Z PAL prokládaného videa do 50FPS?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PiskulikSimbixa 22. 5. 2015 21:08

Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně jednoho problému.
Víte, dříve bývaly záznamy v prokládaném formátu, dneska se spíše používá progresivní. Ale já bych rád převedl ty staré záznamy v prokládaném do 50FPS progresivním. Tady máte ukázku, stáhněte si jí pro lepší pochopení (tlačítko Stáhnout nahoře. Přes video na stránce to není ono.):

https://drive.google.com/open?id=0B6Z4cgflaLAnRlVPYXhYV21FZ3M&authuser=0

Ano, jsou to Pokémoni a ano, je to opravdu záznam šumivý. To je tak trochu pointa.
No, tak když to video přehrajete normálně, tak je to kousavější. Ale když si přehrajete video ve VLC Media Playeru, dáte si tam Video>Deinterlace a Bob, Yadif(2x) či Lineární, tak to "zrní" mnohem rychleji, jako z TV.

To, co tím chci tím říci je, že bych rád převedl takový prokládaný PAL záznam, který je 25 FPS, ale doopravdy je po poskládání 50 FPS. Takže z prokládáného do progresivního 50FPS. Zatím se mi povedlo nahrát poskládaný záznam ve VLC přes Fraps nastavený na 50. Funguje to, ale ne moc dobře, ty snímky velmi drasticky padají. Našel jsem na internetu jeden postarší způsob na 100fps.com, jenže ten je na mě až příliš namáhavý jak časově, tak i technicky... :hm

Ideální by bylo, kdyby to šlo přes Sony Vegas 12 nebo nějaký freeware-shareware.

Neznáte nějaký způsob? Moc Vám děkuji za odpověď! 8-)
--
Marek
PiskulikSimbixa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pesi0215 29. 6. 2015 20:45

zkus avisynth. Tohle by mohlo fungovat, ale nezkoušel jsem, takže neručím:

AVISource("cesta_tvemu_videu\tvuj_50i_film.avi")
AssumeBFF()
Bob(0.0,1.0)
pesi0215
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 29. 6. 2015 22:29

Taky bych na to doporučil AviSynth, není to sice žádné "klikátko", ale o to víc má možností, jak se prokládání zbavit.
Jenže otázka je proč to dělat? Převodem 50i -> 50p se teoreticky až zdvojnásobí bitrate (takže to zabere až 2x více místa, při žádném zlepšení kvality)... převodem 50i -> 25p zase trochu utrpí kvalita. Nebylo by lepší nechat to v těch originálních 50 fps prokládaně a ostatní nechat na přehrávači?
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiskulikSimbixa 8. 7. 2015 11:03

pesi0215 píše:zkus avisynth. Tohle by mohlo fungovat, ale nezkoušel jsem, takže neručím:

AVISource("cesta_tvemu_videu\tvuj_50i_film.avi")
AssumeBFF()
Bob(0.0,1.0)


Bohužel pro mě, tento způsob nefunguje. :-|
Asi proto, že hledám způsob na MPG formáty, a když si to video přeměním na .avi, tak mi to jenom vyhodí Error na špatný kodek. Používám VirtualDub, takže asi tak. Na převod používám aTube Catcher. Nic moc, ale já většinou potřebuji něco rychlejšího, a to tady asi neexistuje...
Nevíte, jak se konvertuje MPG na srozumitelné AVI? Protože když si dám ten soubor do VirtualDubu, vylítne mi tohle:

Obrázek

Prosím, já bych to potřeboval udělat pořádně.

Děkuji!

-- červenec 8, 2015, 12:14 pm --

hekrhy píše:Taky bych na to doporučil AviSynth, není to sice žádné "klikátko", ale o to víc má možností, jak se prokládání zbavit.
Jenže otázka je proč to dělat? Převodem 50i -> 50p se teoreticky až zdvojnásobí bitrate (takže to zabere až 2x více místa, při žádném zlepšení kvality)... převodem 50i -> 25p zase trochu utrpí kvalita. Nebylo by lepší nechat to v těch originálních 50 fps prokládaně a ostatní nechat na přehrávači?


No takhle; já bych to chtěl převést na 50p, protože bych chtěl to video upscalovat na 720p (vím, že to nebude vypadat o moc lépe, ale mám jiné úmysly :mrgreen: ) a potom dát na YouTube s tím, že bude v 50FPS, což je mým cílem, ale zatím to vypadá, že tohle udělat je ještě těžší, než kdysi. Sony Vegas 12 z nastavení na 50FPS udělá nekvalitní mišmaš a připadá mi zbytečné, když staré kamery tolik snímků dokázaly, tak proč to ignorovat a snižovat to na 25 snímků za sekundu. :-|

Asi nevíte, jak to tam v tom Sony Vegas nastavit, že ne?

No, tak doufám, že budu moci najít odpověď a konečně mít ve svých videích lepší kvalitu. A jestli máme mluvit o tom bitrate a místu na disku, tak tady mi to obzvláště nevadí. Hlavně, abych měl to, to chci. 50FPS progresivně.

Děkuji! :-)
Jaký blbec, takový počítač. Takový počítač, takový imbecil.
PiskulikSimbixa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků