Lenovo E531 - instalace WIN 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kurm4n 20. 2. 2015 09:02

Zdravím,

už delší dobu se snažím vyřešit problém instalace WIN 7 na Lenovo E531. Mám tam předinstalovaný WIN 8.1, ale za boha se mi nedaří nainstalovat sedmičky. Notebook nabootuje jak z DVD, tak USB, ale při té části, jak tam "vlaje" logo sedmiček se to sekne a nic se neděje. Zkoušel jsem i originální instalační DVD WIN 7, ale stane se to samé. Chtěl bych to nainstalovat v UEFI módu, při přepnutí v BIOSu na Legacy to nainstaluje normálně. Možná to je jenom nesprávným nastavením BIOSu, ale zkoušel jsem snad všechno a nic nefunguje. Nevíte, kde je problém? WIN 7 přece má instalaci na UEFI nativně ne? Díky moc.
kurm4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2015 09:08

Achjoo....

Více zde
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurm4n 20. 2. 2015 09:13

Ach jo. Kdybych nehledal, tak jsem nepíšu. :-(
kurm4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2015 09:19

A co jsi našel ? Hned první 3 linky řeší tvůj problém ;)

zkoušel jsi všechno ale nic nefunguje nám toho moc neřekne.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurm4n 20. 2. 2015 10:03

Zkoušel jsem to schválně ještě jednou teďka, vytvořím si úspěšně USB, BIOS ho vidí, pustí mě bootu přes něj. Vyhodí mi hlášku u Secure Boot, že je to nepovolený přístup. V BIOSu přepnu tedy Secure Boot na Setup Mode a nabootuju znova. Načtou se data a při nabíhání toho loga se to sekne a nic.
kurm4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2015 10:07

A jak se to chová na jiných strojích ? Připustil sis možnost že máš třeba zmršenou flashku ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurm4n 20. 2. 2015 10:15

Zkoušel jsem přes tuhle samou flashku instalovat Windows 10 TP a to mi šlo normálně. Stejný postup, stejná flashka. Ale jak jsem psal, zkoušel jsem i originální DVD a dělo se to samé.
kurm4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 2. 2015 10:51

Odpověděl sis sám správně hned v úvodním dotazu:
kurm4n píše:při přepnutí v BIOSu na Legacy to nainstaluje normálně

=> vyřešeno.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juwa2 20. 2. 2015 11:34

Pokud chceš instalovat W7 pod UEFI, musíš upravit instalačku (jinak nenabootuje) a disk převést na GPT.
Bez této úpravy jedině LEGACY + MBR.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod kurm4n 20. 2. 2015 11:48

Teďka tam mám WIN 8.1 na UEFI, rozdělený a upravený to mám, WIN 10 TP jsem nainstaloval bez problémů, ale 7 mi za boha nejde.
kurm4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juwa2 20. 2. 2015 12:54

U Windows 7 je třeba pro možnost spuštění pod UEFI zkopírovat adresář X:\efi\microsoft\boot do X:\efi (tj. o úroveň výš) a vyextrahovat soubor bootmgfw.efi ze souboru boot.wim umístěného v adesáři sources (pomocí 7zip) a umístit jej do adresáře X:\efi\boot\ a přejmenovat jej na bootx64.efi

soubor bootmgfw.efi můžeš rovněž získat z PC kde jsou nainst. W7x64
najdeš ho v C:\Windows\Boot\EFI
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod kurm4n 20. 2. 2015 14:00

Já nemám problém s vytvořením USBčka.

Když z něj pak bootuju, tak se to sekne. Schválně to zkusím na jiným PC, až budu doma.
kurm4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 20. 2. 2015 16:58

Je image, ze kterého děláš to USB originální?
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod kema78 1. 3. 2015 14:45

Zeptám se úplně blbě, ale co tě vede k tomu přecházet na starší a horší systém? Win 8.1 na E531 šlapu jak z praku, po přechodu na win 7 budeš brečet, osmičky jsou mnohem svižnější.
kema78
Junior

Odeslat příspěvekod libbi 1. 3. 2015 15:07

Z cca 100.počítačů z Win8 jde 95% na Win7. A to číslo je možná větší. Vidím to ve firmě. A teď otázka? Proč vůbec vznikl ten cihlový balast?
libbi
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků