Herní PC s monitorem, 35k +-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod IJimmyI 2. 7. 2015 20:59

Zdar všichni,
chtěl bych poskládat PC a nechat si výběr před koupí zkontrolovat odborníkama :) ( a koukám že blbá doba,teď skončili na czc bonusy k procáku třeba, a to měl trval ještě :) ).
Bude to hlavně na hry a filmy, OS mám. Taktování není prioritou, ale určitě bych měl rád nějakou rezervu do budoucna, případně uvidíme jak náročný budou VR hry, tam by neuškodilo to přetočit. Grafiku měnit nechci, ani procák moc ne, ale s čím hlavně chci poradit je monitor - okolo těch 5k. 24 palců je ideál a ten co je v seznamu má super vzhled, ale pokud by byl nějakej s lepšíma vlastnostma za stejnou cenu, tak ho jasně beru :) . Někdo tvrdí že 5ms je pro IPS, VA a podobný panely dobrá hodnota, jak 1ms u TN a že to na hraní bohatě stačí, taky jsem četl že na tmavý scény u IPS splývají černý barvy, lepší pro hráče a tmavý filmy TN nebo VA apod, nvm kolik je na tom pravdy. Potom MB MSI Z97 GAMING 3 vypadá, že by mohla něco vydržet a i případný taktování procesoru by bylo vpohodě, ale za levnější variantu co to dovede taky a má taky nějak kvalitní součástky bych se nezlobil.

Košík:

MSI GTX 970 GAMING 4G
MSI Z97 GAMING 3 - Intel Z97
Intel Core i5-4690K
Fractal Design Core 2500
Arctic Fan F12 x3
Seasonic SS-620GM2 Evo 620W
ADATA Premier Pro SP920 - 256GB
Samsung LS24D590PL - LED monitor 24"
SilentiumPC Grandis XE1236
Kingston HyperX Fury Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1600

Zdroj by mohl teoreticky stačit i Seasonic S12II-520 520W. Ale aby dosáhli kabely a taky aby to utáhl v plným zatížení vpohodě i s případným lehkým taktováním a ta cena je docela nízko, tak moc nvm jak s kvalitou.
Pak SSD jsem koukal i po Kingston HyperX FURY - 240GB.

Nepotřebuju aby bylo PC tichý za každou cenu, stačí jen když to nebude vysavač. Rád bych se vešel do 35 000 Kč, +- nějaký stovky. Chladič by se to té skříně dle parametrů vlézt měl a ještě mi zůstanou 2mm :lol:
Kompl si poskládám sám a periferie mám. Jedině snad že by měl někdo tip na dobrou klávesnici, mě stačí bohatě něco za +-300 ;) .
IJimmyI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thejozo24 3. 7. 2015 14:20

IJimmyI píše:
Zdroj by mohl teoreticky stačit i Seasonic S12II-520 520W. Ale aby dosáhli kabely a taky aby to utáhl v plným zatížení vpohodě i s případným lehkým taktováním a ta cena je docela nízko, tak moc nvm jak s kvalitou.

máš modulárny zdroj- ideálny na cable management. Čo sa týka kvality, má to Bronze hodnotenie- niečo by to malo vydržať...

IJimmyI píše:Nepotřebuju aby bylo PC tichý za každou cenu, stačí jen když to nebude vysavač. Rád bych se vešel do 35 000 Kč, +- nějaký stovky. Chladič by se to té skříně dle parametrů vlézt měl a ještě mi zůstanou 2mm :lol:


Na tie 2 mm by som nesádzal, radšej Fera 2 a idem na istotu že sa to tam zmestí.

IJimmyI píše: Kompl si poskládám sám a periferie mám. Jedině snad že by měl někdo tip na dobrou klávesnici, mě stačí bohatě něco za +-300 ;) .


Pokiaľ by si si priplatil stovku, táto kráska by šla...
Never give up on your dreams!
thejozo24
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 3. 7. 2015 14:24

kolotoče 4TheWin...
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thejozo24 3. 7. 2015 14:26

vysvetli
Never give up on your dreams!
thejozo24
Junior

Odeslat příspěvekod IJimmyI 3. 7. 2015 16:10

thejozo24 píše:
IJimmyI píše:
Zdroj by mohl teoreticky stačit i Seasonic S12II-520 520W.

máš modulárny zdroj- ideálny na cable management. Čo sa týka kvality, má to Bronze hodnotenie- niečo by to malo vydržať...


Takže říkáš, že výkonem to stačí?
IJimmyI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thejozo24 3. 7. 2015 19:30

Seasonic 620W je modulárny zdroj - lepší na cable management. No 520W v pohode stačí... Pokiaľ rozhoduje cena, ber 520W, no ja by som bral 620W, keďže v zostave máš skriňu ktorá podporuje cable management a máš väčšiu rezervu do budúcna
Never give up on your dreams!
thejozo24
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 3. 7. 2015 20:28

Ten monitor neber... Taky jsem ho měl ve výběru a nakonec jsem vzal radši takový který má polohovatelný ergonimicky nastavitelný stojan... a moje krční páteř mi děkuje... Monitor má být polohovatelný a posunovatelný.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IJimmyI 3. 7. 2015 20:41

Tak to raději vemu ten 620W :-)

Jestli nebrat jen kvůli tomu stojanu,tak o tom vím a to mi problém dělat nebude, mám teď monitor s podobným a nevadí mi to ;-) .
IJimmyI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 7. 2015 13:41

Ty voe to je panoptiku.... Jeden teoretik vedle druhého.

Má to Bronz certifikaci tak to musí něco vydržet :D To mě fakt dostalo. Opět můj oblíbenec thejozo24.

Zkus to upravit podle pravidel.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 7. 2015 15:17

Rezervu do budoucna v době, kdy trendem je zefektivňování provozu? Ale prosím tě. Kdy naposledy šly při generační obměně spotřeby nahoru? Já už si to ani nepamatuju.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 7. 2015 15:18

... to bude ale spíš tím němcem ne? :lol:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 7. 2015 16:21

Ja bych to videl takto:

viewtopic.php?t=1132453
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků