HTPC na 4k videa a 3D (plus prehravani BD)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike.M 12. 2. 2015 11:16

A stejně vše je ještě v H264. A ty prehraji všechna zařízení. Takže na 3 roky se s tím vystačí, pak se koupí cpu s gpu podporou a kodekem h265. Takže není třeba to teď řešit.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 2. 2015 12:16

to bude dele nez 3 roky. kvuli tem miliardam vsech existujicich zarizeni si jen tak nekdo nedovoli 264 zariznout
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dupaljiri 12. 2. 2015 18:38

docela by mne zajimalo jak je to s DO cetl jsem ze DO pres USB ma nevyhodu ze pocitac tak nejde nastartovat,ze by musel ir prijmac byt zapojen primo do desky je to tak? Protoze uvazuji o Logitech Harmony touch tak abych vedel
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 13. 2. 2015 06:57

Já to nevypinam, kvůli tomu, že to mám i jako úložiště.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dupaljiri 13. 2. 2015 10:02

jasne,ja uvazuju vylozene ze to bude jako MC v obyvaku vedle AV a DACu s zesilovacem. nemate nekdo zkusenost s nejakou bednou kde by DO fungoval i na zapnuti?
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 2. 2015 10:04

Jen si dovolím malou poznámku. Je nutné to vypínat ?

HDD nastavíš a těch 20W co to žere v idle...

Ono by to mělo fungovat, jde jen o to aby podporovala deska wake on usb, nebo jak se to jmenuje. Ale to je probuzení ze spánku, ne z vypnutí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 13. 2. 2015 10:44

Pokud je ten PC jen uspany, coz se u HTPC ocekava, tak jej lze pres dalkove ovladani probudit.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod podlo 13. 2. 2015 11:31

Tak zapínat dálkačem jdou třeba HTPC skříně od Silverstone s Imonem. Používám na htpc už asi 6 let, zapojení bylo jednoduché. Ovšem pokud nemáš NAS, plánuješ mít ve skříni mimo SSD i HDD a jsi citlivější na hluk, tak to není úplně ideální volba (stejně jako i dvě 80mm pozice pro out-take ventilátory jsou limitující, ale to se ještě při vhodné regulaci a vhodných ventilátorech "dá").
podlo
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 13. 2. 2015 12:29

spis mi jde o to i aby pri vypadku elektriky se to nemuselo zapinat tlacitkem prece jen to bude pouzivat i manzelka,tak aby to bylo co nejvic privetive.A myslim si ze kdyz uz tak clovek premysli i co nejvic komfortni,Jinak o tech20w vubec nejde. jeste nevim jak to vse vymyslim,ale premyslel jsem ze bych to treba postavil i na pasivnim vodniku,to by se jeste videlo,kord kdyz BD mechanika tam je k nicemu diky ochranam.na ty bedny kouknu.
Kdyz je bedna ma displej tak necha se aby fungoval jako navigacni okno?priklad mam AV marantz SR7005 a pro hudbu po siti nemusim ani zapinat tv a na displeji si najdu co chi spustit
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 2. 2015 12:38

na pasivním vodníku. V téhle debatě končím... :roll:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 13. 2. 2015 14:03

V BIOSu mas volby jak se má pc chovat při vypnutí proudu, zda se má zapnout, případně stav jaky byl před vypnutím, či má byt vyply. Jinak pasivním vodniku, taky pěkně, to jako necháš vodu vařit a nekolovat? To je lepší dát velký pasiv, to lépe uchladi.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dupaljiri 13. 2. 2015 15:10

pasivniho vodnika jsem myslel pouze cerpadlo radiator a bloky bez vetracku co mam zkusenost u sebe s cerpadlem tak to nejni vubec slyset
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 2. 2015 15:13

Nic proti, ale asi bych navštívil ušní....

Pokud to bude nějaký pentium tak velkej pasiv + 2x pomaloběžný FANy ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dupaljiri 13. 2. 2015 15:34

nic proti,ale usi mam na 100% v poradku kazdy rok chodim na preventivni prohlidku :-) pokud dam cerpadlo na minimum tak ani o pulnoci pri vyple tv nejni PC slyset mam I7-3770K a GTX780Ti
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 2. 2015 15:38

Měl bys fotečku ? né že bych ti nevěřil, ale vím jak to tady chodí ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků