PC 20k CS GO 200fps

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 3. 2015 00:58

Zdravím,
připomenu se odkazem na tento topic a poprosím s pomocí výběru komplet nového PC, pro které se budoucí majitel nakonec rozhodl.
POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - hlučnost není třeba řešit

UCEL PORIZENI SESTAVY - kromě klasiky, net, video a office, je jediným požadavkem na výkon možnost hraní CS GO v FHD na 200 fps.(Zde prosím neotvírat krtkovčelí flame, :pozor ten člověk prý pozná rozdíl mezi 60 a 200 fps a protože jsou to jeho peníze, tak nechť má splněno) ;-)

•FINANCNI LIMIT - 20k je opravdu max. strop, dle slov jeho přítelkyně," kdyby zbylo na kabelku budu jen ráda" :-D

•OPERACNI SYSTEM - OS má Win 7 FPP licenci, takže bez

•SESTAVITE SI PC SAMI? sestavení zvládnem sami

•BUDETE TAKTOVAT? - Nejspíš ano, ale zde zatím nemám jasnou odpověď - chci ho k tomu "dotlačit", ale určitě nic extra na krev, jen tak normálně

•MONITOR + JEHO ROZLISENI? - má nějaký FHD, přesný typ nevím

•KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - pouze bedna, periférie má

Protože si myslím, že budget je na dané požadavky slušný, chci jít cestou slušného základu na cca. 4-5 let,(čert vem kabelku :-D ) s levnou ( R7 260, nebo R7 260X) grafikou, která se může případně kdykoliv dokoupit, ale protože CS GO nehraju, nevím zda bude stačit na těch 200 fps.
Nakonec jen odkaz na sestavu - protože se Kin tak snažil(děkuji) a je to čerstvé, tak nebudu vymýšlet kolo a vzal jsem sestavu z DS za 22,5k s jinou grafikou. Může být?
20.352,-
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 11. 3. 2015 02:50

Ono to opravdu poznat jde, ale jestli k tomu má 60Hz monitor tak tech 200fps ten monitor bez zpomalování dalšího pole během obnovy nedá, sice neplatí 60Hz=60fps, protože s větším fps jsou hladší přechody, ale to má své limity a může to způsobovat i zrnění obrazu. 200fps na 60Hz monitor je prostě overkill a vyhozené peníze zvlášť pokud je to nějaký krám co má vysokou dobu odezvy.
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 3. 2015 07:49

Viděl bych to na DS co ?

Schází ti tam rozdvojky na ty Arcticy teda za předpokladu že je chceš řídit jako jeden.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DejmiJohn 11. 3. 2015 09:12

Na také hranie by si mal zohnať GSync monitor a adekvátnu grafickú kartu. Ale už len ten monitor by stál toľko čo celý budget na počítač...
Galaxy Note 10.1 2014 32GB LTE
DejmiJohn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 11. 3. 2015 09:33

Na takovéhle hraní CSka gsync ne, 144Hz ano (mám obojí a v cs využívám jen těch 144Hz).
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 3. 2015 09:48

Mefistofanes:
Mefistofanes píše: 200fps na 60Hz monitor je prostě overkill a vyhozené peníze zvlášť pokud je to nějaký krám co má vysokou dobu odezvy.

PC není kupováno jen kvůli CS GO, ale je to momentálně to co ten počítač zatíží nejvíc. PC je stavěno na delší dobu, proto jsem ho naddimenzoval, aby pokud se změní nároky na hraní, se dala jen jednoduše vyměnit grafika.

Python.p: ano je to DS ;-) , ty fany dám asi PWM, to jsem přehlídl, ale pokud mohu dotaz k počtu. Case má možnost 7x fan. Dva jsou z výroby, ty předpokládám pryč a osadit 2x F12(14) PWM (předek), dozadu 1x F12 PWM a nahoru stačí 1x F12(14) PWM, nebo osadit oba otvory?
Spodek a bok neosazovat?

DejmiJohn: to by bylo moc hezké, ale jak píšeš není na to rozpočet

Otázka ohledně grafiky - dá ta R7 260 tu hru na těch 200 fps na FDH monitoru? Co jsem našel HW požadavky, tak nejsou nijak velké, ale jak píšu, hru nehraju a nevím. Nejlépe vlastní zkušenost nějakého hráče.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 3. 2015 10:28

Pokud chceš ticho obsaď všechny pozice. Do boku nedávat. Pak nebude problém to nechat v klidu točit na 300rpm a v zátěži trochu víc.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2015 10:58

S CS_GO nemam zkusenost, tak Ti asi neporadim? Mrkni do DS, jsou odstupnovane po dvou tisicich, takze se nestane, ze bys vybral nespravne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 3. 2015 11:21

V DS jsem samo byl. Pěkná práce :tleskani . Navíc už jsem ti tam jednu naprosto bez studu :D ukrad a vydávám ji za "svůj" výtvor hned v prvním příspěvku.
V podstatě je rozhodnuto, akorát právě potřebuji potvrdit tu R7 260, zda bude stačit.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2015 11:30

Na source engine by mela.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 3. 2015 12:18

O.K. díky, jen poslední otázka ohledně grafiky, dal jsem tam MSI AMD R7 260 1GD5 OC - vyplatí se přidat tři stovky za verzi s x - tedy MSI AMD R7 260X 2GD5 OCV1?
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2015 12:44

Jop.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 12. 3. 2015 13:53

Omlouvám se, ale poprosím o posouzení ještě této sestavy. Jedná se o upravenou DS za 22,5k v které jsem dal levnější case - SilentiumPC Brutus S30 Pure Black (BT-S30) a zdroj jsem "zeslabil" na 500W - Corsair CX500 500W.
Může být?
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... 1X012D4601

opravím se sám - ATX vs mAtx :-[ :-[ :-[
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 12. 3. 2015 15:41

Krom osobních averzí k tomu žádnou velkou výtku nemám... ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 12. 3. 2015 18:33

:?: nechápu
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků