dop: myš bezdrát se setrvačným kolečkem

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 31. 5. 2015 12:52

hledám novou myš, myší 6 půlek a parametricky neumím vyhledat, aby měla to rychle se setrvačností točící kolečko. Doporučili byste mi něco? Doted mám podruhé laserový logitech a a už zase má vymačkané tlačítka.

Požadavky:
- bezdrát
- na tužkovky
- více tlačítek s volením funkcí na ně
- asi laser (nevím třeba optika mi mi stačila. Optiku za 300 kč mám v práci a je to v pohodě)
- kolečko s aretací a přepnutí na volně setrvačností točící se (jako mám ted u Logitech VX revolution).
- cena do 1000 kč (méně je lépe, ty logitechy stály přes litr a vymačkaly se. už mě to štve tolik investovat)

Děkuji za tipy
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 31. 5. 2015 14:01

Logitech má HyperScroll AFAIK patentovaný, takže Logitech.

Každý spínač někdy selže. Tak prostě vyměnit… ten spínač.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2015 14:39

Mx Master. Mám a neměnil bych. Stojí za každou jednu korunu své ceny.

Jen tedy není na tužky. Má lion aku. Jedno odpoledne nabíjení dá měsíc provozu. Nabíjení probíhá za provozu. Prostě máš chvilku drátovou myš.



Levná alternativa je M705. Tužky, rok provozu, setrvačnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 5. 2015 14:55

Pokud seš s ní spokejný poptej tady někoho kdo ti vymění spínače /Behemot/
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 31. 5. 2015 15:05

M705: na wifi přenosu? Opravdu? Je to bezproblémové, nenechá se to něčím rušit?

Já mám doma s wifi (muj notas, tablet, mobil, ) a čerstvě postupně dva nové routery oba zcela nevyřešily problémy, které jsem měl při starém routeru. Docela mě wifi štve poslední rok. Bojím se kupovat myš na wifi přenosu. A na bluetooth to samé.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2015 15:24

Není to wifi, není to bluetooth.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 31. 5. 2015 15:39

Po MX Masteru pokukuji ale všude je za doporučenou cenu, nebo dokonce není vůbec :(
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 5. 2015 15:41

Ty voe, nejen že ti mezi prsty proklouzl bitevník, ale ke všemu ti šmejdi prodávají věci za katalogovou cenu! Bastardi !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 31. 5. 2015 15:52

Logitech Marathon Mouse M705, má jí kolega v práci a je s ní spokojený. Výdrž na baterku fantastická. Dávají se do ní 2x AA, ale funguje mu i jen na jednu baterku, což je plus, protože je pak myš lehčí. Po cca roce (nevím přesně) mu aplikace ukazuje, že baterka má 95% energie. Ale on jí taky vypíná, takže myš nejede nonstop.
Já mám v práci Logitech M500, ta je drátová, ale má taky to tvoje kolečko a taky si nemám na co stěžovat. Doma mám Logitech G500s, taky drát a taky mi výborně funguje, jen ta se dnes už nevyrábí.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 31. 5. 2015 15:52

Většinou prodávaj za míň, no.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 31. 5. 2015 15:53

davkol
Junior

Odeslat příspěvekod vasam 31. 5. 2015 17:22

Ono vůbec celé to "free" 2.4 GHz pásmo je dost zarušené - wifi, bt, logitech receivery, xbox ovladače, ... - všechno funguje na podobných frekvencích.
V praxi to ale imho není tak černé. Pokud na sebe nejsou vysílače/přijímače přímo nalepený, tak by neměl být problém.

Mně osobě tedy unifying receiver rušil mobil (nevím jestli jeho wifi nebo gsm - nestudoval jsem blíž), ale to jsem ho měl snad 10 cm od toho receiveru. :-))
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 31. 5. 2015 18:51

KineCZek píše:Není to wifi, není to bluetooth.

má ta M705 v popisu 2,4 GHz, tak asi funguje na frekvenci wifi ne?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 31. 5. 2015 18:56

imho nenajdeš bezdrát myš, která nepracuje na 2.4 GHz
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 31. 5. 2015 21:48

Přesně tak, ať už ty bezdrátové myši nebo klávesnice fungují přes Wifi, bluetooth nebo přes nějakej vlastní protokol tak to stejně na 99% jede na frekvenci 2.4GHz, protože to je free pásmo ze kterého se neplatí licenční poplatky. Sice podobných pásem je více, ale "komunikační moduly" pro toto pásmo jsou vyráběny v tak velkém množství, že jsou finančně nejvýhodnější.
A aby toho nebylo málo na 2.4GHz pracuje mnoho dalších věcí. Například i mikrovlnka. Ale ta je naštěstí stíněná aby to neutíkalo ven.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků