Pomoc při výběru notebooku

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marthax 11. 5. 2014 08:22

Prosím o radu. Jsem úplný laik...potřebuji levnější notebook na běžnou práci, zpracování fotek...mívám otevřených více oken najednou....V jednom obchodě mi řekli, že Intel Pentium a Celeron nebrat, jsou prý pomalý doporučujou Intel Core a AMD....Jinde je to naopak. Čísla uváděná v tabulkách parametrů mi nic neříkají, takže prosím o nějaké minimální hodnoty, co by to mělo mí, aby to trochu šlapalo.

Měla jsem předtím poměrně drahý noťas , ale byl strašně pomalý, tak bych tuto chybu nerada zopakovala.
Děkuju za rady :-)
Marthax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malcolmX 11. 5. 2014 09:30

* Jaky ntb jsi mela pred tim, typ, procesor (vcetne taktu), graficka karta, disk?
* Budes ntb prenaset a klades duraz na spickove mechanicke provedeni a vydrz baterie?
* Specifikuj blize upravy fotografii, jak casto, datova velikost, typ uprav. Co jineho budes na ntb delat?
* Pripojujes k ntb externi monitor s vyssim rozlisenim?
* Kolik jsi ochotna (cenovy strop) investovat?
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Marthax 11. 5. 2014 10:01

Nejsem si úplně jistá, ale bylo to snad toto
2.1GHz Intel Pentium Dual-Core T4300 Processor
4096MB DDR2 667MHz Dual Channel Memory
320GB 5400RPM SATA Hard Drive, 8X DVD-Super Multi Double-Layer Drive
15.6" HD Acer CineCrystal LED-backlit Display, Intel Graphics Media Accelerator 4500M
Windows 7 Home Premium 64-bit

Přenášet ho budu hodně, takže aby i něco vydržel,je hlavně na cesty,... doma mám ,,velkej,,
Kdyby vydržela více baterka, bylo by dobře
Foto - Zoner, net - stahování - např. videí podle potřeby, připojování k dataprojektoru,MS Office
Marthax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Araken 11. 5. 2014 10:02

Kup SSD do stareho draheho notasu a budes se divim...
Araken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 11. 5. 2014 10:43

Pentium je i3 bez virtuálních jader, výkonem od sebe nejsou moc daleko.
Celeron je Pentium se sníženou cache.

Na kancelář stačí jakýkoliv zmíněný, s tím, že když osadíš SSD na systém, bude to rapidně rychlejší.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 11. 5. 2014 10:57

Rada soucasne osazovanych ntb Haswell Cel/Pen nejsou podle testu vykonove nejak vyrazne lepsi nez co ma ted. Na kancelar by ji stacilo i co ma ted, preinstalovat a osadit SSD. Ty procaky, podle mne, patri opravdu do low endu a osobne bych se jim vyhnul.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Araken 11. 5. 2014 11:09

alfah4ns píše:Pentium je i3 bez virtuálních jader, výkonem od sebe nejsou moc daleko.
Celeron je Pentium se sníženou cache.

Na kancelář stačí jakýkoliv zmíněný, s tím, že když osadíš SSD na systém, bude to rapidně rychlejší.


přesně tak, s novým diskem a po čisté instalaci to bude úplně jiný stroj a budeš spokojená... a i kdyby ne, můžes kooupit nový notebook potom a ten disk si jenom přendat...

http://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp9 ... 35/produkt
nebo poloviční kapacita za 1900,-
Araken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 5. 2014 11:12

Kód: Vybrat vše
Měla jsem předtím poměrně drahý noťas , ale byl strašně pomalý, tak bych tuto chybu nerada zopakovala.

Neexistuje příma uměra mezi cenou a pomalosti ,rychlostí práce na notasu a to v drtivy většině čiností co průměrný uživatel dělá.Ba co hůř neexistuje přima ůměra v připadě prace kterou budeš dělat na notasu podle toho co bylo napsáno že dělaš a tím jestli bude jako střela nebo sotva se plazit at si koupiš ze současne nabídky prakticky cokoliv.Na tvoje akce by měl byt rychlostně a vykonově plně dostačující low end,něco jineho je zpracování,vydrž atd
Problem je podle mojich zkušeností s tím co během tydne jsou schopni lidi provest s OS - někteří experti za jeden jedinej den.Nalož sprinterovi na zada tunu,zabetonuj mu nohy a potom chtěj aby běžel stovku za deset vteřin - standartni stav u většiny uživatelů.
Naposledy upravil oooooooooo dne 11. 5. 2014 11:12, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 11. 5. 2014 11:12

Zena, muz, zacatecnik nebo pokrocily ... ani na jednom nezalezi, protoze pravidla prati pro vsechny a pridelavat praci ostatnim, obzvlaste zadas-li radu, neni zrovna dobry pristup. Staci si precist mistni zvyklosti, pravidla a venovat 5 minut casu formulaci dotazu.

Thats all.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 5. 2014 11:18

Ja teda za sebe rikam: 256GB Crucial M500 SSD misto toho HDD a stroj bude litat jak strela(+ reinstal). Cena cca 3tisice vcetne vymeny.

Otazka je co baterka.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 5. 2014 11:21

Zvolila jsi nesprávnou sekci. Výběr notebooků se řeší v sekci Notebooky forum-907/Notebooky.html

No a vzhledem k tomu, že dotaz nesplňuje žádný požadavek daný pravidly, tak nemá smysl ho ani přesouvat. Takže navštiv sekci Notebooky, přečti si důkladně pravidla pro pokládání dotazů v této sekci viewtopic.php?f=907&t=1113128 a formuluj nový dotaz tak, aby obsahoval vše požadované, jinak totiž nemá smysl nic radit.
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků