Notebook na produkci hudby/hry, 15" do 25.000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod djkariba 2. 12. 2014 17:17

Čau lidi.
Chci pořídit nový notebook do 25k na
1.Produkci hudby v DAWs převážně v Fl Studiu (+ 100-200GB pluginy,samply) ,
2.Míchání hudby převážně Traktor
3.Hraní her - CaC,COD,Skyrim rád bych na tom zahrál GTA V až vyjde ven aslespon na minimální detaily,
4.Tvorba plakátů v Gympu

15 display

Hlavní je pro mě aby na ten notebook byl spoleh, nechci přijet do klubu a začít něco řešit nebo aby v pulce setu spadl systém to je pro mě priorita. ( proto jsem také přemýšlel o Apple, než sem se dozvěděl že bych musel za x desetitisíc dokupovat originál pluginy a aprogramy a DAW)

Konektivita aby byla nejlepší s USB externími zvukovými kartami NI A2DJ, a z mix.kontrolery

Taky by bylo fajn když někde jedu tak skládat po cestě, tak aby baterka chvilku vydržela, ale je mi jasný že když chci mašinu i na hry tak je to téměř neslučitelný.
Odolnost by byla fine, popel z cigár se na párty prostě neuhlídá.

Optická mechanika nemusí být.

Nechci HP,Toshibu ani jiné podobné značky kdy tejden po záruce se něco stane. (Tedy pokud nevíte o vyjímce)
________________________________
Těch notebooků a variant co jsem prostudoval už je po 3 týdnech opravdu obrovská takže vám sem hodim jedinýho favorita, který je ale bohužel ze zahraničí ale je to kvůli ceně. Co vy na to šli by jste do toho ? Nebo v podobné cenové gategorii najdu něco v čechách nebo na jakých stránkách v zahraničí ?

http://www.ebay.com/itm/Lenovo-IdeaPad-Y50-i7-4710HQ-FHD-GTX860M-4GB-16GB-8GB-SSD-1TB-Backlit-Gaming-1YR-/141491624151

PS: Prosím aby příspívali lidi co tomu opravdu rozumí,nejlépe mají se strojem který doporučují zkušenosti, kouknout na alzu, najít si výkon procesoru a graf. karet si umí i blbec... Předem dík
djkariba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 12. 2014 19:42

Spolehlivost os je spise zalezitosti sw a admina, ktery se o to stara.

Odolnost moc nehledej, kdyz vybiras mezi domacimi ntb s hodne muziky za malo penez.
Naopak vykonny hw bude nutno vice chladit, takze se ti ntb drive zadela pravhem a budes casteji cistit, s tim pocitej.

Co ti udelali HP a Toshiba? Myslis, ze jine znacky ve stejne kategorii jsou na tom lepe? Proste spotrebni zbozi. Nebo naopak, myslis, ze korporatni top-modely od HP jsou horsi, nez treba Dell? Odpoved je ne a ne.

Z tech multinedialu bych se osobne podival na acery nitro.

Lenovo Y - prumerny domaci notebook, s ne zrovna nej servisem /Lenovo, HP, i nekteri dalsi vyrobci striktne oddeluji nejen vyvoj, ale i servis corporate vs home/multimedia ntb/, ze zahranici bych ntb v tomto pripade nebral.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 12. 2014 20:54

Do 25tisic to bude tazke.
Osobne by som sa vyhol HP nizsim modelom, ale vyssie v pohode.
Co tak
ASUS P550CA-XO668
Dell Vostro 3560
HP ZBook 14 (cosi cez 30 000)
anonymni

Odeslat příspěvekod djkariba 3. 12. 2014 20:40

Dík moc za infa.
HP ani Toshiba mi nic neudělali jen na tyto notebooky neslyším moc chválu.
Proto jsem také zašel sem abych se poradil, nemíním utrácet každý rok 20.000 za nový.
Jinak z těch výběrů co jste mi poskytli se mi nejvíce zamlouvá Acer Aspire V17 Nitro.
Chtěl bych se zeptat jestli máte zkušenosti jak běží s tou 4-jádrovou i7 (odvětrávání). A jestli bude ta grafika stačit i na nové hry (nemusejí být plné detaily).
Přesně tenhle model : http://www.czc.cz/acer-aspire-v17-nitro ... 40/produkt ??
djkariba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2014 21:10

Neslyším chválu na HP, Toshibu, vedle na Acer, zajímavé..... Notebooků mi projde rukami spoustu, ale že bych mohl říct že jedna firmá dělá šunty a druhé ne říct nemůžu.

Předsudky pryč lidi ! Kor když o tom vím prd !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 12. 2014 21:16

Zbook je sice fajn, kvalitou nad vsema ostatnima, ktere byly zmineny, ale na hry se to moc nehodi.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 4. 12. 2014 13:54

Celkom si ma pobavil ... HP a Toshiba (Dell atd) patria v globále medzi najspoľahlivejšie značky a najkvalitnejšie ... nehovoriac o spracovaní u vyšších modelov. Napríklad aj multimediálnych (výnimka plastové šunty za pár drobných, tie sú ale rovnaké o všetkých značiek a ešte aj horšie)
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkariba 4. 12. 2014 14:59

Dobrá tedy, osobně jsem HP ani Toshibu neměl, ale ptal jsem se pár známých a na tyto notebooky si mám prý dát pozor že třeba ve studiu/radiu byl problém se zvukem když se zapojilo napájení, 2 roky vydrželi a pak kaput apod.

Jsem ochotný slevit ze svých nároků na hry, potřebuji to spíše na tu produkci hudby, ale nějakou novější hru klidně na low detaily bych si chtěl pustit (Crisis 3 nový COD apod.)

Jak jsem již uvedl chci aby mi ten notebook vydržel minimálně 5 let, kdyby šlo investici 5 tisíc na rok tak něco koupím a neřeším to tady.

Je tady na foru někdo kdo opravdu umí poradit nebo sou tu jen lidi co se baví nevědomostí o kvalitě NTB ??? Jěště mi nikdo pořádně neřekl proč ono jo nebo ne.

Například já se vyznám v celém sortimentu mixážních pultů,gramofonů, kontrolerů a DVS a softwary k nim,efektory EXT apod. a kdyby někdo chtěl poradit 100% bych mu řekl co je v cenové relaci nejkvalitnější a co se nejvíce vyplatí koupit, tady to asi nikdo nedokáže, proto jsem taky v úvodu prosil lidi co tomu rozumí a dokáží poradit.
djkariba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djkariba 4. 12. 2014 16:20

Kdybych se toho nebál a přitlačil bych na investici, který z těchto 3 přesně v těchto konfiguracích ? :
_______
http://www.kasa.cz/notebook-acer-aspire ... mtdec-001/
_______
http://www.k24.cz/product/251765/Elektr ... _16GB.html
_______
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-7 ... 170946.htm
djkariba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 12. 2014 17:16

Možná něco takového? http://www.czc.cz/hp-envy-15-j110nc-stribrna/163901/produkt
+ hliníková šasi
+ 8 GB RAM
+ 4 jádrová Core i7
+ dedikovaná grafika GeForce 750M (něco se na tom zahrát dá)
+ FullHD displej
- SSHD (ten disk je na mé poměry otřesný - osobně bych koupil klasické SSD a originální disk hodil místo DVD-RW)
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkariba 4. 12. 2014 19:29

Jo ten vypadá že i něco vydrží.
O rychlost a paměť bych starost taky neměl.
Jinak k tomu SSD, jak jsem říkal budu používat horu pluginů a ještě větší hromadu samplů, bude nejlepší když to bude na SSD i s woknama a hrama nebo se mýlím ?
djkariba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 12. 2014 21:10

HP Envy nebrat, Pavián zabalenej do hliníku....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 12. 2014 21:47

Ideální by dle mého názoru byl nějakej firemní Dell (novější kousek, klidně z druhé, ještě s - ideálně NBD - zárukou).

To HP mne upřímně jen zaujal při letmém prohlížení, notebooky nejsou moje liga.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 4. 12. 2014 21:57

Firemni dell /latitude/ bude mit slabou gpu a v konfigu s i7qm topit vice, nez bych treba ja chtel.
Precisiony jsou stavene na cad a fakt vykon na hry maji az vyssi modely, ty budou drahe jak svina.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkariba 4. 12. 2014 22:18

Tak to je fine už vím co si pořídit nemám ale ve výběru mi to kulový pomohlo...
Vidim to na Nitro V15
to zpracování není špatný přes to že docela topí
ale má dvojitý odsávání a speciálí nasávání tak aby se neusazoval prach, takže s teplem problém odpadá...
Šasi je taky celkem cajk na tu cenu fajn komplet.
Má někdo lepší nápad ? Jestli Nitro nedoporučujete, řekněte proč a ukažte lepší alternativu.
djkariba
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků