Dva stejné monitory, ale u každého jiný obraz

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 2. 3. 2015 19:30

Zdravím,

potřeboval bych poradit a už si vůbec nevím rady.

Mám dva stejné monitory od Samsungu (konkrétní typ nevím) a oba jsou na VGA. Mám desku s Intel Core i5 a má tři vstupy pro monitor (Intel Graphics 4600). První monitor je připojen klasicky VGA -> VGA. U druhého monitoru jsem musel použít převodník VGA -> HDMI. Teď nastává ten problém, že ten druhý monitor, který je napojený přes převodník, tak je tmavší, než když je napojen ten první na VGA. Lze nějak ve Windows nebo přímo na monitoru nastavit, aby se choval stejně jako VGA? Aby světlost obrazu monitoru byla stejná jako na VGA?

Další řešení bylo to, že mám ještě druhou grafiku od Nvidia 7600GT v PCI slotu, která má dva DVI-I vstupy. Takže jsem chtěl první monitor napojit VGA -> DVI-I a druhý VGA -> DVI-I, ale nefunguje. Ovladače mám od Windows WDDM 1.2, který umí multi-monitoring a když nainstaluju oficiální ovladače, tak systém zkolabuje.

Nějaká rada?

Díky.
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 3. 2015 19:41

Jsou oba monitory vybaveny porty DVI?
ANO:
Použij kabely DVI -> DVI.
NE:
1) Zapoj obě zobrazovadla k TV/videu/Xboxu.
2) K funkčnímu VGA zapoj monitory dedikované pro PC.
Nefunkční VGA nVidia předej do sběrného dvora.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 2. 3. 2015 19:59

DVI bohužel nejsou. Jen VGA.

Monitory zapojuji k PC. Ale jelikož nemám dvakrát VGA, tak to řeším převodníkem.
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 3. 3. 2015 08:21

A kdyz ty monitory prehodis, tak se prohodi i obraz? Tj. porad bude svetlejsi ten pres VGA? Nebo je jen kazdy jinak nastaveny od vyroby, na pripojeni nezalezi a musel bys provest kalibraci obou?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 3. 2015 13:09

proste jednu z tech starych vykopavek vyhod a kup si neco s digitalnim vstupem. redukce jsou na ho.vno
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků