Jaký doporučíte hosting?

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zbynas 3. 9. 2015 23:56

Hledám pokud možno levnější hosting, nicméně při zachování podmínek níže. Nyní jsem u Banánu, cena 1982 kč ročně vč. DPH vč. 3 domén.

Podmínka:
- nemozeně mailů
- kapacita MySQL databáze min. 5 MB
- kapacita hostingu min. 5GB
- pravidelné zálohy vč. databáze v ceně
- neomezený traffic
- bez častých výpadků, téměř 100 % dostupnost
- httacces bez větších omezení
- neomezeně subdomén
- více FTP přístupů
- PHP 5, MySQL 5
- technická dostupná! podpora řešecící požadavky velmi rychle a ochotně, ochota řešit individuální požadavky
- nutno připočítat ceny domén CZ, EU, COM. (Tedy tři domény).

Díky za tipy :)
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-rated 4. 9. 2015 01:34

wedos, neni co řešit :-))
363+151+133+248=895
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full
x-rated
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 4. 9. 2015 07:30

temer kamkoliv uteces od bananu tak vyhrajes. ano, jsou vyjimky jako pipni-chcipni, ale tomu clovek snad uz v dnesni dobe nepodlehne _.)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbynas 4. 9. 2015 13:25

Díky za tipy, využiju určitě wedos :) Jen se chci zeptat x-rated, nedohledal jsem, jak je to s externím přístupem k databázi. Chtěl bych se k ní občas připojit pomocí vlastní aplikace, problém je, že to nikdy nebude z jedné IP. Banan nabízel za příplatek přístup z pěti IP, což je skutečně hodně málo. Jak je to tady? NENÍ to podmínka tahle fíčura, tak jako tak u nich zakempím :)

-- 4. 9. 2015 15:15 --

Tak nové poznatky u wedosu :D

Komunikace s technickou podporou - jsem se pobavil :D To nedám :D

Podpora: Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?
Já: Dobrý den znovu, měl bych ještě dotaz, pokud si objednám neomezně aliasů, bude mi to ročně stát 660 Kč, potřebuji tři. Kdybych chtěl dva, tak jeden (EU), je zdarma a druhý taky zdarma, jestli jsem to tak pochopil? Tudíž, když budu mít dva, cena je 0, když tři, tak 660 Kč? Rozumím tomu správně?
Podpora: Ne to jste pochopil špatně. K webhostingu je pouze jeden alias zdarma ať se jedná o EU nebo jiný.
Já: Aha, no na hlavní stránce jste psali, že na rok je zdarma EU ... a k tomu tedy jsem pochopil ještě jeden. Nebo jak to je?
Podpora: To je jiná akce. zde se nejedná o alias, ale o registraci domény zdarma při objednání webhostingu pro EU doménu.
Podpora: https://hosting.wedos.com/cs/eu-zdarma-2014.html
Já: Ostatní koncovky (TLD) můžete u nás registrovat a prodlužovat za nákupní ceny viz ceník domén
Já: Tudíž si nemusím objednávat neomezeně aliasů, jak jste říkal?

Podpora: Pokud chcete mít t tři domény na jednom webhostingu, tak musíte.
Já: Jedna doména, tři koncovky.
Já: Tak jsem to myslel.

Podpora: tři koncovky jsou tři domény
Já: ano, ale tam píšete, že ostatní koncovky si mohu registrovat za nákupní ceny. Tudíž registruji EU a zbylé dvě koncovky, snad, ne?
Podpora: Můžete si registrovat kolik domén budete chtít, to není omezeno.
Já: Jop, ale musím k tomu mít neomezeně aliasů? Nebo ne? Když tady píšete, že ostatní koncovky můžu mít za nákupní ceny?
Podpora: Registrace domén a přidání domén do aliasů je ale něco jiného. K registraci domén nepotřebujete neomezený počet aliasů.
Já: To jsem chtěl vědět :))) Tudíž, registruji eu bez neomezený aliasů, a pak už jen budu dokupovat domény (koncovky), ano?
Podpora: Nevím jestli Vám správně rozumím. Projděte si informace zde:
http://kb.wedos.com/webhosting/aliasy.html

Já: Ještě jednou. Chci pod jeden webhosting registrovat tři domény, respektive jen koncovky: neco.cz, neco.eu, neco.com . Nejdřív píšete, že si musím přiobjednat neomezeně aliasů, pak, že domény lze dokupovat. Jak tedy?
Podpora: Pokud budete chtít nějakou doménu přidat do aliasů (jednu, dvě, tři), musíte ji nejdříve mít zaregistrovanou. Domény se registrují za ceny uvedené zde:
http://hosting.wedos.com/cs/domeny.html
Zdarma můžete ale přidat jen jeden alias. Pokud budete chtít přidat dvě, tři domény, musíte si objednat příplatkovou službu neomezený počet aliasů.


Co se týče toho přístupu k externí db, neposkytují, ale to je fuk :)
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 9. 2015 19:08

No spíš ty jsi to trochu nepochopil, ale domén si můžeš koupit kolik chceš a pokud server někde provozuješ tak už asi nějakou doménu máš.

A pokud kupuješ hotový www server tak tam je jeden alias zadarmo jinak si musíš připlatit.

Ale nikdo ti nenutí používat hotový www můžeš si pronajmout VPS a nainstalovat svůj www a svoji databázi ke které pak můžeš přistupovat odkudkoliv - pak záleží jak si to nainstaluješ a nastavíš.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbynas 4. 9. 2015 21:29

Ano, hosting již mám a pouze přecházím. Nicméně u Banánu jsem měl neomezeně aliasů zdarma (tedy pouze cena za doménu). Tady za to chtěj 55 kč měs. Ale pořád to vychází o 50 % levněji i s touto službou, než tam.

VPS pro takové, zatím spíše testovací, účely nechci. Je to pro mě zbytečně náročné (programově - bezpečnost apod.), alespoň do doby, než to bude úplně aktuální a budu to opravdu potřebovat. Zatím se budu jen dále učit. Ext. přístup k databázím by teď byl opravdu jen z testovacích důvodů. A to se nevypla.
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 9. 2015 21:57

No tak kde je problém?

Domény si registruji (koupím) aby mi je nemohl někdo vyfouknout a www nemusí být přístupný na všech (cz, com, eu) protože když je budeš mít koupené tak ti nikdo pak nemůže na nich provozovat svůj a přetahovat uživatele při chybně zadané doméně.

A na rozjezd to zatím stačí.

Samozřejmě jsou i jiné firmy kdysi jsem byl u active24 nevím jak je to tam teď teď jsem u wedos.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků