PC-Hry, Fotky, Úprava videa (classic)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod F_o_x 22. 2. 2015 17:19

Sekci o nedoporučených zdrojích jsem přehlédl.
Já jen zkouším najít nějaký rozumný kompromis výkonu a ceny :-)
CORSAIR CS550M, 550W pokud by stačil tento, tak se mu nebráním. To je +- cena kde jsem se chtěl pohybovat, ale ty peníze za ten RM jsou pro mě skutečně moc velký ranec :-)
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 2. 2015 17:24

Obrázek
Kdyz jsem to sepisoval (btw pracuju na cestine), tak si jeste nebyl up. K dokonalosti chybi EVO.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2015 17:31

CS staci, ale nasadim brouka. RM ma zaruku 5let.


M: OMG :oboze :lol: :lol: :lol:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F_o_x 22. 2. 2015 17:53

Dobře tak poslední dotaz ke zdrojům a pak začnu řešit základní desku :-)
Tyhle dvě značky nejsou v těch nedoporučených zdrojích. Oboje gold certifikace, Seasonic záruka 3 roky (ale nemá modulární kabeláž ale to nepovažuju za nutnost) :-)
Na Seasonic jsem dříve slyšel chválu, ale nevím jak jsou na tom teď. Evga vím, že dělá primárně grafické karty, nebo se pletu? :-)

http://www.czc.cz/evga-supernova-650-g1 ... 38/produkt
http://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-65 ... 16/produkt

Edit: Jinak ta kachna je dobrá :D
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2015 18:03

Hlavne u toho Seasonicu je vyssi hlucnost. Pokud se s ni smiris, nemam proti nemu nic. EVGA ... nemam moc (dobrych) zkusenosti, takze se doporucit zdraham. Faktem je, ze EVGA zdroje nevyrabi, ale licencuje (coz nemusi nutne vadit, Corsair dela totez) ... ale s EVGA proste nemam zkusenost.

In fact nemam moc duvod k experimentum, kdyz mam nekolik overenych znacek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F_o_x 22. 2. 2015 18:15

Já osobně si myslím, že o něco málo vyšší hlučnost mi vadit nebude :-) Tak nějak jsem prostě s tímhle malým rozpočtem počítal s tím, že to může třeba trochu dělat rámus...
Jen teda nevím jestli 550W nebo 650? :-)
EVGA zamítám :-)

A teď k základní desce tam pořád tápu podle čeho se orientovat, počítal bych že asi podle kvality provedení napájení procesoru (počet fází atd), podle chlazení těch napájecích kaskád ? :-)
V čem je ta MSI Z97 SLI plus o tolik lepší než ta mnou navrhnutá GB ?
Případně třeba dražší model GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 - Intel Z97 ?
Omlouvám se jestli tě mými dotazy štvu nebo tak, jen se to snažím pochopit a najít v tom smysl nic víc :-)
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2015 18:21

550 tomu staci, 650 bude vice v rezerve, tak by TEORETICKY mohl dele vydrzet.

GB v posledni generaci bohuzel sel dolu s kvalitou, horsi napajeni, horsi regulace ventilatoru. MSi je lepsi.

A ne, nestvou. Mam dobrou naladu, tak dokonce i chapu, ze nechces dat x penez do neceho, co Ti navrhne nekdo, koho jsi nikdy v zivote nevidel. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F_o_x 22. 2. 2015 18:28

Škoda, že se nedělá 600W to by byl ideální kompromis :-D Tak jo, zdroj už jsme si tedy ujasnili :-)

Jinak jsem rád, že tě neštvu :-D Já jen měl radost, že se mi povedlo za hodně slušné peníze sehnat ten procesor a neuvědomil jsem si, jak bude zbytek sestavy taky poměrně náročnej :-D

Jinak na MSI jsem taky koukal a to konkrétně na tyto dva kusy:
http://www.czc.cz/msi-z97s-sli-krait-ed ... 89/produkt
http://www.czc.cz/msi-z97-gaming-3-inte ... 71/produkt
Podle popisu výrobce jsou +- podobná jako ta SLI plus. U té SLI plus je výhoda při používání více GPU ve SLI nebo Crossfire, pochopil jsem to správně ?
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 2. 2015 18:35

U Seasonic to muze byt o kusu (Platinum) a vyresi se to reklamce. V minulosti byl zdrojem hluku takovy plast, pozdeji fan od Sanyo, ale to neni zase nic zavadneho, protoze to v classic spolehlive prerve GPU. A kdyz clovek slysel self clean mod u HP Z420, tak je tichy i namrzly Boeing. Neskutecny rachot, ktery vyprodukuje cistici mod toho chladice napajeni.

To se tezko vysvetluje, protoze by to zabralo cas a porad opakovat nebavi nikoho. Thats all. In general, nekdy to vypada az moc dobry a pak se z toho vyklube dalsi:
Obrázek

U Gigabyte pozor na serie s Renesas USB3 - nightmare. To s nepovedlo a neda se to ani pouzit (latence silene a silent errors). Co to dokaze udelat s daty pri pouziti je sila. A i kdyz mam Gigabyte celkem rad, tak si myslim, ze jdou dost do kopru, protoze nejak hledam duvods, proc Gigabyte. Nerad to rikam, ale to uz mozna radeji Asrock. Posledni dobou jsou celkem dobre a nehrajou si na nic, jako Asus. MSI neznam, ale vim, ze toho taky moc nemaji. Na druhou stranu, ja se na MB divam uplne jine oci.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2015 18:56

SLI PLUS ma 4+4 napajeci kaskadu, krait ma 3+3 a Gaming 3 ma 3+3. Ty na i7k chces 4+4 nebo vic. ;) To jsou rozdily, ktere bezny uzivatel nevidi, ale jde o jednu ze stezejnich veci u desky. (!)

BTW: Self clean je fakt lahudka. :D

A ze jde GB do kopru, to rikam uz druhym rokem. Bohuzel. :( Take jsem mel tu znacku rad. MSI jsou ted fajn desky MPower Z97. Intel LAN, slusna kaskada, intel ac WLAN u MAX verze ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F_o_x 22. 2. 2015 19:13

http://www.czc.cz/asrock-z97-extreme3-i ... 00/produkt
Když Matysek doporučuje Asrock co by si myslel o téhle desce? :-)
Digi Power, 8 Power Phase design je to to o čem mluví KineCZek nebo ne? :-) Aspoň to dává logiku, že 4+4 je 8 :D Jestli jsem mimo tak se mi nesmějte :-)
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2015 19:15

Ja ji neznam. Ano, 4+4=8 a opravdu jsou to faze. Vidis ty "kosticky" vedle tech dvou chladicu u patice procesoru? To jsou presne ony faze! ;) A plati, ze vice kosticek = lepe. (velice zjednodusene receno)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F_o_x 22. 2. 2015 19:22

Teď zníš jako propagátor lega :D Ne sranda, já se v elektronice trochu vyznám tak vím co myslíš :-) Tuhle desku jsem měl taky v hledáčku ale vyřadil jsem ji protože Asrock moc neznám :-)
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2015 19:32

ASRock mel par desek problemovych, proto jsem je neosazoval. A problemove byly jeste dve genreace dozadu ... proto je ted neosazuji. Osazuji hodne MSi, s temi mam v poslednich trech letech dobre zkusenosti. ASUS mel problemy take u 77 a 87 rady, 97 od ASUSu moc dobre neznam - problemove veci vzdy na par let vypustim, treba jako SSD od Samsung jsem vypustil kvuli problemum 840 EVO.

Osvedcilo se mi vzdy osazovat hlavne to, s cim mam osobni dobrou zkusenost. Resp. neosazovat to, s cim ji nemam. Snad se chapeme. Kdyby ses mne pred peti lety zeptal, jestli Ti doporucim deksu MSI ... schvalne si prohledej me prispevky z te doby. V dobach 775 a AM2 socketu mela MSi par prusvihu a jejich desky jsem od te doby par let nemohl ani citit. Prubezne testuji desky ruznych znacek a nyni je MSi skvele. Kdysi byl nejlepsi ASUS. Po nem prevzal stafetu GB a po nem nyni MSi.


Zajimave je, ze nejlepsi grafiky, nebo alespon jedny z nejlepsich, (Twin Frozr 5) dela aktualne take MSi. Nejspise vymena managementu v MSi prinesla ovoce spravnym smerem, nebo nevim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 2. 2015 19:39

Vis, ja jsem nedavno dostal tezke KO, protoze pod natlakem (chvilka nepozornosti a hmm). Tak jsem si zanadaval do kosoctvercu a ujal se narocneho ukolu. Po namluvach a otukavani z toho vylezlo ULN v pravem slova smyslu a zakladem byl Fanless Peckovy Seasonic do Lian-Li s tak tlustym odhlucnenim, ze by to mohlo delat zimni vyber pro tropickeho krecka v nasi zime (-37 v te dobe). Dobry, tak se to nejak dalo dokupy, prisel pasiv od Gelidu na VRM, protoze je vetsi a vejde se a postelovalo se to i se systemem. Dost mazec, protoze tam sla 800GB Intel 3700 ... a mala systemova 530tka. Tak nejak se to povedlo zregulovat, fungovat a neusmazit, ze to zvladno 48hodin na testech. Dobry, nadseny budouci majitel a odvezl to domu. Vola, ze to rve jako tank ... bohuzel mi nerekl, ze si mezitim stihl koupit spickove Eizo za dve vyplaty a to Eizo ma tri za**any ventilatory. Na druhou stranu, co se vubec divim? Jsem asi jediny clovek, kteremu pri prvnim otevreni noveho NTB proletajici operenec obohati klavesnici, pri debate na Jabberu o spolehlivosti ssd mu chcipne SSD, aby se mohl za chvilku na logovat s druhym, ktery o dalsi tri vety dale odejde taky. Jako genialni hledac vsech problemu proto najdu 50m od servisu hrot s cerstve prezutym autem na novych pneu ...
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků