Co vylepšit v slabším PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pepas77 3. 1. 2015 23:15

Zdravím,
potřeboval bych poradit co koupit lepšího do PC. Zda třeba není jen jeden komponent výrazně slabší a tak brzdí všechny ostatní a tak.
Více méně moc od toho neočekávám, hraji jen League of Legends, občas Gothic 3. Obojí tak nějak jede, ale např. u lolka nemohu si pustit do pozadí hudbu v prohlížeči, protože se hra začne jemně sekat z 50fps na třeba 10-20. A Gothic 3 hraji na strední detaily a občas se to taky nepříjemně zasekne.
Počítač jsem pořídil za 2500kč, takže žádné pecky na tom hrát nechci, ale rád bych hrál ty nenáročné hry co hraji trochu plynuleji.
Investovat max 6000kč.



Sestava:
1.Procesor: Intel Core 2 Duo E7300 2.66GHz
2.Ram: DDR 2, 3x1GB
3.Grafika: NVIDIA GeForce GTX 650/1GB
4.Základní deska: Model: EP35-DS3L
Chipset: Intel P35/G33/G31
5,Zdroj: 500w
6. Je tam win 7 64bit

Nevím co dál napsat, když tak řekněte a vyzjistím.

Ještě otázka, vyplatí se komponenty koupit od někoho na bazaru?
Nepříjde mi to špatné, jsou mnohem levnější a cpát do stoletého PC nové komponenty mi příjde jako zbytečný luxus :)
Ale nechám si poradit, prd tomu rozumím.

Přeji příjemný zbytek večera. A moc díky předem za odpovědi. O:-)
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 1. 2015 23:32

Jaky je to zdroj? Znacka, model?

Celkove je to PC na vymenu. Zacal bych asi MSi B85-G41 a G3258 a 8GB DDR3 ... k tomu SPC Spartan. Pokusit se o OC na 4 az 4,5 GHz.

Financne to cca vyjde, spotreba pujde jeste dolu, vykonove si hodne pomuzes. A treba za pul roku, za rok by se vymenila graficka karta. A podle potreby pak mozna i ten zdroj.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepas77 4. 1. 2015 00:35

Zdroj je teda nakonec 450w těch 500w co jsem vyčetl poprvé bylo něco asi jiného.
Je to tento:
http://www.czc.cz/fortron-saga-450p-450w/49536/produkt

To co radíš se mi zamlouvá zní to dobře. Půjdu touto cestou. Díky moc za tvůj čas. :)
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod amad2 4. 1. 2015 00:36

pokud jsi ochoten investovat až 6000, tak bych tvuj pc prodal na inzerát (1000-2000kc),
a pak koupil nějaký výkonnější z Aukra
[url]http://aukro.cz/stolni-pocitace-pc-sestavy-100707?a_enum[9839][40]=40&counters=1&offerTypeBuyNow=1&order=n[/url]
amad2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 00:37

Je to sice lowend Fortron, ale na to co máš a to co teď píšu má síly dost. Zdroj zatím nech.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 1. 2015 01:32

Z aukra nebrat, G3258 + deska + RAM se mi jeví lépe a výhodněji.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 10:35

Z Aukra nebrat. V noci z mobilu jsem si ani nevsiml, ze tam predemnou ten prispevek byl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepas77 4. 1. 2015 14:38

Tak se chystám k objednávce.
Jak je potom náročné taktování? Nikdy jsem to neprováděl. Díval jsem se na videa a tam to v biosu po malých částech navyšují a testují. Zkoušel jsem to teď na starých komponentech a s hodnotami nemohu hnout. Nevím jaké jiné způsoby ještě jsou. Zvládnu to?

Jinak kterej ten chladič mají tam dva.
http://www.czc.cz/search?q-fulltext=Spartan
Pokud ten dražší tam bude pasovat tak bych vzal raději ten, však to už je jen o stovku.

Jinak pokud by to byl ten dražší chladič tak by to vypadalo takhle:

Intel Pentium G3258
MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85
SilentiumPC Spartan PRO HE924
Kingston HyperX Fury Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1600

Správně?

A ještě něco. Koukal jsem do pc a jeden disk má ještě ten žilovej kabel. Bude tam pasovat?
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 15:03

Kdyz das napeti 1,275 (naprosto bezpecne), muzes rovnou hopsnout na 4,5GHz.


Myslis tenhle kabel?

Obrázek


=> Hmmm, tak to nebude. Ta deska ma i 4x SATA, nejak jsem predpokladal, ze tam bude tehdejsi dobovy disk a ne ze Ti tam tehdy daly x-let starou vykopavku. Od koho jsi to kupoval? Dosel bych mu "podekovat" ...

IDE disky jsou deset let mrtva zalezitost. Ten PC neni desetilety ... tehdy proste byla volba disku velkou chybou, nejspis "dodavateli" PC ten disk lezel kdesi v regalu pod notnou vrstvou prachu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepas77 4. 1. 2015 15:05

Ano presně ten. Mám tam disky dva, jeden s tímto kabelem a ten druhý ma malý placatý oranžový kabel.

Tak byl to pc za výměnu. Měl sem dřív velice slušnej pc pořiz. ceny 35000. Ale zjistil jsem, že je na mě zbytečně výkonný nové hry jsem stejne nehrál a potřeboval jsem peníze. Tak jsem ho za 30 prodal a za 2500 koupil tento. Byl to starý pc toho komu sem prodával ten můj.
Naposledy upravil Pepas77 dne 4. 1. 2015 15:07, celkově upraveno 1
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 15:07

Pokud je ten druhy kabel toto:

Obrázek

Tak ten druhy disk pujde do nove sestavy bez problemu. Tzn z toho jednoho disku zazalohuj data a pouzit nepujde, ten druhy se SATA kabelem pripojit normalne pujde. Alepson ze tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepas77 4. 1. 2015 15:09

I tak ty pevné disky se daj koupit od něhoho na bazaru za pár korun to problém nebude. Mě stačí stejně jen jeden. Jen zjistit kterej je kterej :D
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 15:11

Budou mit rozdilnou kapacitu? Pokud ano, mas vyhrano - kapacita je na kazdem disku napsana. ;) A kdyz sem hodis, jak vypadaji ty dva disky ve spravci zarizeni, tak je taky poznam a reknu Ti, ktery si nechas a ktery ne.

S nejvetsi pravdepodobnosti ten vetsi zustane a ten mensi nikoliv, ale na jistotu Ti to povim, az uvidim ten screen.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepas77 4. 1. 2015 15:19

Já je mám právě rozdělené nějak do 3. Předchozí majitel měl v PC Vistu + win7. Používám jen win7 vistu jsem se snažil smazat, ale kdo ví jak na to, protože netuším kde je.
Ten dobrý disk má 250gb. Ten špatný 160gb to bude asi ten prostřední, kde není systém ale jen mé složky. Mám tam kraviny tak jak to promažu tak se vejdu v pohodě jen na ten jeden. A časem pořídím další . A nebo časem pořídím SDD pro systém.
screen:
http://www.imgup.cz/image/Qfi
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 15:23

Ja myslel takhle:

HDD.PNG



(pouzivam screen odkudsi z internetu, ale pro ilustraci je dostatecny)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků