Herni pc ,15 000 kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod apolonek 3. 9. 2015 14:13

Dobry den ,
v tomto oboru sem naprosty amater ,ale pokusil sem se najit nejaky komponenty ,ktery by se mi libily do noveho pc . Potreboval bych vedet jestli to, co jsem nasel se vubec da poskladat dohromady ,jestli mi nebude neco snizovat vykon treba graficke karty nebo naopak procesoru apod.,jestli nepotrebuju zvukovou a sitovou kartu jeste dodat, protoze nevim jestli jsou na zakladni desce nebo ne, jestli budu mit dostatecne chlazeni nebo musim pridat nejaky ten vetrak navic a dalsi veci pokud vas napadnou nejake pripominky.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - zadne extra pozadavky nejsou (Classic sestava)
UCEL PORIZENI SESTAVY - Ciste jen na hry (witcher 3,dragon age : inqusition ,Cs:Go)
FINANCNI LIMIT - 15000 cca (v nejhorsim pripade se da jit i na 16500)
OPERACNI SYSTEM - mam Windows 7 - nebudu kupovat novy
SESTAVITE SI PC SAMI? - ano ,sestavim si sam
BUDETE TAKTOVAT? - nebudu :)
MONITOR + JEHO ROZLISENI? - monitor uz mam ,nebudu kupovat novy (iiyama 24")
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - skrin mam (viz. nize) ,ale pokud nebude vyhovovat tak koupim nejakou novou

Tady jsou komponenty :
Case-Cooler Master Elite 330 (moje stara, do ktere bych chtel vsechno narvat pokud mozno ,abych nemusel kupovat novou)
Zdroj-Corsair VS650
Zakladni deska-GIGABYTE F2A88XM-D3H
Procesor-Intel Core i5-4460 NEBO Intel Core i3-4160
Chladic na procesor-Cooler Master Hyper 212+ EVO
RAM pameti - 2x Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series
Graficka karta - GIGABYTE GTX 750 Ultra Durable 2 2GB
Pevny disk - WD Blue 1000GB 64MB cache

Predem diky za poznamky a pomoc pri pripadne nutnosti vyberu novych komponentu :)
apolonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 3. 9. 2015 14:59

Zdroj vezměte jiný s nižším výkonem, ale kvalitnější (tedy bude mít třeba 400-500 W, ale bude stát +/- stejně. Vyjděte z nabídky zdrojů v doporučených sestavách.
Na hraní vezměte minimálně GF 750 Ti, verze bez Ti je na dnešní dobu již opravdu slabota.
PS: Instalace nelegalniho OS je nejlepší způsob, jak mít v PC trojany a keylogery "přímo z krabice".
dj.mirRa
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 9. 2015 15:16

Intel procesor vs AMD deska. Doporučuji přiobjednat i montážní sadu v podobě kladiva a lepicí pásky.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apolonek 3. 9. 2015 15:39

Presne proto sem to sem hodil ,diky za rady . Tedy pokud vymenim intel procesor za amd procesor tak by vse mohlo byt v poradku (nappriklad za AMD FX-6300 VISHERA) ?
apolonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nikeid 3. 9. 2015 15:58

ne, deska je FM2, cpu je AM3+ ... musíš najít cpu s paticí FM2(FM2+) anebo vzít pod FX-6300 desku s paticí AM3+
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod apolonek 3. 9. 2015 16:02

Takze sem vzal desku z jedne z doporucenych sestav (GIGABYTE GA-970A-DS3P) ,ta tam myslim ma napsany AM3+ ,takze uz to sedi

-- 3. 9. 2015 17:33 --

Jeste by me zajimalo ,pokud bych se rozhodl pro tuto grafickou kartu : GIGABYTE GTX 750 Ti WindForce 2X OC 4GB
bude to sedet ?
apolonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NwT17 3. 9. 2015 19:12

750Ti jedině od MSi, Gigabyte je hlučnější.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 9. 2015 19:14

Sestavu jako takovou dávat nebudu, místo ní přihodím odkaz na vlákno aktivní před pár dny. Stejné požadavky, stejný rozpočet, není třeba znovu vynalézat kolo.

viewtopic.php?f=932&t=1238489&st=0&sk=t&sd=a

BTW, AMD FX bych nechal u ledu, když si můžeš dovolit i5.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apolonek 3. 9. 2015 19:32

Tak diky moc ,pujdu asi do sestavy s tou i5kou, na kterou je odkaz v tom druhem topicu :)
apolonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PanChudý 4. 9. 2015 22:38

dj.mirRa píše:Zdroj vezměte jiný s nižším výkonem, ale kvalitnější (tedy bude mít třeba 400-500 W, ale bude stát +/- stejně. Vyjděte z nabídky zdrojů v doporučených sestavách.
Na hraní vezměte minimálně GF 750 Ti, verze bez Ti je na dnešní dobu již opravdu slabota.
PS: Instalace nelegalniho OS je nejlepší způsob, jak mít v PC trojany a keylogery "přímo z krabice".


PS: Win10 dost sama o sobe uz sleduje aktivity uzivatele ;)
PanChudý
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků