Dell U2715H UltraSharp nebo Dell P2715Q UHD 4K

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hrombaba 28. 11. 2015 15:14

Dobrý den,
chtěl bych poradit, který z těchto dvou monitorů vybrat?

https://www.alza.cz/27-dell-u2715h-ultr ... d=18842948
https://www.alza.cz/27-dell-p2715q-uhd-4k-d2275729.htm

Využití:
připojení jako externí displej k MBP 15" 2014 a MBP 13" 2015, bude sloužit k práci pro programování (sem tam i nějaký film, ale to je minoritní)

Oba monitory stojí stejně a ten druhý nabízí 4k, ale na úkor čeho? Není přece možné, aby byly oba stejně dobré s tím, že ten druhý nabídne 4k za stejnou cenu.

Děkuji
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 11. 2015 15:46

já to vidím tak, že (W)QHD je prostě atyp, 4k je budoucí standard jako je dnes FHD ... takže i když asi bude 4k výrobně dražší, tak když se rozpočítají ostatní náklady (zejména na vývoj), tak to vyjde šul nul

co vzít? Nevím, já se dívám v nižším cenovém spektru (kolem 7k) a vidím to na QHD. I kvůli tomu, že 4k moje grafika nezvládne, ani kdyby se rozkrájela.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 29. 11. 2015 15:37

Je mi jasné, že 4k bude do budoucna lepší, ale nerad bych aby to 4k bylo například na úkor horšího panelu či PWM...
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod udo 2. 12. 2015 19:03

Mam presne ten problem ale mam GK ktera neumi 4K tak asi ten Dell U2715H.Nevim jak by to s tou starou GK GIGABYTE GTX 560 Ti vypadalo ale zas do budoucna nevim
udo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sislik 2. 12. 2015 19:37

U2715H jsem si koupil asi pred mesicem a zatim jsem spokojenej, muzu doporucit
koupil jsem si ho proto, ze ho ma kolega v praci a predtim jsem si svuj NB s tutim LCD vyzkousel a byl jsem uplne nadsenej (v porovnani se starym 24" z roku asi 2008)
akorat jsem chtel 16:10 monitor, ale ty jsou kvuli tem "par" pixelum zbytecne drahy

4K by se mi libilo pri uprave fotek, ale nakonec jsem to zavrhnul, ze si nejsem jistej, jak je to s podporou u myho HW (kterej neplanuju upgradovat v nejblizsich letech), rozliseni U2715H zvladne bez problemu NB i tablet a predpokladam, ze s tutim monitorem bez problemu vydrzim zase spoustu let :-)

muj kus ma teda jednu vyrobni vadu - kousek vyteklyho lepidla na ramecku, sice bych cekal lepsi vystupni kontrolu u LCD za tyhle penize, ale nezasahuje do obrazu a vubec to nevadi (a mozna by sis toho ani nevsimnul), tak jsem neresil (kdyztak je zaruka) a pak mi vyslovene sr*la blikajici ledka v noci, tak jsem ji prelepil cernou elektrikarskou paskou :-)
Radsi nic, nebo mi to zase smazou...
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků