XP na novem PC

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mamutm4 30. 1. 2015 14:05

Vstoupím do tohoto tématu ať nezakládám nový.

Když to tady Izibia zmínil, docela by mě zajímalo, které poslední vyrobené desky opravdu podporují platformu XP a máte to ověřené, nejlépe od ASUSu - Intel i AMD.

Potřeboval bych sestavit kancelářské PC okolo 10.000 Kč s případným pozdějším upgradem SSD.
mamutm4
Junior

Odeslat příspěvekod netrunner 30. 1. 2015 14:49

Na nové kancelářské PC bych XP určitě nedával. Nezáplatovatelný 14 let starý OS je jako nechat v noci dokořán otevřené okno do skladu.
netrunner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzax 30. 1. 2015 15:52

Ale zase neplas, XP nejsou na kancelarskem PC naprosto zadny problem, i kdyby byly 20 let stare... Jakkoliv nebezpecne samozrejme nejsou (i kdyz byt mohou, ale to je problem admina)
Honzax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netrunner 30. 1. 2015 16:13

Nevidím jediný důvod proč na NOVÝ pracovní PC instalovat XP. Nechat je dožít na nějakém stávajícím, proč ne. Ale na nový pracovní počítač (kancelářský), který bude pravděpodobně sloužit mnoho dalších let, je to pitomost. A argument že má třeba krabicovou verzi neberu. Já mám doma plnou verzi Win 98 a taky by mě ani ve snu nenapadlo je na počítač instalovat (ani před 10 lety) jen proto, že je mám.
Pokud je to kancelářský stroj pouze ve smyslu web/office/email bez speciálních požadavků na SW, šup tam nějakou lehkou linuxovou distribuci. Náklady nula, složitost instalace asi jako u XP a updaty jako bonus.
netrunner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 1. 2015 16:49

mamutm4 píše: podporují platformu XP a máte to ověřené, nejlépe od ASUSu

Všechny aktuálně vyráběné (včetně starších) MB ASUS pro profi platformu FX AM3(+) a multimediální platformu FM2(+).
Herní platformu Intel asi nehledáš?
Btw:
Jestli budeš mít mimořádné štěstí, podaří se Ti ještě sehnat 1. revize nebo RTM verze. Pokud možno se vyhýbej 2. a dalším revizím (platí nejen pro ASUS).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamutm4 31. 1. 2015 20:46

netrunner píše:Na nové kancelářské PC bych XP určitě nedával. Nezáplatovatelný 14 let starý OS je jako nechat v noci dokořán otevřené okno do skladu.

U nových systémů plných zadních vrátek pro NSA bych si zase tak jistý nebyl, takže bezpečnost je relativní.

Tak jakou neshitovou desku pro Intel nebo spíše AMD mi poradíte? Počítám i s integrovanou grafikou.

Tahle by údajně měla jít - ASUS A88XM-A - AMD A88X
http://www.czc.cz/asus-a88xm-a-amd-a88x/136134/produkt
mamutm4
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 1. 2015 22:18

Pro kancelářské/multimediální PC = ideální platforma AMD FM2+.
Skvělý výběr:
mamutm4 píše: ASUS A88XM-A - AMD A88X
http://www.czc.cz/asus-a88xm-a-amd-a88x/136134/produkt
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulaner 9. 4. 2015 21:12

na starý hry s XP tady mám naprosto nepoužitou novou desku na socketu 775 z roku 2012 - ASUS P5QL-CM ( DX10, FSB 1333 ) + ještě nerozbalený origo Pentium E5700. Nikdo to nechce, možná si z toho za pár let ještě postavím na XP něco sám :D - kdysi jsem to koupil do foroty, kdyby něco odešlo ( stejný komponenty mi ještě běhají na mém starém PC, které mám ale u ledu jako záložní ) a už mi to při tom překotným vývoji hardware tady zkejslo :D
paulaner
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 4. 2015 22:25

A proč oživuješ tři měsíce mrtvé téma? :roll:
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harrym 12. 4. 2015 08:57

Na Windows 7 lze bez problému provozovat i naprosté vykopávky hry. A pokud už jsou to takové vykopávky, že je problém, tak je tu DosBox.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borekz 26. 5. 2015 10:21

Jestli se nepletu, ten procesor je Ivy Bridge, který nemá ovladače pro XP. Já jsem speciálně pro XP a Vistu koupil NUC847, což je asi jediný současný HW s CPU Sandy Bridge a s ovladači pro XP. V BIOSu jsem musel řadič disku přepnout do režimu IDE a do XP jsem musel doinstalovat nějaký hotfix, který asi obsahují až XP SP3. Doinstalovat ovladače stažené ze stránky Intelu šlo celkem snadno. Mám sestavu tento NUC v pasivní krabičce Akasa, 2GB RAM, 24 GB SSD Single Level Cell. XP najedou za 10 sekund.
Pak ještě jde koupit Celeron 847 na této desce: http://www.lan-shop.cz/msi-c847is-p33-156697?gclid=CPilmsiK38UCFYeWtAod6lkAGw.
borekz
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků