Hodně otevřených oken Chromu LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kurandin 24. 10. 2015 17:29

Poraďte prosím opravdu rychlou sestavu

LN (aspoň)

jedná se o PC pro webamastera
v 1. řadě rerfuji = mám otevřeno spooustu oken (záložek) v Google Chrome
občas Adobe After Effects, Photoshop (tam plánuji začít dělat reklamní videa ze šablon třeba od sud http://videohive.net/category/after-effects-project-files a upravovat design webů) hodně prostředku žere i Sype či pár větších tabulek v excelu + dlouhé PDF
podle mých zkušeností výkonný procesor moc velkou roli nehraje
nevím jetli soft umí zužitkovat 16 GB RAM (dle mých zkušeností 8 je minimum) a má li smysl již dnes DDR4

OS Win 8 (10) bude li rychlejší, klidně i jiný

nacenění sestravení od odborníka

možná by to chtělo rozdělit na 2 PC, 1. jen miniPC na web a 2. rychlý na AE...

monitor kolem 27 palců, možná stačí HD (protože větší rozlišení neutáhne integovaná grafika, cena...)

bezdrátová klávesnice na celodenní psaní

Díky
Naposledy upravil kurandin dne 25. 10. 2015 17:09, celkově upraveno 1
kurandin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 10. 2015 17:44

Integrovana grafika bez problemu zvladne 2560x1440 na 27" - 32" panelu. Pokud to mas na praci a ne na hry ... sel bych prave touto cestou.

Jaka verze AE? Jak casto a co presne v tom delas? Porad je to velmi vagni a neurcite zadani.

Priklad monitoru: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000002MRC

Klavesnici by si clovek mel osahat, aby mu sedla. Na celodenni psani bych si dovedl predstavis scissorswitch Logitech, treba MK710, nebo K800. CZ verzi ani jednoho z dotcenych nebude lehke sehnat, nebot jsou EOL bez nastupce / bez nahrady.

Navrh je mozny az po upresneni cinnosti, coz jsi bohuzel stale neucinil. Zadani je lepsi, nez v soukrome zprave, kterou jsi mi psal, ale nikoliv o moc.

Chtelo by to priblizit rozsah prace v AE. Jinak rychly stroj pro programovani a desitky zalozek ve Chromu muze byt i G3258, ale v AE pohori, jako papirovy cert.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurandin 25. 10. 2015 19:39

Děkuji za odpověď

výše jsem rozšířil požadavek
kurandin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 10. 2015 19:56

Přinese Ti něco rozdělení na dva stroje? Protože z hlediska nákladů na pořízení vyjde rozdělení dráž a na provozních nákladech taktéž.

Budget?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurandin 26. 10. 2015 22:57

Nás je totiž víc, já třeba potřebuji jen prohlížeč a kolega navíc dělá grafiku

Já vím, že je lepší mít nekolik stojů stejných - můžeou se vyměňovat komponenty...

Budget nevím
neříkám tím, že chci hardcore tichý stroj se serverovými komponentami
kurandin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2015 07:49

50.090,- Kc

+ graficka karta pripadne dle potreby. Protoze pises "minimalne LN", navrhnul jsem ULN stroj. Financni rozdil uz sice na HC-ULN neni velky, ale abych pravdu rekl, ani s "jen" LN se mnoho neusetri. Tzn jsem volil takovou tu stredni cestu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 10. 2015 07:57

Protože nechce HC-ULN dostane NH D14 FanLess PSU a tak dále... To mi nějak nedává smysl, ale proti gustu...

Popis to AE a co konkrétně?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2015 08:25

Pise "aspon LN" ... proto ULN varianta. BTW: X650 je fanless? O tom bych neco mel vedet.


Neco mi sice rika, ze tohle rypani nikam nevede. Ale mozna i tenhle pohled "delam spatne". Zacinam si pomalu zvykat. :hm
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurandin 27. 10. 2015 13:36

Sestava skoro podle mé představy (podobnou mám 4 roky)

Dovolte mi pár dotazů:
nestačil by procesor i5 s "K", když už i7, proč ne 6700K?
ssd jsou na OCZ programy a Transcend jako cache?
co je na té sestavě ULN, jen skříň a zdroj?
grafická katra není potřeba?

navrhněte prosím ještě bez AE
kurandin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 27. 10. 2015 13:55

kurandin píše:co je na té sestavě ULN, jen skříň a zdroj?


na té sestavě je ULN zdroj, skříň, chladič, ventilátory a HDD v boxu. (takže vše co vydává zvuk :D)
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NwT17 27. 10. 2015 15:07

Přečti si ULN rozcestník. Narvat do bedny a pustit zvládne i cvičená opice, poskládat a odladit sestavu už chce zkušenosti. Zřejmě si nikdy LN a další sestavy zde fóra asi na vlastní uši neslyšel.

Protože narvat to do case, dejme tomu nějaký cablemanagement, fan připojit natvrdo, aby točili full otáčky a pak si říct... hm je to celkem tiché, to tady nenajdeš.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2015 15:37

ULN je kompletni filozofie pristupu. V rozcestniku je to popsane, v clanku DOPORUCENE SESTAVY castecne taktez...

Co se CPU tyce, 4690k by asi sel. Vykonnejsi je tam prave kvuli tomu AE.

No a ohledem 6700k ... rekni mi, co presne TI prinese navic. Kdyz mi to vysvetlis, zmenim(e) jej.

- - -

Ono bez AE by stacila ULN DS za 15k + vice RAM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 10. 2015 20:34

KineCZek píše:Pise "aspon LN" ... proto ULN varianta. BTW: X650 je fanless? O tom bych neco mel vedet.


Neco mi sice rika, ze tohle rypani nikam nevede. Ale mozna i tenhle pohled "delam spatne". Zacinam si pomalu zvykat. :hm



Jsem se překoukl, moje chyba. Omluvuju se.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2015 22:26

No prob ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurandin 29. 10. 2015 19:55

KineCZek píše:
Ono bez AE by stacila ULN DS za 15k + vice RAM.


ULN DS za 15k to je http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=9020343#p9020343
nebo http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=9020345#p9020345 ?
kurandin
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků