Rychlost připojení k internetu při sledování kabelové TV

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 12. 2015 09:43

Nejen z nadpisu tématu bude nejspíš jasné, že jsem elektrotechnický ignorant, :) ale potřebuju si ověřit, jestli když mám internet od kabelovky, tak že při sledování kabelové TV mi neklesá rychlost připojení k internetu. Je to tak? Mám totiž internet 100/10 Mb/s a chtěl bych ušetřit tím, že bych si objednal jen 10/1 Mb/s, poněvadž mi taková rychlost stačí, akorát nevím, jestli se vzájemně ovlivňuje sledování TV a rychlost datové přípojky. Díky předem za vysvětlení.
jednadva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 12. 2015 13:58

Internet jde přes jiné kanály, než televize a naprosto se neovlivňují.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 12. 2015 14:22

Pokud kabelovka nevysila IPTV. to potom ano, nektere to nemaji zahrnute v rychlosti, ale uz jjmse videl ze nekteri ano. Ale porad plati ze normalni Digitalni kabelova TV internet neovlivnuje
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 10. 12. 2015 08:00

Jak kdo. Možné jsou obě varianty. Někdo to má oddělené, takže se to neovlivňuje, ale někdo to má společné a když jede TV tak ti klesne rychlost připojení.

Nejlépe budeš mít když si to vyzkoušíš. Změř si rychlost internetu při sledování TV. Pak odpoj kabel co vede z modemu do TV a změř si rychlost znovu.
Toto celé několikrát opakuj. Pokud budou rychlosti téměř stejné tak sledování TV neovlivňuje rychlost. Pokud ale při sledování TV naměříš většinou o nějaké cca 2 Mbit méně než v případě bez TV tak je jasné že se to ovlivňuje. Případně tím můžeš i odhadnout kolik rychlosti ti TV ukusuje, ty 2 Mbit je naprosté minimum, pro HD kanály to asi bude ještě víc.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 12. 2015 08:50

Pro HD kanaly je to od 6Mbit do 15Mbit. Ja mam sice sat ale tam jeden kanal ma 11Mbit ale 3 audiostopy. Radeji to zkousej na HD Kanalech. Cim ma kanal vetsi bitrate tim lepe to poznas
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 10. 12. 2015 16:41

Mám dojem že u někoho to bylo pokud jsi měl 100M připojení tak IPTV ukusovaly z toho připojení takže pro internet se rychlost zmenšovala, ovšem pokud jsi měl menší rychlosti tak se to od internetu neodečítalo.

To napovídá že na GATEVAY byly pouze 100M porty takže tě to omezuje pouze u zaplaceného 100M internetu.

Jak je to dnes nevím....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 12. 2015 06:07

Díky všem za odpovědi. Tak si zkusím změřit rychlost při sledování HD a uvidím, jak dál.
jednadva
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků