Chybná data o disku a volném místě

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kurihul 26. 1. 2015 20:12

chyba.png
Ahoj.

Potřebuji poradit, jak opravit data na disku. Ukazuje mi to chybně volné místo. Obsazeno 303 GB ze 750 GB. Ale ukazuje mi volných jen 70 GB.

Viz příloha printscreen.

Předem děkuji za radu a pomoc

systém WIN7
notebook Toschiba
disk 750 GB
Kurihul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 1. 2015 20:15

Volné místo je jistě zobrazeno dobře.
Chyba je u BFU:
1) do systémového disku se neleze;
2) obsazené místo se tímto způsobem nezjišťuje.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurihul 26. 1. 2015 20:31

Volné místo je určitě zobrazeno chybně. A to jsem si jistý na 1000 %
Protože ještě v pátek bylo volno těch 350. Nic jsem nestahoval a ani neinstaloval. Žádné velké změny. Někde musí být chyba :shock:

A nejsem žádný FRANTA chlapče. Žádal jsem o radu a ne o to, aby tady někdo do mě rejpal. Jestli Tě to nebaví, tak jdi na jiné forum :pozor

Díky
Kurihul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juwa2 26. 1. 2015 20:51

1. Tím, že máš kradenou licenci na TC se moc nechlub!
2. Obsazené místo na disku se zjišťuje aplikacemi k tomu určenými - jsou jich spousty, např.
nejlepší, ale placený http://www.foldersizes.com/
dobrý, zdarma http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... meinplatz/
3. Nedávej svoje data na systémový disk!
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod Kurihul 26. 1. 2015 21:10

Určitě se tím nechlubím. To jsem si neuvědomil.

Myslíš tedy, že je lepší disk rozdělit? Na systémový disk a na zbytek?

Ten prográmek MeinPlatz hlasí velikost disku C 290 GB. Takže tam mám prostě někde chybu :oops:

Díky
Kurihul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 26. 1. 2015 21:18

:roll:

Jeden disk na všechno -> prehistorie...
Jinak samozřejmě mnohem lepší rozdělit na systémový oddíl a zbytek. ;)

A nic moc mě nenapadá, dneska už mám dost... :(

Zkus:
Kód: Vybrat vše
vssadmin delete shadows /for=C: /all /quiet


Vymazat všechny body obnovy krom posledního...
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurihul 26. 1. 2015 22:45

Díky za radu, pomohlo smazání bodů obnovy. Nyní 430 GB volné místo, super, díky moc.

A mohu teď ještě rozdělit disk na systémový a zbytek? Ten systémový třeba jen na 50 GB. Jenže mám obsazeno 300? Jak to provést?

Díky mople71 :-)
Kurihul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 26. 1. 2015 22:48

bez dalšího disku jenom velmi krkolomně...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 26. 1. 2015 22:52

Asi tak...

1) Otevri administratorskou konzoli (start, hledat cmd, kliknout pravym, spustit jako admin)

2) aplikuj vyse zmineny kod

3) rozjed prikaz "chkdsk C: /f /v"
Pres noc to nech, chvili zabere, tim bych zacal... ;)

EDIT: Potvrd kontrolu po restartu, PC restartuj.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurihul 27. 1. 2015 08:57

Díky, tu kontrolu už nepotřebuji. To je ok.

A ten disk si asi rozdělím, budumuset přeházet věci na externí.

Fakt moc díky za pomoc a rady :tleskani
Kurihul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 27. 1. 2015 09:24

Kurihul píše:Volné místo je určitě zobrazeno chybně. A to jsem si jistý na 1000 %
...
A nejsem žádný FRANTA chlapče. Žádal jsem o radu a ne o to, aby tady někdo do mě rejpal.
...


No nakonec se zjistilo, ze MR sice rypal, ale celkem spravnym smerem. Skoro bych rekl, ze si zaslouzi omluvu. Myslim, ze jej - a nejem jej - trosku namichl arogantni ton tveho dotazu. Priste se pred polozenim dotazu podivej na http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

Mazani volume shadow copies by mel zvladnout i BFU (pomoci cleanmgr.exe), pokrocily uzivatel pouzije samozrejme VSSadmin.exe.

Volné místo je určitě zobrazeno chybně. A to jsem si jistý na 1000 %

MP

P.S. odkdy "F" v BFU znamena Franta :-O ?
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurihul 27. 1. 2015 09:39

Ale tak taky se to tak říká Franta no. Ale to je jedno.

Některé věci neznám a než aby jsem udělal nějakou pitominu, tak se raději zeptám. A protože dělám celý život s lidmi, tak mám s nimi trpělivost. Každý neví a neumí všechno. Ty mi pomůžeš s počítačem a já třeba s truhlařinou. Chápeš?

Takže chyba byla a na 1000 % jsem si byl jistý, měl jsem pravdu. Kdyby jsem věděl, že stačí smazat body obnovení, tak si to najdu a udělám. Jenže já nevěděl, čím to může být. Takže stačilo poradit - hele, zkus smazat body obnovení. A je to.

I tak díky za poučení. Omlouvat se nebudu, v 1. dotazu na začátku vlákna jsem se neptal arogantně. Forum je od toho, že tu lidi žádájí o pomoc. Jestli to MR obtěžuje a vadí, tak ať jde dělat něco jiného a nechodí sem. Jak jednoduché. Vše je jen o trpělivosti ;-]
Kurihul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 27. 1. 2015 09:55

BFU: Profesionalove pouzivaji anglictinu. Odborne vyrazy jsou dvoji: bud jsou prelozene, nebo jsou spravne/vystizne. UTFG.

Obavam se, ze to nejsem ja, kdo nechape.

Volne misto bylo s nejvetsi pravdepodobnosti zobrazeno spravne. Neni to chyba, ale vlastnost.

Pokladat svou neznalost za chybu neceho/nekoho je projev arogance - to jsi ale uz asi zjistil na http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

Toto uz je napsane mnohem lepe, zde uz se nepta BFU:
Kurihul píše:Takže tam mám prostě někde chybu :oops:
Díky



Diskusni fora, a to zejmena ta pocitacova, jsou specificka subkultura. Jsou extremne neformalni (v cestine se to projevuje napr. tykanim), nezasvecenemu pozorovateli tedy mohou odpovedi zdat usecne, sarkasticke, utocne ci dokonce osobni. V naproste vetsine pripadu tomu ale tak neni. Tyka se to i oznaceni BFU. Koneckoncu temer v kazde (byt rypave) reakci byla krom rypnuti i rada co mas (ne)delat. Pokus se byt vdecny za radu i za rypnuti. Oboje ma svuj smysl.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurihul 27. 1. 2015 12:33

No ale od něj nebyla žádná rada nic.

A googlil jsem co se dá, ale nikde žádná odpověď na můj problém. Dělal jsem si i test disku. Byl jsem bezradný, proto jsem dal svůj problém sem na forum. Které jsem také určitě hodinu prohledával.

Děkuji ti za vysvětlení
Kurihul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 27. 1. 2015 14:36

Forum na Zive je na tom co se kvality odpovedi tyce jeste dost dobre. Pokud mas dotaz souvisejici vylozene s MS Windows, Office a pod. doporucuji ale ptat se primo na MS forech ( http://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum?tab=no )

MP

P.S. MR je nestor ceskych diskusnich for. Obcas ma projev jako zenovy guru (hledani smyslu jeho odpovedi na tvuj dotaz ohledne urciteho problemu ti zabere radove vice casu, nez vyreseni problemu samotneho). Jenze ona cesta byva dulezitejsi nez cil.

P.P.S. MR ja take obcas nerudny dedek '-) /timto jej zdravim/
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků