Externí HDD - nejde otevřít složka, změnil se typ souboru

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod R11ambo 28. 2. 2015 20:05

Ahoj,
před několika týdny jsem půjčil můj externí disk WD MyBook 3TB kamarádovi. Dnes jsem dostal disk zpět a nemůžu otevřít složku Filmy. Její ty se změníl na soubor, a když ji chci otevřít, chce to zvolit program, v jakém se má složka otevřít. Velikost složky je 0 bajtů, ale podle místa, které je zaplněno na disku v ní musí být kolem 1,5 TB. Kamarád říka, že mu Windows nabídl opravu chyb na disk, tak to potvrdil. Od té doby se nešlo do složky dostat. Kontrolu a opravu mi Windows nabízí u většiny disků a nikdy jsem s tím neměl problém. V čem může být problém a jak to opravit? Děkuju za rady.


http://www.imgup.cz/image/jqF
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 28. 2. 2015 20:14

Ahoj,

zajímavé! Ptal ses kamaráda, co s diskem dělal?
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R11ambo 28. 2. 2015 20:20

Říkal že nic, že disk jen připojil k PC a vyskočila mu možnost zkontrolovat a opravit a od té doby, se není možné do složky dostat.

Teď jsem kontroloval disk pomocí programu Checkdisk a nenašlo to žádnou chybu.

Zkoušel jsem i pomocí různých programů obnovit data, ale jako by tam nebyli. Ale disk ukazuje, že je plný, takže tam někde být musí.
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 28. 2. 2015 21:52

Zkus to z linuxu.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod R11ambo 1. 3. 2015 00:37

Tak jsem na zahraničních webech zjistil problém. Označují to jako CHk soubory. Našel jsem i nějaká řešení. Zkoušel jsem hodně programů, ale ztracené soubory nenašly. Až teď jsem narazil na program File scavenger, a ten soubory našel. Tak jsem zkusil dát long scan a zítra uvidím co to našlo.
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod R11ambo 1. 3. 2015 10:28

Tak ty programy nakonec byly k ničemu. Vše strašně zdlouhavé. Díky moc za radu z Linuxem. Hodil jsem na flashku Ubuntu a do adresáře found.000 jsem se v Ubuntu normálně dostal a jen jsem přemístil soubory.

VYŘEŠENO
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 3. 2015 11:32

Rychleji by ses tam dostal přímo z OS WNT.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 3. 2015 15:52

Asi dobrej kamarád....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 3. 2015 16:00

Mople, kdy ty dospejes? ^^

Dotazovat se kamarada, uzivatel, sitovych opic .... bez prochazky po krku vzdy znamena dostat odpoved "nic, samo, no fakt jsem tam jen strcil ... a uplne samo, prisaham". Kdyby bylo know-how pro adekvatni odpoved, tak by se ani neptal a vyresilo by se to bez dotahu. Neco do sebe melo takove to firemni trestani, kdy te za trest soupnuli na par hodin na podporu, to cloveka vylecilo a zbavilo iluzi. Zvykacky narvane v mysich, usb mys narvana v RJ45, ... proste cokoliv a zakladni otazka sviti to? Bylo to poucne a neuveritelne otravne poslouchat ty jejich blaboly a kreativni vymysleni moznych pricin a arucenych postupu, jako tri rany to vzdyky vyresi, ale ted nic ... vypreparovat kabel z podvozku zidle a jelo se dal.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 2. 3. 2015 16:34

Matysek píše:...kdy ty dospejes?...
Mytysek píše veľa, ale čítať to, tak to je utrpenie. Mal by si sa už konečne naučiť používať vo svojich textoch diakritiku.
    Diakritické znaménka v češtině jsou:
    ´ – čárka, např. Á, é (délka)
    ˇ – háček, např. Č, ě (měkčení)
    u malého ť a ď (a ve slovenských znacích ještě ľ a Ľ) se používá alternativní forma nazývaná klička či malý háček, podobná apostrofu ’
    ° – kroužek, ů (původně „uo“)
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 2. 3. 2015 16:46

Matysek píše:Mople, kdy ty dospejes? ^^

:D Pracuji na tom, ale možná to ještě chvilku zabere... O:-)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 3. 2015 17:21

re :Ansam
ja pisi strasne a to i stylisticky,jeden duvod je casovy stres na odpoved,druhy je ze vsechny klavesnice softwarove mam upraveny pro pouzivani k uplne jinym ucelum kde diakritika je uplny passe.
treti je ze neni mi z urciteho duvodu dano.nicmene plno lidi pise stylisticky a gramaticky super,bohuzel fakticky,neboli reseni problemu je pro zmenu uplne mimo.nevyberes si,ale lepsi lustit diakritiku nez odpoved spatna ve sve postate technicky.
pak jsou typy co zvladaji na 100 pro oboje.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 3. 2015 17:29

"if you cant win an argument, correct their grammar instead"
Staci, ze jsem prosel refreshem cestina, bylo hur a to je maximum, co udelam a nestaram se, protoze ten jazyk k nicemu nepotrebuju.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků