Herní PC do 15tis bez skříně a disku

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mople71 13. 9. 2014 16:44

Hlučnost: nezáleží
Účel: 60% hry, 30% edit videa fullHD (někdy 4K), 10% net, music, office
Limit: 14 300,- Kč
Operační systém: Windows 8.1
Sestavit pc: sám
Taktovat: ne
Monitor: bez
Periferie: bez

Zdravím, potřeboval bych PC do 14 300,- (mám vybranou klávesnici za 700,- která se musí vejít do limitu, proto je na zbytek o 700 míň) určené hlavně na hry a střih videa, mám vlastní skříň, monitor a disky 1x 0,5TB a 1x 160GB, oba SATA, udělal jsem návrh, jak bych si to nějak představoval, ale ne všemu úplně rozumím, proto prosím o návrhy, vylepšení, zhodnocení výdrže součástek apod. Díky

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... OH0120J001
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NwT17 13. 9. 2014 17:27

Nejdříve by to chtělo napsat co máš za skříň (značka, popř. foto) a to samé u HDD.

Protože HDD může být z starý a mohl by brzdit PC více než-li nýnější HDD a u CASE je to proto abychom ji viděli co se týče chlazení, cablemanagementu, kvality plechů apod.

Bez těchto informací Ti budeme jen stěží moci pomoct.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 9. 2014 17:35

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 13. 9. 2014 17:57

Bylo by dobrý kdyby jsi sem hodil jaký konkrétně máš disky + case.
Jinak asi takto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 38011R5X01
K procesoru i ke grafice kupa dárků, který můžeš prodat a tím dostaneš min.! 1500,-
Ohledně Windows 8.1, na hry bych volil spíš win7, ale pokud je chceš - čti SZ. V sestavě započítány nejsou.
Stejně tak tam není lepší chladič na procesor, BOX na nějakou dobu bohatě postačí, z příštího kapesnýho koupíš.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 13. 9. 2014 18:25

Pardon, nějak mi to nedošlo. ;) Skříň je COOLER MASTER Centurion 5 CAC-T05-UB a u disku si nejsem jistej, ale je to WD 7200ot. takže by to mělo být v pohodě.

EDIT: A ten druhý disk je postarší Seagate Barracuda 7200.10 160GB.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 13. 9. 2014 23:01

To by mělo být v pohodě.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 14. 9. 2014 09:38

Takže děkuju všem za rady, nakonec jsem se rozhodl pro tuto sestavu s tím, že si něco málo připlatím za grafiku, díky lole za připomínku, že můžu hry zpětně prodat, s tím by to mělo vyjít v pohodě. ;) Doufám, že mi ji schválíte.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 56012H3801
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 9. 2014 10:58

Vypadá to OK.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 14. 9. 2014 11:25

Máš to v pohodě, jen bych Tě ještě upozornil, že sestava s i5 by Tě vyšla při prodeji těch her na stejný peníze, ale měl bys mnohem lepší PC.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 14. 9. 2014 11:44

pochybuji, že GRID a shadowrun střelí za 2 tisíce.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 9. 2014 11:51

loleCZeQ píše:... sestava s i5 by Tě vyšla při prodeji těch her na stejný peníze, ale měl bys mnohem lepší PC.

Nevyšla - http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 1G0127PZ01
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 15. 9. 2014 11:48

Jaktože ne? CPU dárek - Shadowrun Returns a GRID Autosport min. 1000,- + GPU dárek BONUS kupon GOLD ke stáhnutí tří PC Her by mohlo hodit další +/- 2000,-
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 9. 2014 11:56

Podle mého názoru je reálně schopen dohromady za oba kupóny utržit maximálně cca 1000 Kč.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 9. 2014 12:02

bonus k grafice nepočítej. ten není oproti amd sestavě navíc. navíc to vdíš optimisticky. těchto gold a silver kup´onů se na aukru válí dost. Grid motosport stojí 500Kč, shadowrun dokonce 300Kč. Když najdeš optimistu, tak mu ten kupon prodáš za 4 kila, jinak počítej za 2.
cernakus
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků