Čistá instalace nebo upgrade?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mexa 28. 7. 2015 21:04

Dobrý večer,

Tak nevím jestli provést čistou instalaci W10 nebo jen upgrade. Čistá instalace by byla asi lepší, zrychlení PC (né že bych tu měl bordel ale prostě Windowsy no...) ale představa že tu pak znova budu tahat desítky gigabajtů her a vše nastavovat mě od toho odrazuje. Ale zase při upgradu mám strach aby vše šlapalo bez problému a nebyly později nějaké konflikty. Mám rád v PC pořádek (nehrozí abych někdy přeinstaloval program aniž bych nepromazal registry) a tak mě představa že Win 8.1. zaplácnu desítkama docela děsí.

Jsem si vědom toho že při upgradu se všechno bude kopírovat takže to bude trvat o hodně déle než čistá instalace, ale pořád se mi to zdá lepší než pak po čisté instalaci házet do PC těch 18 her zvlášť.
AMD A10-6700 3,7GHz, core boost 4,3GHz, MSI Radeon R7 260X OC 2GB DDR5, HyperX Fury 8GB 1600MHz, Corsair CX500M, Win10
Mexa
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 28. 7. 2015 21:38

Nechápu co řešíš.
Upgradovat snad musíš tak jak tak a pak se můžeš rozhosdnout jetli provést čistou instalaci nebo ne.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 28. 7. 2015 21:54

Při upgradu dej čistou instalaci. Na upgrade kašli.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 7. 2015 14:59

Provedl sem upgrade na desktopu i na notebooku, naprosto bez problémů. Upgrade proveden z W8.1.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod Kolousek001 29. 7. 2015 17:56

Takže to chápu tak, že když při tý instalaci někde zvolím upgrade, tak se mi systém porestartu rovnou nahradí ale veškerý data co mám na céčku, včetně nainstalovaných aplikací zůstanou?

Taky sem si říkal že čistka by byla nejlepší, ale zrovna teď z hlediska pohodlnosti se mi do toho nechce ...

Jen se zeptám, kolik novej systém zabíráa vymaže z PC totálně všechno po starým systému? (Win7) Na céčku je to trapný ale už nemám ani moc místa :D
Kolousek001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-rated 30. 7. 2015 01:54

když se použije vyčištění disku včetně vymazání systémovejch souborů a na zbytek ccleaner, tak to vyjde nastejno :-))
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full
x-rated
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rr-zz 30. 7. 2015 08:25

dejvidek píše:Provedl sem upgrade na desktopu i na notebooku, naprosto bez problémů. Upgrade proveden z W8.1.
dejv


to je hezký že to na dvou kompech zabralo. Já jsem udělal upgradů pět a na rok starym NTB s win 8.1 se po upgradu na 10 nedá otevřít nabídka start a vůbec se to děsně seká a chová divně (systém byl ok, programů málo na disku dost místa)

20% neúspěch je podle mě docela problém a už jsem četl i další problémy po upgradech.
rr-zz
Junior

Odeslat příspěvekod Mexa 30. 7. 2015 21:34

Tak upgrade z Win 8.1. bez problémů. Vše v PC zůstalo, vše funguje jak má a šlape to krásně. Jediný problém byl se zvukem kdy jsem si po upgradu pustil písničku a zhrozil jsem se co to je sakra za kvalitu. Vyřešil to update ovladače ale zase mi nejdou sluchátka v přední zdířce. Takže externí zvukovka a je to OK. :-)
AMD A10-6700 3,7GHz, core boost 4,3GHz, MSI Radeon R7 260X OC 2GB DDR5, HyperX Fury 8GB 1600MHz, Corsair CX500M, Win10
Mexa
Junior

Odeslat příspěvekod chytraknactvrtou 30. 7. 2015 21:46

u mě taky vše bez problémů, upgrade z W8.1, klasický počítač
jediné co jsem musel znovu nainstalovat je Startisback (verzi pro w10) a odepnout edge a průzkumníka
dokonce mi zůstal funkční i panel rychlého spuštění
http://postimg.org/image/3qhh6krih/
chytraknactvrtou
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 31. 7. 2015 06:33

Upgrade vcera na ntb starym vice jak 5 let z Win7 vse bez problemu a okamzite aktivovane bez nejakeho rucniho doplneni key kodu.
Jedine co mi nejde je CISCO VPN. Pouziva to nekdo, muze potvrdit problemy na Win10 ?? Diky
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wintermute 31. 7. 2015 09:53

Krakatoa píše:Nechápu co řešíš.
Upgradovat snad musíš tak jak tak a pak se můžeš rozhosdnout jetli provést čistou instalaci nebo ne.

aha
takže upgradovat je zavádějící
je tam tedy potom volba na čistou instalaci kdy mi to starý wokna smázne...?
každý večer je pátek - každé ráno je pondělí
wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michaelp 31. 7. 2015 19:46

Já doporučuji čistou instalaci, protože jinak ti tam zůstane i něco z předchozích Windows. Já tam mám např. dvakrát různé "Výchozí programy" apod.
michaelp
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 1. 8. 2015 21:51

Ahoj na notebooku Asus Vivobook jsem dělal čistou instalaci přes W8.1. Přestože jsem odškrtal, že chci všechna původní data odstranit, tak mám na disku C složku windows.old kde je záloha z předchozího systému. Má to skoro 30GB a nemohu to smazat, píše mi to, že nemám oprávnění...
Nevíte jak to dát pryč? Přeci jen těch 30GB místa bych upotřebil rád jinak...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuzma 1. 8. 2015 22:56

zdravím, ntb lenovo z580, upgrade z win8.1 ok, potom čistá instalace ok, pouze nefunguje lenovo one key recovery na vytvoření zálohy, hláška aktuální systém nepodporuje zálohování ...
Kuzma
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků