GIGABYTE Z97X-UD3H

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 11. 2014 07:14

M2 je celkove hloupost. Je to nova vec, ktera navic na nekterych deskach shazuje rychlost grafiky na PCIe x8. Mel jsi koupit "obycejne" SATA SSD, treba M550/256GB a realne bys na tom byl co do rychlosti mozna i lepe (vice kanalu).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 11. 2014 07:55

Zajímavé. Osobně jsem si myslel, že M.2 využívá SATA řadič, nikoliv přímo PCI-e linku.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 11. 2014 08:19

Clovek se stale uci... U nekterych desek vyuziva PCIe linku/y z chipsetu, ale ty jsou pomalejsi. A u nekterych desek z procesoru, ty jsou gen3, ale procesory consumer rady (115x sockety) maji linek pouze 16. A kdyz seberu treba 2linky na M2, PEG mi jde ze 16 na 8. Proc? Protoze umi fungovat 16/8/4/2/1. Nikoliv na 14.

Tim se dostavame do paradoxni situace, ze mame grafiku na osmi a dalsich 6 nevyuzitych. Proto se dost divim, kdyz nekteri maji snahu protezovat, jak super ultra hyper mega good ty M2 veci jsou. NEJSOU. Mozna do ntb ... ale na desktop to nepatri.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 11. 2014 09:16

A to by aspoň jeden řekl, že když už to sežere PCI-e linku(y), tak alespoň bude vyšší bottleneck v max. propustnosti, než u současného standartu SATA III .. a ani zde se koukám zázraky nedějí. V tom případě je celé M.2 na tuhý výkal.

Osobně jsem M.2 SSD zatím cpal do několika rack serverů, ale tam to je vcelku jedno, nejednalo se o stroje, jejichž primární využití by záviselo na diskovém subsystému a PCI-e linky jsou jinak beztak nevyužité.

Ale dobré vědět... od týhle chvíle se tomu na desktopu budu vyhýbat jak čert kříži.

Do NTB - za sebe - jedině standartní SATA SSD. Co jsem zatím koukal, tak kvůli M.2 je nutno rozebírat celou šasi, abych se dostal na desku a samotnej konektor... A když přijde zákazník s funglovkou noťasem, že tam chce M.2 SSD, tak to bych se na to mohl hned z několika důvodů na místě vy***t a zároveň se z toho ještě pos**t.. děkuji, nechci.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 11. 2014 09:45

m2 nebo msata jsou fajn do notebooků, ale jinak, ano, jsou pomalejší, než standardní SSD, už jen z důvodu většího omezení prostorem (= není možno zapojit paralerně tolik NAND)
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 11. 2014 10:08

Ja tohle o M2 ale na foru rikal uz ... no, minimalne dvakrat o tom vim. :)) Je mi vsak jasne, ze sledovat vsechny me posty je nerealne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 11. 2014 10:20

Tak, já celé forum nesleduji už dlouho, jen tu a tam mi nějaké téma padne do očí...
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 11. 2014 11:05

Všechny tvé posty Kine opravdu nesleduji .. jsem ledacos, ale nejsem superman abych to stíhal :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 11. 2014 11:13

Ale chlapiii... :)) Zase tolik toho nenapisu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 11. 2014 11:39

Neříkám, že ano :) Jde spíše o to, že člověk tu chvilku třeba není, přijde, projede to fórum jenom očima, zareaguje na to, co ho zaujme a zbytek odflákne tlačítkem "označit za přečtené". A vzhledem k tomu, že píšeš na celým fóru ve vlnách ... inu, holt prostě někdy nějaká zajímavá informace se vytratí.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 11. 2014 12:08

Pro inspiraci ... na forum "lezu" pres:

search.php?search_id=newposts&all=1


... a prijde mi to jako dobra feature.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 11. 2014 12:30

Ja taky, ale zdaleka nectu vsechna temata, vetsinou par vybranych, kdyz mam zrovna cas.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 11. 2014 15:11

Jsem v tomto směru hnidopich, přes nové příspěvky na fórum vůbec nelezu. Imho olověná košile zvyku...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků