Co nejlevnější PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JakubCh 4. 8. 2014 14:05

Ta deska s USB 3.0 fakt nee, nebude to lepší :) Já žádnou s USB 3.0 nenašel a žít se bez toho dá, externí disk si vyřešíte, jak psal KineCzek a kolik dalších zařízení na USB 3.0 budete mít? Mě by to limitovalo, ale Vás asi nebude, vy nebudete asi kopírovat a přesouvat desítky GB jako já :) Vzal bych to, jak to je, ta sestava, co jsem Vám hodil do košíku na Alfě bez mechaniky.
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 8. 2014 14:08

Ver mi, ze -J procesor nechces. Predem to vim. Proti 1037U to ma misty i tretinovou rychlost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kankun 4. 8. 2014 14:15

Chlapi já vám všem moc děkuju.Měl jsem obavy,že tu budou reakce typu-když tomu nerozumíš tak si kup noťas atd.Četl jsem nevkusné reakce na forech i kolem PC.
Vy jste to vzali opravdu odpovědně a za to moc dík.
A snad poslední prosba-doporučíte exter.HDD myslím stačí 2,5"?Tak 500Gb-1000Gb.Nevím jestli vůbec využiji,ale ať mám přehled.
Děkuju.
Zdenek.
Kankun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 8. 2014 14:19

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000207C

Disk uz ma USB3. Se starsim USB2 je plne kompatibilni - vyhoda je ta, ze u pocitacu s USB3 portem funguje tenhle disk rychleji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 4. 8. 2014 14:27

Člověku s Vaším přístupem vždycky rád pomůžu. Pokud někoho rád setřu, tak velké rádoby-frajery, kteří neví a neumí nic, ale aroganci mohou rozdávat, přijdou sem a myslí si, že se všichni zblázní, jen aby jim pomohli a nejlépe problém za ně vyřešili :) Vy jste se slušně zeptal, představu jste měl, tak je slušnost poradit :)
Máte někoho na složení počítače, nebo si na to troufnete sám (zase až taková věda to není)? Můžete využít i složení v eshopu, i když to má své "ale", tady by to mělo být v pohodě.
A jak vyřešíte operační systém už máte představu? Jde o to, že já (a prostě trošku pokročilejší uživatelé) si vytvoříme na PC, kde mechanika je, instalační flashdisk (prostě se zvláštním postupem "nakopíruje" DVD na flashku) a z ní pak instaluji tam, kde mechanika není. Ale musím mít PC s mechanikou a musím to umět. Rozhodně to ale není věda.

P. S. takové PC asi složím v dohledné době i mému tátovi (který má 63 :) )
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 4. 8. 2014 14:45

Kankun píše:...není HDMI.Můžete poradit desku s usb 3 a hdmi aby pasovala?


konektor HDMI není třeba. Stačí konektor DVI a redukce (nebo kabel) DVI->HDMI
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 8. 2014 15:07

Přes takto "vyrobené" HDMI nejde zvuk. Musí je vést extra kabelem, s čím ne každé zařízení počítá.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kankun 4. 8. 2014 16:40

JakubCh píše:Člověku s Vaším přístupem vždycky rád pomůžu. Pokud někoho rád setřu, tak velké rádoby-frajery, kteří neví a neumí nic, ale aroganci mohou rozdávat, přijdou sem a myslí si, že se všichni zblázní, jen aby jim pomohli a nejlépe problém za ně vyřešili :) Vy jste se slušně zeptal, představu jste měl, tak je slušnost poradit :)
Máte někoho na složení počítače, nebo si na to troufnete sám (zase až taková věda to není)? Můžete využít i složení v eshopu, i když to má své "ale", tady by to mělo být v pohodě.
A jak vyřešíte operační systém už máte představu? Jde o to, že já (a prostě trošku pokročilejší uživatelé) si vytvoříme na PC, kde mechanika je, instalační flashdisk (prostě se zvláštním postupem "nakopíruje" DVD na flashku) a z ní pak instaluji tam, kde mechanika není. Ale musím mít PC s mechanikou a musím to umět. Rozhodně to ale není věda.

P. S. takové PC asi složím v dohledné době i mému tátovi (který má 63 :) )

Ještě jednou-potěšili jste mně.
Počítač si určitě sám nesložím-mám blízko TS Bohemia a oni spolupracují s Alfa.cz.Bude tam aspoň záruka.A prý za instalaci nic neúčtují.
Co se OS týká tak budu chtít Win.8,ale i když bych chtěl využít vaší nabídky tak nevím jak to zařídit-bydlím u Zlína a asi je nutné mít můj PC před sebou.
Kankun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 8. 2014 16:44

Alfa/TS bohemia cca za 900kc
CZC zdarma
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 8. 2014 16:48

Pokud budeš brát ITX bednu od EuroCase, nezapomeň do poznámky ke složení uvést, že nechceš zapojovat interní 6cm ventilátor. Zdegradovalo by to požadovanou tichost.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kankun 4. 8. 2014 16:51

Tak jsem nyní mluvil s Alfa.cz a v TS Bohemia se za instalaci nic neplatí.Těch cca 900 se platilo kdysi. :-)
Kankun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 8. 2014 16:56

Omluvuju se, moje neznalost aktualnich trendu...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 4. 8. 2014 16:57

A nepletes si instalaci /nahozeni systemu, atd/ a poskladani pc /narvani soucastek do krabice/?
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 8. 2014 17:00

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kankun 4. 8. 2014 17:07

Tak znovu telefon do Alfa a oni si opravdu účtují 890,ale když to nechám prý složit přes Ts bohemia tak se prý?neplatí nic.
Kankun
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků