Spárování key / cd

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kachnik 3. 1. 2015 14:09

Zdravim,

mám následující problém - PC s diskem před totálním krachem (ještě naběhne) a licenční nálepkou windows říkající Windows XP prof. oem . software. Nový prázdný disk. Nemám CD ze kterého to bylo nainstalované, musím ho tedy někde získat.

Chci nainstalovat nový systém, použil jsem už několik různých verzí cd a nejsem sto se dobrat toho, jaké cd na to použít. Nějaký nápad jak to spárovat dohromady?

Díky za tipy
Kachnik
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 1. 2015 14:20

Jak nejsi s to? OEM XP prof říká vše. 32 bitů. Kdyby to bylo 64 bitů, bylo by to na štítku napsané.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kachnik 3. 1. 2015 14:25

Mno proste cd, která běžně používám (CZ) ten kód odmítají sežrat. Původní systém je SK, to jsem taky stáhnul (eng + sk language pack, xp sp3 oem prof) a taky to odmítá akceptovat. Pro mě naprosto neobvyklá situace, proto se ptám :)
Kachnik
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 3. 1. 2015 14:29

Pokud systém ještě běží, na nový disk ho naklonuj. Veškeré starosti se sháněním instalaček a klíčů ti odpadnou. Navíc budeš mít přenesené veškeré programy a nastavení.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod Kachnik 3. 1. 2015 14:30

No to byl původní záměr, bohužel původní disk je v tak dezolátním stavu, že se to prostě přeinstalovat musí :(
Kachnik
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 1. 2015 14:31

Nefunguje ani telefonická aktivace?

Edit: jinak co se dívám do své sbírky, mám tu XP prof X32 OEM CZ se service packem 2 (verze 2002), kdybys chtěl poslat .iso přes uschovna.cz.
Naposledy upravil vladimir dne 3. 1. 2015 14:37, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kachnik 3. 1. 2015 14:36

Telefonická aktivace vyžaduje vygenerované aktivační číslo k čemuž se ani nedostanu :(

-- 3. 1. 2015 14:43 --

Našel jsem tenhle článek
http://wiki.lunarsoft.net/wiki/Product_IDs

, ze kterého mi vyplynulo, že existuje několik verzí tak bych asi potřeboval
Windows XP Pro Retail SP2 VX2PFPP_EN
Kachnik
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 1. 2015 14:44

Retail čili FPP je krabicová verze a ne OEM. Jestli je na štítku napsáno OEM, tak takovou verzi určitě nepotřebuješ.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kachnik 3. 1. 2015 15:06

funkční systém má id 76487-074- atd.
to 074 jsem u XP nenašel, ale u win7 to značí krabicovou verzi.Na štítku je OEM. to jsem z toho jelen..
Kachnik
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 3. 1. 2015 15:30

Přesto to naklonuj na nový disk. Buď to poběží nebo ne. Za zkoušku nic nedáš. Přeinstalovat to můžeš vždycky!
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 1. 2015 15:58

Znáš historii toho počítače? Jsi původní majitel, nebo je z druhé ruky? Je to relativně nový počítač, nebo nějaký hodně starý?

Už jsem se setkal kdysi dávno s tím, že jakási sériová čísla braly jenom instalační média bez service packu (alespoň mám takovou poznámku fixou na jednom německém instalačním CD, už si na to ani nevzpomínám). Možná měl někdo podobný problém a protože mu to podobně jako tobě nechtělo klíč ze štítku vzít, nahrál tam ze zoufalství nelegální verzi (právě FPP se hodně kradly). Tedy nápad: Zkus si sehnat instalační CD bez SP, jestli ten klíč ze štítku bude akceptovat.

A mimochodem, není to značkový počítač, třeba DELL nebo HP? Tam existovala instalační média, která vůbec nepotřebovala zadávání klíče.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kachnik 3. 1. 2015 16:35

Juwa2 píše:Přesto to naklonuj na nový disk. Buď to poběží nebo ne. Za zkoušku nic nedáš. Přeinstalovat to můžeš vždycky!


Clon fakt nefunguje, systém se sice spustí, ale to je všechno...

-- 3. 1. 2015 16:38 --

Je to počítač kolegy, hooodně starý.

Spustil jsem na původním systému ještě WGAcheck a ten hlásí taky retail verzi. To s tím sp mě taky padlo a testoval jsem cd s sp2 a sp3 - stejný výsledek.

PC je neznačkové.

Kolega si asi koupí nová wokna a bude.
Kachnik
Junior

Odeslat příspěvekod Kledr 3. 1. 2015 18:19

Měl jsem podobný problém. Jde o to že XP byli uváděny ve dvou sériích klíčů. Musel jsem jedny z těch prvních ,co byli vydány, instalovat vždy z původního CD bez SP. Pak to CD klíč sežralo/dostal sem se k aktivaci přes tel v pohodě a šel nabootovat systém. Když jsem ho instaloval z nových CD ještě se SP tak nešly aktivovat a ani se přihlásit na vytvořený účet.
Kledr
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků