herní PC (42000,-)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maasllo 17. 6. 2014 19:58

Zdravim,
Chtěl bych požádat o zkouknutí mého návrhu na sestavu jestli by kompatibilita jednotlivých komponentů mohla být a popřípadě navrhnout nějakou jinou sestavu která by byla lepší a přinesla více muziky než z mého návrhu.

Pozadavek Nehlucnosti: hlučnost není problém (nevadí)
Ucel pořízeni sestavy: 90% hry, stream her, 10% internet a nějaká ta práce v office
Finanční limit: 43 000,-
Operační system: mám win 7
Sestavíte si PC sami? sestavím si sám
Budete taktovat? NE

V sestavě bych chtěl zachovat Intel Core i7-4770K.

Můj návrh:
http://www.czc.cz/bof0s2qh3ui4p9omov69odp27f/seznam
maasllo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 6. 2014 20:23

Sestava nemá vyloženě vady, ale:

1) Na herní PC je 16GB RAM naprosto zbytečně moc. 8GB je dostatečná hodnota i pro streamování her.
2) Deska není špatná, jen se připlácí za barvičky. Ale pokud prahnéš po velkém OC, je 8 fází trošku málo. Přitlač 1000Kč na desce a bude to fajn.
3) Ťamťung EVO nemá moc dobrou pověst, osobně zkušenost negativním nemám, protože je prakticky nepoužívám, ale KineCZek by ti mohl o jejich spolehlivosti říci svůj názor. Lichotivý nebude. Klidně stačí osvědčený a levnější Crucial M500.
4) 750W je na zdroji přehnaných, ovšem jeho kvalita a certifikace už ne. Připlať.
5) GTX780 je hodně nevýhodná karta, ale proti gustu. Ovšem vol raději prověřený chladič TwinFrozr, tedy MSI Gaming
6) Noctuy se dávají do LN a ULN sestav, na to tovje sestava neaspirtuje ani náhodou - Nahra´d pomocí AC F12PWM
7) Vodní chlazení, zejména alík, je na pikaču. Raději NH-D14 nebo D15
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 6. 2014 21:30

Just a another wet dream....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 6. 2014 10:14

maasllo píše:Zdravim,
Chtěl bych požádat o zkouknutí mého návrhu na sestavu jestli by kompatibilita jednotlivých komponentů mohla být a popřípadě navrhnout nějakou jinou sestavu která by byla lepší a přinesla více muziky než z mého návrhu.

Pozadavek Nehlucnosti: hlučnost není problém (nevadí)
Ucel pořízeni sestavy: 90% hry, stream her, 10% internet a nějaká ta práce v office
Finanční limit: 43 000,-
Operační system: mám win 7
Sestavíte si PC sami? sestavím si sám
Budete taktovat? NE

V sestavě bych chtěl zachovat Intel Core i7-4770K.

Můj návrh:
http://www.czc.cz/bof0s2qh3ui4p9omov69odp27f/seznam


Návrh nic moc, i7 zbytečná, stejně jako 16GB RAM. Za mě takhle:
Přílohy
za 35.jpg
za 35.jpg (44.3 ) Zobrazeno 3112 krát
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 6. 2014 10:20

na hry ve FHD totální overkill... ale kdo chce kam.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maasllo 18. 6. 2014 11:23

a co tohle :

http://www.czc.cz/3q8tj21u34i30brf80dqsqm215/seznam

je to o něco lepší než první návrh ?
maasllo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baxos 18. 6. 2014 11:35

silou mocou sa snazis si udrzat i7 aj ked chalani povedali dobre, ze na hry je to blbost kedze stale vacsina hier nevie ani vyuzivat viac ako 2 jadra (tak naco ti bude 4 + 4 virtualne?) ked das i5 usetris peniaze ktore mozes dat napr. do vacsieho SSD (pri dnesnych cennach SSD napr. crucial M500/550 sa to oplati) takze, 43000czk je fakt zbytocne vela aj tak, jedine ze v cene ma byt dobry monitor a prislusenstvo (mys, klavesnica, podlozka, sluchadla)
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2014 11:51

43.034,- Kc

Sestava tak, jak je uvedena v prispevku nahore, je v nejvyssi mozne urovni odhlucneni - HC-ULN. Znamena to, ze jde o pocitac s hlucnosti neuveritelne nizkou (temer jako vypnute PC).

Takto tichy pocitac Ti ale odmitnou sestavit eshopy, napriklad kvuli vymene chlazeni na graficke kare za Arctic Accelero. Napriklad ja takove pocitace pro sve zakazniky, ale i pro lidi z fora bezne stavim. A kombinaci hardwaru tak, jak ji mam v kosiku v uvodu tohoto prispevku, jsem jiz pro jednoho z navstevniku fora delal.

Konkretni zkusenosti uzivatele zde: viewtopic.php?&f=932&t=1208236

Fotogalerie hotove sestavy zde:

Obrázek
Obrazek je klikaci a vede do galerie.



Co vse muzes se sluzbami odemne ocekavat, viz: http://www.kineczek.ic.cz/Forum/Sluzby.png


Pokud bys mel o podobne sluzby zajem, muzeme se dohodnout v soukromych zpravach.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 18. 6. 2014 12:14

Jako majitel i7 4770K souhlasim s tim, ze na hry je to overkill a v 99% her se ten procesor flaka, ale pokud planuje streamovat, tak ta i7 smysl ma - pokud nastavi nejaky "high quality" profil v encoderu videa, tak neni problem vymacknout 100% i z te i7 pri streamovani nenarocne hry (i kdyz ve vetsine pripadu staci "very fast"), takze pro nejaky "medium" apod. to smyl ma - vlastni zkusenost.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2014 12:15

Streamuje se pres Shadowplay. Klidne s Celeronem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 18. 6. 2014 12:17

Nevim, nakolik je Shadowplay konfigurovatelny, vetsina streameru, co znam, pouziva OBS nebo XSplit. Tam muzes upravit kvalitu enkodovani - takze pri vyssi kvalite muzes mit mensi bitrate, ale zere to mnohem vic vykonu procesoru.

Obrázek
- je to ta polozka x264 CPU preset
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maasllo 18. 6. 2014 12:33

Kine dík za návrh nejspíš se bych se rozhodl pro ten tvůj návrh sestavy. Budu si PC sestavovat sám ale nejsem zas tak zdatný abych si hodil na grafickou kartu ARCTIC Accelero Xtreme IV. Takže bych ty větráčky vynechal, nebude to mít až tak velký vliv na výkon a teplotu ?

Pak by mě zajímalo tvé vyjádření na můj druhý návrh sestavy, jelikož jsem se snažil nějaký čas věnovat výběru komponentů a brát ohledy na všechny rady a další připomínky ke komponentů. tak bych jen chtěl vidět v čem jsem udělal chybu nebo proč by daný návrh byl špatný.

popřípadě poslat nějaký návrh abych to mohl porovnat. (bez ARCTIC Accelero Xtreme IV, a s i7)

http://www.czc.cz/3q8tj21u34i30brf80dqsqm215/seznam

Pokud budeš mít chuť.
maasllo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _newman 18. 6. 2014 12:52

Už ti to tu napsalo pár lidí, máš tam zbytečné komponenty, které nevyužiješ, když vemeš i7 + 780 nebo i5+770, tak ve hrách rozdíl nepoznáš, jestli budeš mít 80 nebo 120 fps.

Máš 2 možnosti...

1) postavíš pc za 40000, rozjedeš všechno, ale třeba za 2-3 roky ti nebude stačít grafika (možná dřív, možná dýl, to nikdo neví), budeš chtít upgrade, takže tě ve výsledku nebude stát pc 40k, ale 50k

1) postavíš pc za 30000, rozjedeš opět všechno, a opět až ti nebude za "pár" let stačit výkon, stačí dokoupit lepší grafiku a ve výsledku se dostaneš ani ne
na těch 40000, ale třeba na 38000, ptž mainstream stojí od 5 dejme tomu do 7-8 a to už je na full hd overkill viz třeba gtx 770 (nedejbože 780 za 12k!)
a i za ty 2-3 roky rozjedeš všechno na max.)

Volba je na tobě
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2014 13:23

Chlazeni ma u modernich grafickych karet PRIMY VLIV NA VYKON KARTY. Samozrejme obrovsky vliv na teplotu a nejvetsi vliv na hlucnost.

Kdyz si predstavis trojuhelnik s vrcholy: LEVNY TICHY VYKONNY, muzes zapichnout pozadavek nekam mezi ty tri. Ma sestava lezi presne uprostred spojnice VYKONNY TICHY, tzn daleko od bodu "levny" ... ale stoji to za to.


Pokud si na to netrfounes sam, existuje i moznost, ze prijedu za Tebou a dam to bud dohromady ja s komentovanym vykladem, a nebo Ty, s mym supervisingem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maasllo 18. 6. 2014 13:36

bylo mi jasné hned od začátku že to bude mít vliv. počítač bych si chtěl sestavit sám už nějakou tu menší zkušenost mám a hlavně jsem teď momentálně v cizině takže tvé služby bych nemohl využít.

Jde mi o to že kdybych se rozhodl pro tvou sestavu mohl bych jí postavit i bez těch větráčků ? aby byl zachovám slušný výkon a slušné teploty ( hluk až tak nevadí)

newman: já vím že jsem to nepostavil nejlépe nejsem žádný odborník jen by mě zajímal návrh z i7 do té částky třeba jak by to postavil Kine aniž by použil větráček na grafiku a ponechal i7 toť vše ?
maasllo
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků