HDD vydava divne zvuky a nechces nacist

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Slawall 31. 1. 2015 21:06

Dobry vecer panove.

Situace se ma tak. Vytahl jsem disk z Asus EEE, protoze jsem ho chtel u sebe v NTB procistit pres Malwerbytes. Vytahl jsem tedy disk a dal ho do USB supliku. Suplik se nenactl, rikam ok, kaslu na to. Disk jsem namontoval z5, zapnu NTB a dela to tohle.

http://1drv.ms/1CM3gCM

Prosimvas poradte co s tim a jak dale postupovat. Diky moc.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2015 21:52

Je mrtvej. (nejspíš)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ceeper 31. 1. 2015 22:22

Nejspíš chcípnul...

Můžeš ho zkusit dát na chvíli do mrazáku a pak z něj třeba vytáhneš data (nejde o vtip, myšleno zcela vážně). Ale teď se tváří jako umřelej.
Nic neumim, v ničem se nevyznám, ale do všeho se neomylně nacpu :)
Ceeper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 31. 1. 2015 22:57

Jo, mrazak jsem uz slysel...ale pry v tomhle pripade nepomuze, kdyz se se nejspise hlava zasekla.

Navic to neni muj NTB, mel jsem ho na udrzbu...no ted budu muset BFU vysvetlit, ze to neni ma vina.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ceeper 31. 1. 2015 23:57

No právě že mě pomáhal na případy, kdy HDD vydával uplně stejný zvuky. Hele za pokus už teď stejně nic nedáš ;-)
Nic neumim, v ničem se nevyznám, ale do všeho se neomylně nacpu :)
Ceeper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 1. 2. 2015 03:00

Nj, tak to zitra, respektive dneska zase rozeberu. Jaky je presne postup? Ma se to dat nejak do sacku, ze? A na jak dlouho?

-- 1. 2. 2015 03:06 --

A pak pockat az se zase ohreje nebo jak?
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2015 11:58

Jednoduché, dát do antistatického pytlíku, nebo aspoň pořádného mikrotenového - tak aby se do něj nedostala vlhkost. Nechat přes den - aby pořádně promrzl. Potom jak ho vytáhneš hned tahat data - než se ohřeje.

Nějaký šance jsou, malé, ale jsou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 1. 2. 2015 12:16

Aha, ja ho tam nechal jen 30min a to nepomohlo. Zkusim to znova.


Btw viewtopic.php?f=916&t=1228310 ?
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 1. 2. 2015 14:55

Prostě kmitají hlavičky.

Jinak bylo poznat že se roztočily plotny? Pokud ne může být zrada v konektoru elektroniky HDD a motorkem (mechanikou). Odšroubovat desku elektroniky a skouknout konektory.

Prostě je to na vyhození!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Slawall 1. 2. 2015 18:49

Toci se, jde to slyset a citit. V NTB chyba není. Disk nefunguje jak v NTB tak v USB ramecku. Zítra to zkusim poresit v praci, jestli tam nemame HW na záchranu HDD...kdyztak to poslu do Prahy na diagnostiku a pripadne naceneni zachrany dat.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 1. 2. 2015 19:27

Pokud motorek funguje tak nic je to na vyhození - co z toho chceš zachraňovat když je vadná mechanika - z toho už nic nedostaneš!

Kup nový HDD a data obnov ze zálohy.

PS. Bráchovi taky takto skolaboval HDD v NT tak jsem se schválně do něj mrknul - zrada byla v tom že se uvolnil šroubek co držel osičku hlaviček a hlavičky se urvaly o plotny a poškrábaly je takže i kdyby se plotny přehodily do druhé mechaniky tak z toho nic neobnovíš. (To není jak v kriminálce Majami)

Takže data se obnovila ze záloh a účetní musela znovu zadat data co ještě nebyla zálohovaná.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Slawall 1. 2. 2015 20:24

No zitra zjistim v praci, jestli nemame HW na opravy takovych disku...a kdyz ne, tak to poslu na bezplatnou diagnostiku, co s tim je.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků