Classic, do cca 10 000 Kc, starsi hry, pokusy, nelze presne

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 5. 2015 17:03

Hlucnost - Classic sestava z fora Zive
Ucel - starsi hry (L4D2, UT2003, atd), ruzne pokusy jako zkouseni zkusebnich verzi novych Windows, atd, nelze presne specifikovat. Proste takovy muj PC na blbnuti a testovani komponent. Ocenim malou spotrebu.
Cena - rad bych se vesel rekneme do 10 000 Kc
OS - Zatim ze stavajiciho PC W7, pokud budou stat za to tak W10
Sestaveni - sestavim si sam
Taktovani - neplanuji
Monitor - prozatim stavajici 1280x1024, casem mozna neco lepsiho, ale zatim nemam duvod
Periferie - kupuji jen holou bednu
Ze stavajiciho PC hodlam pouzit zdroj Seasonic SSP-350GT, HDD WD Blue 1TB 7200ot., chladic CPU Spartan LT HE 922v2 a DVD-RW
Obchod - Tsbohemia.cz, zatim u me spolehlivy s dobryma cenama

Takze bych rad koupil:
Case - Sharkoon MicroATX MS 140 - libi se mi, ze ma USB a zapinani cca uprostred, protoze PC bude ve stole, tak at k tomu mam hezky pristup. Ta svitici kravina pujde samozrejme pryc.
Deska - ASUS H97M-PLUS - nerad setrim na desce a verim Asus/Asrock. Chci si nechat moznost vrazit tam casem poradne 4-jadro, kdyby bylo treba, 4xDIMM slot, HDMI/DVI/VGA.
CPU - Intel Celeron G1840 - za ty penize dobry vykon i spotreba, priplacet si se moc nevyplati a 4-jadra jsou stale draha
RAM - Kingston 8GB 1600MHz CL11 - 4GB by mohlo byt casem malo a alespon si vyzkousim treba RAMdisk
VGA - Gainward GeForce GT 730 1GB SilentFX - na stare hry by snad mohla stacit, chci s velkym pasivem, ani ne kvuli hluku, ale kvuli problematickemu shaneni nestandardnich vetraku, HDMI/DVI/VGA. Jeste uvazuji, zda nebude stacit integrovana grafika v CPU, takze mozna grafiku nekoupim hned. Nebo tam vrazim Nvidia Quadro FX1700 co tu mam.
Jeste doplnim, ze SSD nechci - konce roku se mi pravdepodobne uvolni 120GB z notebooku, tak bych je tam vrazil, cili je zbytecne je ted kupovat.

Jeste me napada, zda nema cenu pockat si na Skylake, udajne by melo byt ve 3Q2015 a mohlo by prinest lehce lepsi vykon, spotrebu, integrovanou grafiku a podporu novejsich CPU, kdybych to nekdy upgradoval. Na to PC nespecham, jen mi v soucasnem Core2Duo odchazi deska (neudrzi nastaveni BIOSu) a za rozumnou cenu jinou nesezenu (Socket 775, 1333Mhz FSB, 4xDIMM), tak pomalu planuji nahradu. Ma podle Vas cenu cekat?
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 17:55

G3258 + OC. Bohate postaci B85M-D3H rev 1. Ve finale to vyjde nastejno jako Tebou vymilovana kombinace, s tim rozdilem, ze G3258 na 4GHz bude mit vykonu o neco vice, nez 2,8GHz Celeron.

730 fakt nechces. Budto integrovanou, nebo az GTX750. Nic mezi. Pokud by spotreba nehrala roli, klidne R7 260, ale neco mi rika, ze spotreba roli hraje. Jo ... a 750 se dela i bez ventilatoru.

SSD naopak chces. Jen o tom mozna zatim nevis. :)) Ver mi.

Skylake dvoujadra tak za rok touhle dobou. VI Buh jestli vubec.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 5. 2015 18:06

KineCZek: 1. Dekuji za poznamky.
2. B85M-D3H rev 1 ma jen 2x DIMM slot. Zatim vzdycky se mi casem seslo vic RAMek nez slotu. Jinak taktovat neplanuji (nerozhodi to setrici rezimy?), naopak bych si nerad zabil moznost dat tam casem lepsi CPU, cili bych radeji novejsi chipset.
3. GTX750 se mozna dela bez ventilatoru, ale na tsbohemia, odkud budu kupovat, ji maji jen s headpipe a ne s pasivem. Neplanuji nejaky velky pruvan ve skrini, tak jsem chtel, aby se to uchladilo. Ale mrknu na nejake testy a podivam se na vykon. V nejhorsim zatim zustanu na integrovane.
4. Jak jsem psal, SSD bude casem. Jinak je mam vsude a je to uzasna vec.
5. Za rok je asi vazne moc dlouho, skoda. Snad nebudu za rok litovat, ze jsem nepockal. Ale asi nic drastickeho neprinese.
Naposledy upravil Noxik dne 14. 5. 2015 18:39, celkově upraveno 1
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 18:30

2. Na tom jsi byl kde?

3. Rozumet kmen ne ja Tva rec.

4+5 ... zijes v omylu, ale probuzeni casem prijde. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 5. 2015 18:38

2. Omlouvam se, spatne jsem nasel desku, uz maji jen revizi 1.1 a ta ma 4xDIMM. To CPU/chipset odhaduji, snad to jeste plati, dlouho jsem uz PC nestavel, dneska maji vsichni notebooky, tak jsem z toho vypadl.
3. Chtel jsem grafiku s pasivem - bez ventilatoru nebo heatpipe. Ta GTX750 je skutecne o dost vykonnejsi, ale taky drazsi.
4. Nechapu, co je tam za omyl.
5. ???
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 18:52

B85M-D3H rev 1.1 umi i7 4790. Dlouhodobe, spolehlive. Nestaci?

Proc proboha bez HP? Fyzikalni limity ... nic? 750 KalmX mam osobni zkusenosti. Je vice nez doporucenihodna.

Zivot je jeden velky omyl, receno tak nejak s nadhledem. :)) A prozreni z nej prijde az prilis pozde. ;) Ale fakticky vzato je omyl zit s plotnou. Zkus si SSD do toho koupit a treba "do 14 dnu" muzes vratit. Ale vsadil bych boty, ze si jej nakonec nechas.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 5. 2015 19:00

Pomyslel jsem na Skylake, ale je otazka, zda by v necem novejsim (H97) sel ci nesel.

Chtel jsem neco co ma malou spotrebu a netopi. Karta s obrovskym heatpipe chladicem asi nebude mit 5W, to byl muj odhad. Ale asi to z hlediska vykonu nema cenu je bude lepsi ta 750.

Vzdyt jsem psal, ze za cas mi zbude SSD z upgradu notebooku, tak ze ho tam dam. Nebudu ho kupovat kvuli par mesicum, aby mi pak jedno zbylo a ja hledal, kdo to pouzite koupi. Mam SSD ve 2 ntb a v PC v praci, takze vim, jake to s nim je. Tedy nez ti jedna nejmenovana firma neudela novou verzi SW a ses zase na rychlosti HDD.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 19:03

Pomysli trochu na studium tech technologii. Budes (neprilis pozitivne) prekvapen, ale tak uz to v zivote chodi. Hammermod?

Jeste jednou a pomalu. Integrovane jadro => 750 => 750Ti => 960 => 970 => 980 pokud hrajeme na spotrebu. Vidis tam nekde mezi 730? Ja nikoliv.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 5. 2015 19:09

Hammermod ma byt jako co? Podle google je to nejaka kravina na elektronicke cigarety, tak nechapu souvislost s PC.

Ok, zkusim nejdriv integrovanou a pak pripadne 750 s heatpipe.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 19:12

1150!=1151
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 5. 2015 19:36

Jina patice, jestli te dobre chapu.

Muzu se jeste zeptat, proc preferujes zrovna Gigabyte desku?
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 19:45

Najdi mi levnejsi a lepsi, obhaj si to ... a treba preferenci zmenim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 5. 2015 19:52

To byla vazne otazka, ne provokace. Pripada mi, ze se ted spis doporucuje Asrock, zkusenosti mam dobre s Asusem a spatne s MSI, ale uz par let stare.
Nemam tuseni, jak kvalitni ma GB BIOSy, atd. Beru to tak, jako ze je to podle tebe dobra volba. Parametrove a cenove podobne jsou treba ASUS B85M-G, ASRock B85M PRO4, ASUS B85M-E - ta ma navic DisplayPort, ale je otazka, zda tak male rozdily maji cenu.
A dekuji za pomoc.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 20:13

Ono jak ktery GB. x9x od GB by mi nesmela pres prah. Neni to tak, ze kdyz Favorit byl auto na draka, nutne musi byt na draka i kazda nova Skodovka. Nebo snad?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama 123 14. 5. 2015 20:39

jenom taková poznámka, jak si přišel na to že ti odchází deska ve starém PC? Protože jestli BIOS zapomíná nastavení tak na 95% to bude špatnou baterii kterou asi tak za 20 Kč vyměníš :)
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků