Redukce ze zdroje je zapojená do další redukce

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod amadeo2 22. 1. 2015 20:19

Redukce zdroje Molex je zapojená do další redukce Molex. Může toto řešení být takto funkční?

Na zdroji Seasonic S12G-450 450W Gold mám 3 molex konektory. K tomu na skříni 6 větráků. Na každém molex konektoru zdroje mám rozdvojku. Takže jsou všechny molex konektory obsazeny.

Když budu chtít použít další molex zařízení, např CD, mohu dát na tu rozdvojku další rozdvojku?
Intel Core i5-4590, Gelid Tranquillo rev.2, MSI B85-G41 PC Mate, Samsung 840 EVO 128GB, DDR 3 4GB, 1600MHz. CL10 Hyper X FURY Blue Kingston, Zdroj Seasonic S12G-450 (SSR-450RT), NZXT Zero
amadeo2
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 22. 1. 2015 20:28

Jo, norma na molex je asi 10 A/pin. Jen to musí držet dobře, špatný kontakt s velkým odběrem může vést až k tavbě. Na malé proudy se dá použít i redukce ze SATA na molex, ale to snese jen 0,5 A/pin (tzn. 1,5 A/vodič).
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod gemo604 22. 1. 2015 20:34

a co mas na tych molexoch pozapajane?, ked mechaniky aj disky maju sata napajanie, ci to mas na kazdom molexe zapojene 2 vetraky?
gemo604
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flash.st 22. 1. 2015 20:37

Pokud proudově nepřetížíš tu větev tak jich tam můžeš dat kolik chceš
Flash.st
Junior

Odeslat příspěvekod amadeo2 22. 1. 2015 21:53

gemo604 píše:a co mas na tych molexoch pozapajane?, ked mechaniky aj disky maju sata napajanie, ci to mas na kazdom molexe zapojene 2 vetraky?


Přesně tak - 2 větráky na každém molex konektoru.

Nejspíš asi zbytečně moc převětrákováno, dělám pokus s chlazením (1 x vpředu, 4 x v bočnici, 2 x vzadu a jeden nahoře, pak pasivní dole - 4 v bočnici jsou pospojené do 2 konektorů) - nakonec 8 větráků, tzn 6 konektorů z větráků. A jak jsem psal 3 x Molex ze zdroje.

-- 22. 1. 2015 23:44 --

Behemot2077 píše:Jo, norma na molex je asi 10 A/pin. Jen to musí držet dobře, špatný kontakt s velkým odběrem může vést až k tavbě. Na malé proudy se dá použít i redukce ze SATA na molex, ale to snese jen 0,5 A/pin (tzn. 1,5 A/vodič).


Ve wiki je, 11 A/pin. To už je detail.

Molex má 4 piny, 2 jsou zem a ve 2 proudí proud.To znamená 22 A/na 1 rodičovský molex konektor vedoucí ze zdroje. Pokud tam mám tedy 3 molex ze zdroje bylo by to 22x 3 = 66 A?

A tak mě napadá, jestli neexistuje další limit daný přímo zdrojem?
Intel Core i5-4590, Gelid Tranquillo rev.2, MSI B85-G41 PC Mate, Samsung 840 EVO 128GB, DDR 3 4GB, 1600MHz. CL10 Hyper X FURY Blue Kingston, Zdroj Seasonic S12G-450 (SSR-450RT), NZXT Zero
amadeo2
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 22. 1. 2015 22:06

Já mám 5 plus dva na grafice a další na procesoru…se zdrojem devět :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 1. 2015 06:58

amadeo2 píše:Molex má 4 piny, 2 jsou zem a ve 2 proudí proud.To znamená 22 A/na 1 rodičovský molex konektor vedoucí ze zdroje. Pokud tam mám tedy 3 molex ze zdroje bylo by to 22x 3 = 66 A?
Ano a zároveň ne. V tom plochém molexu, ke kterému je možné připojit CD nechaniku, jak uvažuješ, jsou sice 4 dráty, z toho 2 země, ale pak tam máš jeden žlutý a jeden červený drát a na červeném není 12V, ale jenom 5V a z toho na tvém zdroji 33A nevytáhneš.

amadeo2 píše:A tak mě napadá, jestli neexistuje další limit daný přímo zdrojem?
Pochopitelně, že existuje, má pro každou napěťovou větev nějaký limitní proud. Tyto limity bývají napsané přímo na zdroji, tedy v tvém případě maximálně 37 ampér z 12V za předpokladu, že ostatní větve neodebírají nic, protože je tam ještě výkonový limit celého zdroje 450W.
S12G-450.gif
S12G-450.gif (79.64 ) Zobrazeno 2478 krát
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oggi09 23. 1. 2015 08:17

amadeo2 píše:Nejspíš asi zbytečně moc převětrákováno, dělám pokus s chlazením (1 x vpředu, 4 x v bočnici, 2 x vzadu a jeden nahoře, pak pasivní dole - 4 v bočnici jsou pospojené do 2 konektorů) - nakonec 8 větráků, tzn 6 konektorů z větráků. A jak jsem psal 3 x Molex ze zdroje
4 v bočnici asi nebudou pro airflow to nejvhodnější řešení :/ Ideální je u méně výkonné sestavy mít 1+1, tzn. jeden přední intake, jeden zadní outake. U výkonné sestavy postačí 2+2, tzn. dva přední nebo jeden přední a spodní oba jako intake + jeden zadní a jeden horní oba jako outake.

Samosebou pokud se tam bude vařit něco výkonného po OC a je na to vybavena skříň např FD4, tak není problém ani s šesti ventilátory (3+3).
Oggi09
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 31. 1. 2015 20:18

amadeo2 píše:Molex má 4 piny, 2 jsou zem a ve 2 proudí proud.To znamená 22 A/na 1 rodičovský molex konektor vedoucí ze zdroje. Pokud tam mám tedy 3 molex ze zdroje bylo by to 22x 3 = 66 A?

Proud teče ve všech vodičích, protože uzavřenej obvod, že ano.

Nicméně jak už bylo řečeno dole, důležitá je větev +12 V, tam je jeden vodič a tak snad logicky je jsné, že co píšeš je úplná kravina. Když se to píchne na jeden pin, kterej zvládne 11 A, tak ten asi z ničeho nic nezvedne svůj limit na trojnásobek, že? Pořád to bude úzký hrdlo. Krom toho na tyhle konektory se nedávaj moc silný kabely, 18AWG max, na levnějších zdrojíc i míň. A poslední dobou bývá třeba 5 konektorů na jednom kabelu.

Ten vodič má taky svoje omezení. Poslední dobou jsem viděl moc ***** připojení, kde kreténi navrhli zařízení s 2,67násobným odběrem, než co specifikuje norma na konektor. Včera jsem jak kretén tři hodiny předělával 1,5kW Platimax z modulární na pevnou kabeláž, takže asi tak. Proto vždycky doporučuju když redukce na PCIe, tak ideálně ze dvou molexů na dvou různých kabelech! Molexový piny se časem roztáhnou, navíc ty levný tam lítaj jak mastnej papír v průjezdu a bůhví, jak to tam člověk narve, takže spolíhat i na těch 11 A může být docela sebevražda.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků