Instalave Windows8 na novy disk

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike.M 13. 11. 2014 11:13

Ahoj. Chcu se zeptat. mam notebook ProBook 4340s a po roce a pul odesel disk, (je obednavan na firmu, uzz neni v zaruce) kupil jsem novy a ted nevim jak nainstalovat a hlavne odkud. Nekdo radi kontakt HP a nechat si poslat recovery disk, neni neco jednoduzsiho? Nekde stahnout iso? Mam nalepku zespod zakou tu malou jen s logem. v BIOSu urco licence jest. Pripadne nejaky kontakt na HP ja na strankach, oni to maji zmatene a navic primo u produktu toho co mam ja se vyckytla chyba na strance.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 11. 2014 11:17

Standardní postup už tu byl mnohokrát:
1) instalace nového SSD;
2) boot ze záchranného média -> Obnovit ze zálohy.
Práce na pár minut.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 11. 2014 11:26

Čisté *.iso soubory W8 / 8.1 jdou běžně stáhnout na internetu z oficiálních zdrojů. Takže trochu pogooglit, stáhnout, vytvořit instalační flashku a můžeš to rozjet.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 13. 11. 2014 11:54

Čisté soubory W8 /8.1 nejdou stáhnout z internetu! Sám jsem to skoušel abych měl zálohu W8 bez programů od HP.

Mě se to nepodařilo a to jsem vyskoušel víc postupů.

Jinak samozřejmě pokud máš ve firmě DVD s Windows co jsi měl na NT tak ho normálně použij, mělo by to jít.

Samozřejmě pokud nemáš zálohu.

Jinak další možnost recovery DVD od HP.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 13. 11. 2014 12:02

Jj vyzkoušel jsem 3 ISA, vše jelo, ale neaktivuji to. Neprojde. Proto potřebuji origo recovery.disk se mi podařilo připojit a teď dělám zálohu v jiném PC. Zkusím jak to projde, alespoň recovery partisnu. Disk vykazuje vadné sektory, snad to projde.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 13. 11. 2014 12:20

A nezadals tam blbé seriové číslo - samozřejmě to nebude korespondovat s licencí v biosu.

Jak to číslo vydolovat z biosu když neběží původní W nevím.

Tak mě napadá že když mě ty W běží že bych ho měl vydolovat a někam napsat.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AvAxxx 13. 11. 2014 12:25

Jednoznacne jde cistou instalaci provest a to bez vetsich problemu.
Vse potrebne je zde:

http://dellwindowsreinstallationguide.com/a-clean-install-of-windows/microsoft-product-activation/installation-of-windows-8-1-with-a-windows-8-0-retail-product-key-notes/
http://vinaybalraj.blogspot.cz/p/clean-install-windows-81-with-windows-8.html

Dalsi zdroje
http://forums.mydigitallife.info/forums/42-Windows-8

Add: Cislo jde zajiste vydolovat mnoha zpusoby, ale pro cistou instalaci neni nutne (genericke instalacni klice). Nutne je az pro aktivaci. Viz. postupy vyse.

Jinak jsem nedavno postoval ohledne aktivace: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=1932&t=1223110&p=10386387&hilit=#p10386387
AvAxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 13. 11. 2014 13:00

To většinou funguje když máš koupené w a máš klíč.

Pokud klíč máš tak si iso windows od m$ stáhneš bez problémů, pokud klíč nemáš tak si to iso nestáhneš.

A já u NT ten klíč nemám je v biosu a když jsem skoušel různé klíče na internetu co jsem našel tak buď to přímo vypsalo že nejde použít, a nebo to prošlo a zastavilo se to na stránce kde to chtělo stahovat a nic to nestahovalo a konec.

A když jsem použil klíč z biosu tak to vypsalo že to nejde.

Prostě jsem se na to vykašlal, budu to řešit až se to po***e já mám w pouze pro pár programů a na hry což u NT se hry moc nehrají a jako hlavní OS na práci tam mám stejně linux.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Mike.M 13. 11. 2014 13:33

Klíč meznam, notebook je od klienta. Licence je v BIOSu. Recovery nemám. Vyřešeno. Zapojil jsem szary disk udělal zálohu, kTéra trvala nedkutecne dlouho acronisem. A to jsem prenes na novy, a už to po kontrole fici. Dik za odpovědi.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 13. 11. 2014 14:00

Dík za odkaz na w8.1 tento to stahuje takže by to mělo fungovat zadat ten univerzální klíč a pak zadat ten z biosu pokud si ho nenajde sám.

Ty předchozí isa chtěly zadat klíč před stažením a ať jsem tam zadal co chtěl tak se mi to nestahovalo.

Takže ještě jednou dík a budu mít čistou zálohu OS kdyby se HDD odporoučel.

PS. Ještě dotaz ke stažení tam jsou W8.1 a W8.1 pro, ale co jsou ty W8.1 N? (čili ty N kové?)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anti66666 13. 11. 2014 14:05

to su bez Windows media player atd.Ved europska unia :-)
anti66666
Junior

Odeslat příspěvekod AvAxxx 13. 11. 2014 14:05

N jsou ustupkem MS podle rozhodnuti EU. Po instalaci neobsahuji WMP - musi se dodatecne doinstalovat

http://windows.microsoft.com/en-gb/windows-8/n-editions
AvAxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 11. 2014 15:34

Takže abysme si to ujasnili:
¨
1) Pokud mám notebook s Windows, nemám recovery a chci přeinstalovat systém, klíč je v BIOSu. Pokud si stáhnu správnou a čistou verzi Windows, měl by se klíč automaticky načíst z BIOSu. Ano nebo ne?

2) Mate mě totiž situace, že Mike.M použil 3 ISA a ani jedno nešlo aktivovat. Jaký je teda postup při nové instalaci systému, když nemáme recovery ani zálohu? Já myslel, že nainstalováním stejné verze Windows proběhne aktivace automaticky. Nebo je opravdu nutno si ten klíč z BIOSu pro jistotu vyextrahovat a někde napsat? Ptám se proto, že postupy v tomto vlákně se liší. Chápal jsem to tak, že pokud mám notebook s předinstalovanými Windows, stačí použít stejnou verzi systému a poběží to. Já to ještě nikdy neřešil, ale uvítal bych, pokud byste se shodli na jednotném postupu, jak provést čistou instalaci systému na NTB s Windows 8. Respektive se nemůžu dovtípit, proč to Mikovi nešlo.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 13. 11. 2014 16:02

Podle mě jak píše klíč nezná a kdoví co jako klíč zadal při instalaci.

Já jsem si teď stáhnul W8.1 (na NT mám oficiálně od výroby W8 s upgrade na 8.1).

Pro jistotu jsem si zjistil klíč z biosu instalovat jsem to zatím neskoušel.

Ale podle selského rozumu i www stránek co tu dávaly odkazy tak po nabotování toho DVD by si to mělo samo načíst klíč pokud použiješ uefi a pokud náhodou ne tak použiješ univerzální klíč podle verze w a po nainstalování změníš na ten co máš v biosu a provedeš aktivaci.

Aspoň takto jsem to pochopil, zatím to nemám vyskoušené protože dříve mi W8 nešlo stáhnout protože to chtělo klíč před stažením a ty univerzální to sežralo ale SW nezačal stahovat a s tím z BIOSu to napsalo neplatný klíč.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků