Sestavení vlastní židle + vaše názory a zkušenosti.

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jan_S 4. 4. 2015 22:28

Pozdrav Pánbůh,

dlouho jsem uvažoval o nákupu nové
kancelářské židle. Původně jsem chtěl
zůstat při výběru židle do 3 tisíc
korun, později jsem výběr omezil
cenovým stropem nad 10 tisíc korun.
Čas utekl a stále si lámu hlavu s
výběrem.

Napadlo mě, že bych se mohl pokusit
o sestavení svojí vlastní židle.
Podobně jako je to například u
počítačů. Židli bych nekupoval jako
kus, ale sestavil bych si jí přesně
podle mých požadavků.

Sedák a opěradlo bych nahradil
kvalitním kusem matrace. Kvalitní
kříž, kolečka, opěrky by nebyl
problém koupit. Horší by to bylo ale
s mechanikou a pístem židle. Tam
bych se musel obrátit na řemeslníka.

Podělte se, prosím, o vaše názory,
připomínky, návrhy nebo zkušenosti.
Jsem otevřený všem názorům.
Jan_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 4. 2015 07:45

Kdybys navštívil nějakou velkou prodejnu s kvalitním značkovým kancelářským nábytkem, určitě by sis vybral - naklápění opěradla, nastavení výšky opěradla a sedáku, naklápění sedáku, nastavitelná bederní opěrka, nastavitelná výška bočních opěrek - to je to, co dělá dobrou židli dobrou židlí, a ne kus jakési matrace.

Výrobci židlí (ti velcí) věnují spoustu času vývoji tvaru židle a čalounění, aby nebylo ani moc tvrdé, ani moc měkké a optimálně podepíralo tělo a ty věříš, že se trefíš napoprvé?

Nemysli si, že takové ty manažerské židle s matrací místo opěradla (nejlépe v kůži, aby se člověku potila sedací část těla) jsou pohodlné na dlouhé sezení.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alter012 5. 4. 2015 08:57

A nebude ti tých 10000 KČ málo ? Poznám prípad kolegu za socíku , čo potreboval v maringotke na stavbe tzv. uhlák a neboli . Tak si ho objednal u našich dieľňach . A padol na hubu - 850KČS , v obchode stál 54 KČS , ale nebol. Aby si taky tak nedopadol .....
alter012
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 5. 4. 2015 09:24

Nevymyslej a kukni treba na vyrobce Rim.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 4. 2015 09:47

já si usmyslel něco podobného, chci kancl židli ze sedačky z Volva. Jsou naprosto perfektní.
Akorát ... jsou těžké. Samotná sesle má asi 25 kilo.
Takže sundat potah, sedáky, demontovat airbag, demontovat některé nastavovací mechanismy (výšku sedáku), odvrtat pár kilo z rámu sesle ... a doufat, že se dostanu na nějakých 15kg i s novým úchytem a "kolečkovým křížem". A taky doufám, že to ten kříž unese a nepraskne při první zátěži
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 4. 2015 10:03

Ergonomie sezení v autě (nízký posez, kolena vysoko, tedy sedací polstr je výrazně zakloněný) se dost liší od kancelářské židle (sedací část víceméně vodorovná nebo dokonce mírně skloněná dopředu), tak abys nebyl zklamaný. :)

Před tou náročnou přestavbou bych pro jistotu tu sedačku provizorně něčím podložil, aby byla v potřebné výšce a pár dní vyzkoušel, jestli je to opravdu to pravé.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 4. 2015 10:29

jj o tom jsem už také přemýšlel. Nicméně si myslím, že to snad nebude horší než tvrdá kuchyňská židle na které sedím teď. Nebo kancelářská židle za 800Kč na které sedím v práci.

On bude i problém tu židli pak vyvážit. Tak aby nepřepadávala dozadu, případně nebyla celá váha na 2-3 zadních kolečkách.

Materiálově to počítám přinejhorším na 2000Kč. Je to imho reálnější a designově přijatelnější cesta, než to páchat celé sám
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr-II 5. 4. 2015 12:25

Tak za mě Therapia či balanční Stop&go Peška. Mám obě a neznám lepší. Každá je v něčem jiná, ale obě supr.
Petr-II
Junior

Odeslat příspěvekod Jan_S 5. 4. 2015 16:37

Děkuji všem za názory a připomínky.

O Therapii jsem dlouho předtím
uvažoval, ale konečná cena přes 20
tisíc mě nakonec odradila, byť se
jedná o konstrukčně velmi kvalitní
židli.

Autory argumentující názorem, že
nejlepší volbou bude nákup už
vyrobené židle v obchodě, s tímto
názorem se v tomto případě neshoduji,
ale chápu autory těchto názorů. Je
to zcela přirozená reakce. Pokud jim
taková židle vyhovuje a jsou s ní
spokojeni...

Chtěl bych uvést moji myšlenku na
pravou míru. Uvažuji, že židli
sestavím z kvalitního kusu matrace.
Konstrukce by byla tvořena lamelovými
rošty. Velmi podobně jako u postelí.
Hodně se mi na tom líbí to, že si
budu moci zvolit přesně matraci,
která mi bude vyhovovat nejlépe.
Výrobce potom zašle přesně ořezané
kusy matrace. Mám už vybraných pár
kvalitních matrací se zárukou 10 let
a s kvalitní VISCO pěnou. Uvidím
jaká bude konečná cena pro jednotlivé
kusy. Věřím, že při použití kvalitní
matrace bude sezení na takto
sestavené židle o několik tříd
(spíše galaxií) lepší.

Dost pochybuji, že by molitany v
židlích v cenových hladinách 10, 20
tisíc a výše byly pohodlnější/
komfortnější a měly delší životnost.
Jan_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 4. 2015 18:24

Lamely na šířku židle, tedy s délkou 40-50 cm? To budeš na zakázku vyrábět nějaké slabší? Pokud vezmeš postelové a zkrátíš je, budou tak tvrdé, že už tam rovnou můžeš dát kus překližky.

Příjemnou zábavu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brk77 5. 4. 2015 19:23

Podle mě to je blbost. Kancelářská židle není zahradní lavička. Zabiješ na tom hromadu času, vzhledově to bude vypadat divně a o pohodlnosti si dovolím pochybovat. Vezmi si třeba tu Therapii, kde řeší velikost postavy, hmotnost a i aktuální zdravotní handicap. Počítají s různou oporou v různých místech. Jaké máš znalosti o lidské anatomii?

Chceš tam dát lamely a kvalitní matraci. Lamely pod matrací ti vykrývají plochu cca 2m^2. Pod *****í máš ani ne čtvrt metru čtverečního. Bude se to chovat jinak, než k čemu to je navrženo. Polstrování lepších židlí, jako ta Therapia, počítá s různou oporou v různých místech. Jak to chceš vyřešit matrací?

V domácích podmínkách mi připadá realizovatelné tak maximálně přimontování té autosedačky na normální židli, ale jak už tady padlo, v autě se sedí jinak než u PC. Ještě jsem nedávno viděl, že někdo vyprodává sedačky z Boeingu, když chceš jít do extrému. ;-)
brk77
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2015 19:34

... jak Hurvínek válku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 4. 2015 20:02

já si to ani nedovedu představit, něco takového vyrábět.
Já teď doma repasuju židle k jídelnímu stolu a nejraději bych s tím sekl, jaké je s tím tentononc. A to mám kostru hotovou, řeším jen nový molitan a potah. Bez ergonomie, protože se na těch židlích sedí jen u jídla. Případně když je tu návštěva a trocha nepohodlí nevadí. Naopak je přínosem, aspoň mě tu nevyžírají do rána.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 5. 4. 2015 23:58

Chci videt, jak vyresis nastavitelnou bederni cast /vyska a hloubka/ a alespon synchronni mechanismus sedak vs operadlo. Aneb zidle by nemela byt zaaretovana na jedne pozici, ale mela by se pohybovat soucasne s tim, jak zrovna sedis + porad podepirat zada, resp.nastavitelny odpor celeho mechanismu.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 6. 4. 2015 08:08

Kdo si hraje, nezlobí. IMHO ten nápad není až tak špatný a třeba by z toho mohl vzniknout nějaký STARTUP, jak říkáme my, frikulíni.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků