Notebook na hry, filmy, střih videa, 17"+, 25.000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Signature 8. 10. 2014 10:42

Podle ostatních příspěvků už jsem se beztak asi rozhodl a jak říká C3luar, cena mě určitě limituje. Každopádně shodou náhod se mi dnes ozval známý a potřeboval by složit PC, lepší založit topic v PC sestavách nebo to vyřešíme zde?
Signature
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 8. 10. 2014 11:02

Založiť v PC zostavách, jednak pre prehľadnosť, jednak pre systém ktorý je zaužívaný a hlavne aj preto že v danej časti fóra sú ľudia ktorý sa opäť do témy rozumejú a vedia poradiť prípadne upresniť.
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasca25 8. 10. 2014 14:01

c3luar mal si nekdy to nitro v ruke ?
Nemajte predsudky, ale overujte ich.
rasca25
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 8. 10. 2014 17:20

Nie, Nitro som konkrétne nemal ale stačilo mi prečítať si pár zahraničných testov aby som pochopil záver ktorý sa v 90% zhoduje všade. Je to obyčajný multimediálny NB nabúchaný výbavou a stlačenou cenou. Na položenie na stôl a hranie sa hier doma fajn, na časté prenášanie, mobilitu a odolnosť určite nie.
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasca25 8. 10. 2014 17:36

a takovej notebook ma jen Acer ??? nebo proste te nechápu
Nemajte predsudky, ale overujte ich.
rasca25
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 8. 10. 2014 18:10

Taký NB má samozrejme viac výrobcov a je úplne jasné aj prečo, prípadne komu sú určené. Samozrejme ale potom treba priznať farbu z každej strany nič viac nič menej. ;-)
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 8. 10. 2014 18:15

Acer je proste zazity jako levnejsi znacka a v corporate prosttedi se zas tak neprosadil, i kdyz nabizi i dobre modely /a nabizel uz pred lety, treba i v dobe t61 thinkpadu treba mel i ntb z Mg slitiny, s hires LCD, dockinou, moznost NBD onsite taky acer nabizi, samozrejme nesko to pod 30k, a to jeste integrovana grafika.../, pisecek mely zabrane uz dell, hp, lenovo, fujitsu.

Vybrany model je jakozto domaci multimedial vybrany docela ok.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 8. 10. 2014 19:27

Signature, nezabúdaj že pojem "herný notebook" neexistuje. Chcem ti tým povedať to že nech ti tu poradia hocijaky notebook nečakaj od neho zázraky.
My smartphone history: Samsung Galaxy Mini -> Huawei Ascend Y210 -> Microsoft Lumia 640 Dual Sim -> Xiaomi Mi A1 (aktuálne)
---
Mobily (klasické) - historia: Sony Ericsson w910i
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Signature 8. 10. 2014 20:32

Já vím, po přečtení několika témat jsem na to byl připraven. Ani nečekám, že za tuhle cenu seženu nějaký nadřený dělo. Na druhou stranu si myslím, že za tenhle obnos se dá pořídit už ucházející NB a i tak si na něm zahraju. Vzhledem k debatě nejlíp vychází ten acer, co se týče poměru cena/výkon. Nabídne mi ještě nějaký NB kromě aceru aspoň podobnou papírovou kvalitu za téměř stejnou cenu? Nebo jsem odkázán jen na jediný model? Díky.
Signature
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 8. 10. 2014 20:48

Všeobecně, pokud chceš na NTB pařit, jdeš po co nejlepší grafice. Pak ještě ohlídat aby to aspoň trošku slušně chladilo. Myslím, že momentálně nic lepšího v rámci rozpočtu nedostaneš.
MrFail píše:Signature, nezabúdaj že pojem "herný notebook" neexistuje. Chcem ti tým povedať to že nech ti tu poradia hocijaky notebook nečakaj od neho zázraky.

tohle neber vážně - segment herních noťasů tu je, ale je to o portmóne. Koupíš herní NTB s výkonem, který min.75% populace natrhne ř.i.t.n.í otvor do velikosti bájného vjezdu do pískovny.
Pokud jseš ochoten čekat a hledat já koupil http://www.czc.cz/asus-rog-g750js-t4070 ... b2/produkt ASUS G750JS za 31,5k - byl bez SSD s 750GB plotnou, SSD jsem tam hodil z předchozího NTB a mám slušnej herní noťas a jsem spokojenej. Ten samej se pak prodával s SSD a plotnou za cca. 39k - prostě to chce vychytat "akci" na dobrej model.
Navíc pokud je na tomhle http://www.cnews.cz/clanky/nvidia-gefor ... e-zmensuje aspoň trošku pravdy bude líp
Tím nepopírám, že stolní mašina je a zatím určitě bude vždy lepší v poměru cena/výkon, ale prostě jsou lidi (bohužel patřím mezi ně) co stolák mít nemůžou a nebo nechtějí
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Signature 8. 10. 2014 21:00

Díky za objektivní odpověď. Já PC mám, sice to není žádnej šlágr už, ale něco to utáhne. Za každou cenu bych notes nepořizoval ,ale bohužel to teď jinak nejde. Ten V15 nitro by byl asi pro mě nejlepší. Nakonec 15,6 by mi asi stačilo a kdybych to měl někam přenést, tak mi to záda úplně nezrujnuje.
Každopádně vím co hledat, hlavně grafiku no, funguje to tak, že čím větší číslo, tím lepší že? :D Určitě to není přesná odpověď, ale dá se tím trošku řídit a pak si o té grafice něco dohledat ne?
Signature
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 8. 10. 2014 21:14

Asi takhle, záleží jak moc a jak daleko to budeš nosit, pokud jsi aspoň trošku chlap, tak tě +- 1-2KG nepose... (já na vojně nosil 60KG vysílačku v dřevěný bedně s našroubovanejma popruhama ;-) ) - z vlastní zkušenosti, měl jsem předtím Lenovo Y500 - tedy 15,6 a už bych to nechtěl, i kvůli chlazení, při hraní měl procesor běžne >95 stupňů, všeobecně zrovna Asusy G řady jsou chváleny za (na notebooky) slušný chlazení, pokud bys trval na 15,6 pohledej G5xx řadu. U grafiky s tímhle rozpočtem na víc jak GTX 860 m nedosáhneš, takže ve filtrech to zadej - pak si vyber pár kusů do finálního výběru a zkoukni recenze na http://www.notebookcheck.com/ - řekl bych, že etalon pro výběr NTB
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Signature 8. 10. 2014 21:21

Paráda, díky. Mimochodem, jak poznám u NB kvalitní chlazení? Asi jsem naivní, když to hledám v parametrech že? Na druhou stranu, mám si o každém NB zjišťovat jaké má chlazení?
Signature
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 8. 10. 2014 21:36

no chlazení poznáš díky recenzím, prostě použij strýčka google, tam zadej výrazy jako "chlazení ntb XY." "teploty ntb XY, apod., nebo i celkové rezence konkrétního kusu - zas tolik NTB mi rukama neprošlo, abych dal 100% radu, uživatel hnedahlava, nebo (roman 2277 - pokud sem ještě chodí) je v tom docela zorientovanej - napiš mu SZ,o těch Asusech jsem četl z vícero zdrojů, proto je uvádím - nechci tě tlačit do konkrétní značky - třeba objevíš lepší kus
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 8. 10. 2014 21:40

Kvalita chladenia je tiež diskutabilný pojem. Ide o to že teplo vo všeobecnosti nie je vo všetkom a všade vítaný jav, napríklad pri NB a komponentoch ktoré sú ale na vyššie teploty oproti deskt. sfére navrhnuté a teda aj navyknuté v istom zmysle, je nadmerné zahrievanie napríklad základne NB, pálenie klávesnice na dotyk v záťaži atď. Aj také boli skúsenosti.

Dôvod? Cena je skrátka dôležitý faktor v dnešnom svete, ak chceš mať výkon bez kompromisov , kvalitné spracovanie, kvalitnejšiu značku atď ... určite to pôjde v € hore. Samozrejme nie všetci sú ochotní, majú možnosť to rúbať do extrémov a práve preto je segment rozdelený do kategórií. Nitro napríklad je NB ktorý je čistý multimediálny NB. Výbava je za dané peniaze samozrejme u týchto typ. skvelá ale na úkor opäť spracovania a pod. pre niekoho podstatný faktor a pre niekoho nie. Sú NB ktoré majú výkonné a moderné komponenty , slušné a kvalitné spracovanie a vďaka tomu aj rozumné chladenie.

Problém je v tom že pokiaľ máme v NB výkonný procesor, ded. grafiku atď. je potrebné aby to chladenie bolo odpovedajúce a neznižovalo hodnotu zariadenia pri prevádzke (prehrievanie, throttling atď). Väčšina týchto multimediálnych (herných) NB sú už vybavené ako pasívnym tak aj aktívnym chladením a to dokonca zvlášť pre grafický čip ako aj pre procesor. Tj. dva aktívne chladiace okruhy. Sú aj výrobcovia ktorý vďaka použitému šasi NB a konštrukcií sú schopný aj výkonný hardw. chladiť len 1 ventilátorom a vet. otvorom atď. A v neposlednej rade aj hlučnosť môže byť pre niekoho problémom pri záťaži.

Téma o chladení NB, či komponentov je na nekonečno ...
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků