HTPC filmy, internet 8.000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Speeddy 19. 7. 2014 17:17

Zdravím vás, prosím o radu ohledně levného HTPC do obýváku:

HLUČNOST: Nemám zvláštní požadavky kromě toho, že bych se rád vyvaroval vysokofrekvenčního pištění. Pokud to bude na vzdálenost 3 m v tiché místnosti trochu slyšet, tak se s tím vyrovnám. V rámci cenového limitu ale samozřejmě uvítám, pokud to bude jen málo hlučné.

ÚČEL: Přehrávání filmů ve FHD kvalitě, surfování po internetu (youtube, ivysilani).

FINANČNÍ LIMIT: 8.000,- Kč s DPH

OS: Nezahrnovat do cenového limitu. Zvažuju, jestli W8.1 nebo nějakou linuxovou distribuci. S linuxem ovšem nemám prakticky žádnou zkušenost. Windowsy mi vyhovují, ale přece jen u takto levné sestavy pro uvedené užití je otázkou, jestli má smysl dávat víc jak 2.000,- Kč za software. Pokud byste radili linux, prosím o tip, jaká distribuce by byla vhodná pro začátečníka a pro tento způsob užití.

SESTAVENÍ: Předpokládám u některého z eshopů (czc, alfacomp).

TAKTOVÁNÍ: Ne.

MONITOR: Hodlám připojit PC k FHD TV přes HDMI.

PERIFERIE: Bezdrátová klávesnice s intergrovaným touchpadem. Rád bych, aby se to vešlo do finančního limitu i s ní, ale pokud ne, tak něco přihodím.

Předem díky za tipy.

EDIT: Ještě jsem zapomněl dodat, že bych pochopitelně preferoval, aby to byla nějaká malá skříňka/krabička.
Speeddy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 7. 2014 17:33

rPi :)

a nebo GA-C1037UN + RAM + SSD + PICO PSU + krabičku která se ti bude líbit
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 19. 7. 2014 17:36

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... E1012P4301

Přičemž pokud máš odpor proti AMD, pak celeron 1037U (cenově to vyjde na stejno, výkonově je horší, ale pro HTPC to je jedno).

Pokud je 240GB málo, tak místo SSD nákup 2,5" Plotny.

Ovladač je neortodoxní, ale pro HTPC optimální (zejména pro práci s linuxovým XBMC). Pokud jsi konzerva, tak místo něj toto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0DQ0002NAX
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 19. 7. 2014 19:17

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2014 06:16

cernakus: CEC

r34ktor: to SSHD je tam naschvál ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Speeddy 20. 7. 2014 06:40

Data mám uložená na síťovém disku, takže počítám s SSD (128 nebo 256 GB).

Ještě se zeptám, jak byste to viděli s tím OS?

Jinak AMD se nijak nebráním, pokud by to bylo výkonnější za podobné peníze. Ale mám pochybnosti, jestli jsou Kabini opravdu rychlejší než ten Celeron U. AMD bude mít rychlejší iGPU, ale jak je to s procesrovým výkonem, pokud srovnáme klidně i výkonnější Kabini (4x 2,05 GHz) a Celerona 1037U (2x 1,8 GHz)?
Speeddy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2014 07:24

Pokud se bavíme o FHD, YT a iVysílání tak si vem co je tvému srdci / peněžence blíže. Rozdíl nepoznáš.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 7. 2014 07:46

Zašlápne ho, ale v HTPC nasazení to fakt není issue, jak už řekl python.

Jinak od grafiky právě nic nečekej. Je tam jen do počtu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 7. 2014 11:54

Python.p píše:to SSHD je tam naschvál ?

Ano. V původním dotazu nebyla zmínka o externím úložišti, takže jsem vybíral s ohledem na rychlost/velikost/cena/kapacita. Při použití externího disku je samozřejmě lepší volbou SSD.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Speeddy 20. 7. 2014 12:08

Jasný, o externím úložišti jsem se zapomněl zmínit, ale jinak půjdu určitě do SSD.

Ještě jsem zvažoval koupi tohoto http://www.czc.cz/zotac-zbox-id18-e-cerna/138148/produkt?q-category-id=av9js05l1ehf7a515831osusjb. Po doplnění 4 GB notebookové RAM a SSD to stojí v podstatě stejně, je tam tedy jen Celeron 1007U, ale to nebude zase takový rozdíl, a navíc to má čtečku karet, kterou bych občas využil. Akorát se obávám chlazení. Máte s tím někdo zkušenost?
Speeddy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neoras 20. 7. 2014 13:08

Tam není co chladit. Že to nemá mechaniku ti nevadí?
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2014 13:13

Není co, ale přesto tam je malej kňučící fan.

Sou nádherný HTPC case se zabudovaným chladičem. HD Plex - u nás nedostupné a pak ještě další (nemůžu si vzpomenout)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Speeddy 20. 7. 2014 14:03

Mechaniku zatím pořizovat nechci. Je pravda, že je výhoda, pokud tam jde do budoucna dát, ale prozatím se obejdu bez ní, soudě podle toho, jak často ji (ne)využívám dosud.
Speeddy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neoras 20. 7. 2014 19:29

Budu se opakovat, ale domu jsem pořídil toto za cenu lehce přes 4 tisíce
http://www.czc.cz/9oeh8phsf2if0ahbgqq0am5p95/seznam
(místo té 340 jsem osadil intel)
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 7. 2014 20:28

Nic J (Atom) bych si neporidil...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků