Novy notebook + cista instalacia Win7 = bootloop. Co s tym?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Imhotep 6. 6. 2014 00:57

Zdravicko. Mam tu jeden problem s cisto novym Lenovom Thinkpad Edge E440. Notebook bol kupeny bez OS, rad by som nan nainstaloval Win7 64bit. Problem ale je, ze instalacia sice prebehne (rozdelenie disku, nastavenie casu, vytvorenie konta), ale po poslednom restarte uz system nenabehne a dookola sa notebook restartuje. Ziadna modra smrt, ziadne logo Win. Zaujimave je, ze v priebehu instalacie restarty prebehnu v poriadku a system dalej pokracuje v instalacii. Po hlaske ''Vitajte'' hned napise ''Vypina sa'' a potom uz nenabehne.
V biose mam nastaveny SATA mod ''Compatibility'' a UEFI/Legacy boot mam nastavene na ''Legacy Only'' a CMS Support ''Yes'' (toto sa ani neda zmenit). Secure boot je ''Disabled''.
Skusal som vselijake moznosti, tychto nastaveni, ale vysledok je vzdy rovnaky. Dokonca ak zapnem UEFI boot, tak mi nenabootuje vobec z nijakeho media.
Vie mi prosim niekto poradit, ako ten system rozbehat? Uz som ho instaloval asi 5x s roznymi nastaveniami a stale nic :-(
Dakujem za pomoc.

-- 6. 6. 2014 01:13 --

podarilo sa mi problem vyriesit. Bolo treba obnovit MBR prikazom ''bootsect /nt60 SYS /mbr'' cez recovery konzolu. Nechapem ale preco to bolo treba spravit :hm
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 6. 2014 06:37

Protože jsi
A/ zapomněl vyčistit systémový disk na počátku instalace OS;
B/ neinstaloval OS z originálního MS média.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 6. 6. 2014 09:40

ja som ten disk vycistil (kazdu particiu som po vytvoreni sformatoval). Ak sa mozem spytat: podla coho si zistil ze som neinstaloval OS z orig media?
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 6. 6. 2014 10:20

je to sice hodnotna informacia a dakujem za nu, nechcem tu ale plavat po tychto nekalych vodach, len ma zaujima, podla coho ste majstri zistili ake medium bolo pouzite? :-)
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 6. 2014 10:34

Zkus to uplně znovu a od začatku.Instalačce nedovol cokoliv vytvořit.Ale vytvoř oddil jemuž daš rovnou flag aktive a at to je oddil na němž bude zaroven system a je jako první,kašli na to že tim padem nebude sreserved - o winre nepřijdeš tak jako tak,stejně je podstatny abych měl jakykoliv medium z nějž můžu wre použit,je to daleko podstatnějši než existence neexistence sreserved jako zvlaštniho oddílu.
GPT vs MBR vyřešeno maš,legacy boot taky,medium z nějž instaluješ, tedy system taky.
Mimochodem při prvnim spuštěni neblikal nahodou prompt?Ono napřiklad alza jisty operačni system nepovažuje za operačni system jak to nema ikonky neni to operační system...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 6. 6. 2014 10:55

Prostě smazáním oddílu se nemaže MBR!

A pokud instalačka zmršila MBR či ho vůbec nezapsala kdoví co tam zůstalo.

Většinou i NT bez OS tam něco mají různé freedos a podobně i když je to nepoužitelné :-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Imhotep 6. 6. 2014 11:06

oooooooooo: presne takto som vytvoril oddiel na ktory som potom OS instaloval. A mas pravdu, bol tam prompt (FreeDOS, nb je z alzy :-) )


Takze v podstate moze byt, ze MBR bolo zapisane pre FreeDOS a bolo treba ho prepisat pre Win7 aby bootoval ten? To mi pripada logicke.

Este mi odpovedzte prosim na moju predchadzajucu otazku (ohladom originality media) aby som sa tomu vedel v buducnosti vyvarovat a usetril kopec casu. Podla coho ste teda zistili, ci je to orig alebo nie?
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 6. 2014 11:17

podle toho, že (specifickým způsobem) kreknutej OS se po instalaci na notebook chová přesně takto...

aktuálně nejspíš běžíš v trial módu, tedy na neaktivovaným OS...
Naposledy upravil kernel_panic [passed] dne 6. 6. 2014 11:20, celkově upraveno 1
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 6. 6. 2014 11:20

aha, vdaka kernel :-) idem si o tom nieco nastudovat
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 6. 2014 12:02

Co chceš studovat?

Máš koupenou licenci systému k tomuto notebooku? Pokud ano, instaluj z originálního média do vyčištěného disku. Pokud ne, tak si licenci kup a instaluj z originálního média do vyčištěného disku.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 6. 2014 12:09

Kód: Vybrat vše
Este mi odpovedzte prosim na moju predchadzajucu otazku (ohladom originality media)

No osobně neřeším - kdo použije cracknutej soft a neni schopen ho ani když už ho štipl zprovoznit, nevidím důvod řešit jestli má origo neorigo.Dám mu univerzalně platnou radu pro origo i když radu jak na to pokud by to bylo neoriginalní dopraseně cracklé hlupakem bych mohl dát taky.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 6. 6. 2014 12:57

Bari007: predsa to co vy tu uz viete. Mna zaujima preco to tak je a preto si o tom nieco precitam, nech nechodim po svete sprosty a ked sa niekto na toto v buducnosti spyta, tak uz budem vediet povedat ze ''(specifickým způsobem) kreknutej OS se po instalaci na notebook chová přesně takto...''

oooooooooo: esteze sa to netyka mna, pretoze ja som si s instalaciou poradil sam :-) potreboval som do problematiky vniest iba trocha svetla.
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 6. 2014 14:09

No ukradenej SW se zde opravdu řešit nebude ;)
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků