechnu ram a podle mě určitě optimalizovat tu databázi.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 4. 2014 22:02

logout128 píše:Zholt VPS už vyžaduje nějaké adminské znalosti, které se dají za víkend googlení získat.


ano, stejne jako kazdy trdlo muze byt za vikend zednikem nebo elektrikarem...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků