Herní PC - <18.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dollface 22. 10. 2014 15:38

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na doporučení komponent pro herní PC do cca <18.000 Kč. Disk mi bude stačit pouze 120 GB SSD (pro OS), neboť ''točivý'' datový disk vlastním.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: PC by mělo být dostatečně tiché (zhruba odpovídající běžnému notebooku), ale extra vysoké požadavky na nízký hluk nemám.

UCEL PORIZENI SESTAVY: 70% hraní her (WOT), zbylých 30% internet, kancelářská práce, video. Častý poslech hudby přes PC, proto základní deska s lepším zvukovým čipem. Grafickou kartu jsem nezvolil, protože si nejsem jist, která by se do dané sestavy hodila.

FINANCNI LIMIT: <18.000 Kč

OPERACNI SYSTEM - Mám

SESTAVITE SI PC SAMI? ANO

BUDETE TAKTOVAT? NE

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Mám Philips 231PGPY LCD 23'' FULL HD.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Holou skříň.

Zde je má konfigurace na Alfe:

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... ZF012N1F01

Mockrát Vám předem děkuji, J. :-)
Naposledy upravil Dollface dne 22. 10. 2014 16:03, celkově upraveno 1
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2014 16:00

Tak je to <18k, nebo >18k?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jironer 22. 10. 2014 16:01

Jestli myslíš wot world of tanks tak: http://www.czc.cz/85kv891q10jh091u4j6u42n0ba/seznam
Taktovat 100% checeš

Edit: zapomněl jsem dopsat info ohledně zvukovky. V tom se nyvyznám a proto má ta deska víc PCI

Edit 2: opraveno
Naposledy upravil jironer dne 22. 10. 2014 16:16, celkově upraveno 2
jironer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dollface 22. 10. 2014 16:04

Pardon, je to méně než 18.000 Kč :-). Ano myslím World of tanks. Taktovat opravdu nechci. PC bude sedět v obýváku, proto ta ''elegantí'' menší skříň.
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jironer 22. 10. 2014 16:09

Taktovat je tak primitivní, že to zvládne i malé děcko pomocí msi oc genie 4. A kdyby ani to, tak ti lidi tady pomůžou.
jironer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2014 16:11

J: Mas tam 11ks skrine. :D

Kazdopadne zvukovku v PC nema moc smysl resit. Kdyz uz chces kvalitni poslech hudby, bral bych Sennheiser PC363 - je to headset, tzn ma to mikrofon, jsou tam solidni sluchatka a lze to pripojit do USB, takze zadnou zvukovou kartu nepotrebujes.

Priplacet si "desku s kvalitnejsi zvukovkou" moc smysl nema. Z repro i sluchatek casto "lezou" pazvuky i u tech drazsich. PC 363 je idealni reseni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dollface 22. 10. 2014 16:13

Mě nejde o to, že to je primitivní nebo něco podobného, taktovat nechci. Chci stabilní PC, který bude sloužit delší dobu.

Váš vybraný procesor je lepší, než jsem zvolil já? Nebo proč mě chcete nasměrovat cestou taktování a tedy volbou "horšího" procesoru?
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2014 16:15

Zadny PC, ktery jsem svym zakaznikum predal, NEBYL NESTABILNI ... presto jich vetsina je pretaktovana. Nepletes si trochu dojmy a pojmy?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dollface 22. 10. 2014 16:18

Já se s Vám nechci hádat, spíš bych byl rád, kdybyste svůj výběr podložili fakty. Já zvolil zrovna tento procesor, protože se mi zdá, že má dost vysokou frekvenci na jádro a nebude se muset taktovat.

Co si myslíte o volbě komponent které jsem vybral?

Pro vysvětlení: Jednoduše mám zafixované, že taktované PC, tuněné auta apod. nejsou vždy lepší než tovární kusy (spíš naopak), proto si chci koupit "hotový" produkt.
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2014 16:24

PC bez moznosti pretaktovani, s Core i5:

17.961,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dollface 22. 10. 2014 16:37

Děkuji Vám oběma za konfigurace. V čem jsou lepší (jiné) než má konfigurace?

@KineCZek:
Proč jste zvolil procesor Intel Core i5-4460? Tento procesor Intel Core i3-4360 je o tolik horší? Popř. kde se to projeví?

Popř. Kdybych u své konfigurace změnil procesor (za Vámi vybraný) a přidal Vámi vybranou grafickou kartu, plus větráky které jste navrhoval?
Naposledy upravil Dollface dne 22. 10. 2014 16:38, celkově upraveno 1
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jironer 22. 10. 2014 16:38

Ve wot bude, ale má nataktovaná sestava rychlejší, ovšem to kineczek určitě ví
jironer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2014 16:46

KineCZek vi, ale nechce se dohadovat, tak vysel autoru vstric. Problem solved.

B85M Gaming neni dobra deska, co se cena/vykon tyce. 352 neni skrin vhodna pro vykonnejsi graficke karty, max pro kancelarske dvoujadro. i3 je kancelarsky procesor a na SSD neni v hernim PC za 18k prostor. To co sis navrhnul je dobra kancelarska masina, ale na hry je to totalne na ho...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dollface 22. 10. 2014 17:40

Ještě jednou děkuji oboum... Tak jsem to trochu přehodnotil a co takhle? Popř. tuto skříň: http://www.alfacomp.cz/product.php?eid= ... 0UR0002SED

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... 0R012JE301
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 22. 10. 2014 20:03

Co to zkusit takto:
http://www.alfacomp.cz/basket.php?items=_1R5X011INC011Y0R011P9B012MZJ012H38012LE0012N1H012N0001
Když nechceš taktovat, vzal bych výkonnější procesor a zbyly peníze na lepší MB...
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků