Domácí síť - upgrade

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod R11ambo 9. 10. 2015 10:02

OK. Díval jsem se na stránky O2, tam psali, že na HD stačí internet 8 Mb/s. Ale je mi jasné že HD bude náročné na internet.

Takže vybírám mezi D-Link DIR-860L, Asus RT-AC55U, TP link Archer C5, TP-Link TL-WDR4300

Zatím je favorit ten D link, kvůli tomu rychlému USB, ale rád bych na něj slyšel Váš názor, případně který z těchto koupit.
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod soban 9. 10. 2015 11:07

Co po nás chceš? Svůj názor jsem ti řekl, rozhodnout se musíš sám, těžko se můžu vyjadřovat k produktům které jsem neviděl ani z rychlíku.

Jediné co ti můžu říct že NAS nahrazovat routerem není zrovna košér a USB ať jakékoliv verzi nebude nejrychlejší co budeš mít s toho že budeš mít rychlé USB na routeru když na HDD bude aušus převodník sata usb, tak stejně i počet antén a jejich velikost budou rozhodovat o dosahu a pod......

k D-Linku:
aktuální varianta HW a firmwaru neumí povolit PING zvenčí, takže nejde otestovat, zda router žije
ověřeno na podpoře D-Link, že je to "vlastnost"
pro mne nepoužitelné a vracím ho

takže toto ve mě nevzbuzuje důvěru, hlavně že tam bude hromadu SW sraček pro nějaký windows které údajně pod W10 nefungují.

V revizi A1 je broadcom v B1 mediatek.

https://wikidevi.com/wiki/D-Link_DIR-860L_rev_A1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod R11ambo 9. 10. 2015 11:31

OK. Dík moc za rady. Sorry, že otravuju. Už jsme byl rozhodlý pro TP-Link TL-WDR4300, ale včera jsem četl tu recenzi v Computeru a tam se mi zalíbil ten Dlink.

P.S.: Co přesně znamená PING zvenčí? Hledal jsem to na googlu, ale nepochopil jsem, k čemu je to dobré.
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod soban 9. 10. 2015 11:43

Pokud chceš ušetřit tak fakt ber ten TP-Link TL-WDR4300 je to ověřené a jde tam OpenWRT pokud ti originál FW nebude vyhovovat.

Jméno hostitele xxxxx.cz
Model TP-Link TL-WDR4300 v1
Verze firmwaru OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI (git-15.248.30277-3836b45)
Verze jádra 3.18.20
Místní čas Fri Oct 9 12:43:46 2015
Uptime 8d 0h 13m 49s
Zátěž průměrná 0.00, 0.01, 0.05

Fakt k D-link nemám důvěru a pokud nepotřebuješ ac.......

Jak vypadá jeho originál rozhraní se můžeš mrknout zde:

http://cz.tp-link.com/resources/simulat ... /index.htm

-- 09 říj 2015 12:48 --

R11ambo píše:P.S.: Co přesně znamená PING zvenčí? Hledal jsem to na googlu, ale nepochopil jsem, k čemu je to dobré.



Jednoduše můžeš zjistit zda zařízení je zapnuto a reaguje pokud máš veřejnou IP.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ping

Na ping by měly reagovat veškeré zařízení na síti pokud ne tak se nic neděje ale pak se hůř hledá kde je problém.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod R11ambo 9. 10. 2015 11:58

Ok, dík. Nemám veřejnou IP, takže nic pro mě :) Ten TP link jsem už fakt chtěl vzít, akorát mě v tom testu zarazily hodnoty čtení a zápisu při USB 2.0. Konkrétně u Archeru C5 to bylo 10,9 MB/s zápis a 13,8 MB/S čtení. Ale koupím NAS a bude to vyřešené. Máš pravdu, že když se nahrazuje NAS routerem tak to bude takové polovičaté řešení. NAS chci hlavně na přehrávání filmů po síti a myslel jsem, že mi k tomu účelu bude stačit i router. Ale NAS využiju i jinak.
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 10. 2015 12:41

Uz jsem tovpsal te disk na routeru je nouzovka. Ja taky bych sek do toho 4300 cim vice kravin v routeru tim vetsi chybovost. Kravinky pak mej na NASu, a hnedka ukladej na disky. Torrent streamy atd.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 10. 2015 13:42

Podívej HDD kup pořádný co se bude dát do NASu a kup k němu nějaký sata usb převodník a můžeš ho připojit k routeru na přehrávání filmů to bude stačit a pokud ti to nebude stačit tak si koupíš nějakej NAS do kterého pak ten HDD vrazíš.

PS. sata usb převodník kup i s externím zdrojem - napájené pouze z usb neber je to jistota.

PS2. Rychlost toho usb na tom 4300 bude podobná, na starém 1043 v1.7 když jsem to měřil to bylo kolem 8M, na 4300 jsem to netestoval.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod R11ambo 9. 10. 2015 13:46

Právěže HDD mám dostatek, mám WD mybook 3TB a Samsung story 1,5TB s externími zdroji a ještě WD mypassport 2TB, takže bych stejnak zatím nekupoval disky do NASu, připojil bych je přes USB nebo bych ten 3TB rozdělal a v NASu naformátoval.
Asi to tak udělám, koupím router, a když nebude stačit doobjednám NAS.
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 10. 2015 14:57

3, 2 a 1.5 disky zkombinovat v NASu nepujde. Ja co mam NAS, tak musi byt stejne kapacity a nedokaze ani vetsi disk prispusobit na ten mensi.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R11ambo 9. 10. 2015 15:48

Myslel jsem to tak, že 3TB hodím do NASu a zbylé připojím přes USB.
R11ambo
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 10. 2015 16:48

Jeden disk do NASu je vlastne docela nedobry cin, ale lepsi nez pres usb. Urco radim dokoupit dalsi a mirrorovat.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2015 16:55

R11ambo píše:Myslel jsem to tak, že 3TB hodím do NASu a zbylé připojím přes USB.

Připojíš, ale bývá tam nějaké omezení pro počet souborů a složek. Takže se Ti klidně může stát, že vše v síti prostě neuvidíš. NAS je lepším a jistějším řešením.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků