Zapomenute heslo

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rollsroyce 12. 8. 2014 17:13

Zkusebne jsem si nastavil heslo a zapomnel jsem ho. Disk pro obnovu jsem si nevytvoril, bootovaci instalacku u sebe nemam. Jedine co jsem nasel je nabootovat s prikazovou radkou, jenze kdxz do ni nabootuju, vyskoci na mne login obrazovka a do prikazove radky nevim jak se dostat.
rollsroyce
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 8. 2014 17:12

Máš několik více či méně složitých možností.
Pokud máš po ruce jiný počítač / nezaheslovaný účet + USB flash disk, tak můžeš využít nástroj Offline NT Password & Registry Editor - stáhneš, dle návodu na webu vytvoříš bootovací flash (popř. můžeš využít Hiren's Boot CD ), nabootuješ, zresetuješ heslo, reset PC a jsi doma.

NEBO složitější řešení.

Dostat se do konzole pro zotavení přes instalační médium tvého systému, nabootovat, opravit počítač, příkazová řádka. V příkazové řádce - třeba - pomocí dir X: vyhledat tvůj systémový disk (bývá většinou jako D: , ale může to být i jinak). Jakmile disk najdeš, tak:

Kód: Vybrat vše
copy d:\windows\system32\utilman.exe d:\
copy d:\windows\system32\cmd.exe d:\windows\system32\utilman.exe

Při výzvě k přepsání souboru dej ano.

Pak rebootni, nabootuj do systému a na login screenu ikonka v levo dole vyvolá příkazovou řádku.

V ní pak:
net user jméno_uživatelského_účtu nové_heslo

Pokud máš v uživatelském jménu mezery, použij uvozovky. Tzn.:
net user "jméno uživatelského účtu" nové_heslo

Logni s novým heslem. Pokud vše funguje, znovu resetni a nabootuj z instalačního média a vrať změny opět z příkazové řádky:
copy d:\utilman.exe d:\windows\system32\utilman.exe

Nějaké dotazy?

PS: Jinak příště prosím pěkně použít Google, či jinou formu vyhledávání, návodů je tam plno.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor