Notebook, práce, do 40k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kalahan 12. 12. 2015 21:02

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem pracovního notebooku.
Parametry:

- Budget do 40.000 Kč

-určení notebooku: převážně programování ve Visual Studiu (většinou spuštěno několik instancí studia), práce s db v management studiu atd.). Dále již asi standardní aktivity typu sledování filmů, práce s Office apod. které asi nejsou potřeba zmiňovat :)

-ergonomie: sice budu k notebooku připojovat většinou externí klávesnici, ale když nebude možnost tak požaduji, ať je u notebooku kvalitní klávesnice na které se dá něco napsat. Co se týče hmotnosti, preferoval bych lehčí/tenčí model, ale nemusí to být zase v tomto ohledu špička na trhu.

-velikost : v tomto bodě si nejsem úplně jistý. Pravděpodobně okolo 15". Viděl jsem několik zajímavých modelů s uhlopříčkou okolo 13.3" ale nejsem si jistý, jestli je to dostatečné pro programování při cestách. V tomto bodu bych si nechal rád poradit. Vždy jsem používal pouze notebooky s 15+.
Na druhou stranu notebook bude 70% času připojený k monitoru.

- odolnost: u tohoto bodu nemám asi žádné konkrétní požadavky. Stačí standardní odolnost.

- výdrž na baterie: žádné zvláštní požadavky

- konektivita: bylo by dobré, aby měl 3x usb. (nemusí být všechny usb 3.0) a hdmi.

- dotykový displej: může být, ale rozhodně není podmínkou.

- ssd: alespoň 256gb ssd, nejlépe 512

- design: Notebook by měl vypadat po designové stránce esteticky a na tento bod kladu důraz. Ať se za na něj nemusím při poradách stydět :)

V případě, že by se měli v 1. nebo 2. kvartálu příštího roku. Objevit "revoluční" modely, které by odpovídali mým požadavkům, můžu si klidně nějakou dobu počkat. Tak dejte vědět.

Předem děkuji za odpovědi.
Kalahan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 12. 2015 21:24

Dell E7540, ThinkPad T450s ale tam je zrada klávesnice
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama 123 12. 12. 2015 21:34

Ještě bych doplnil HP Zbook.
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 12. 2015 22:20

A nebo ještě Lko, to je asi lepší, zbude i na dock a prislusko.

Jj ZBook je vhodná alternativa, na tu jsem zapomněl. Stejně jako Fujitsu LifeBooky rady S
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 12. 2015 22:20

Otazka jestli je nutny vykon zbooku /4jadro a certifikovana gpu, oboje zatizitelne na max po x hodin a 32GB max ram ve 4 slotech/. Nemusela by byt totiz od veci alternativa HP 850, bavime-li se o tencim/lehcim ntb.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalahan 13. 12. 2015 11:03

Díky moc za odpovědi.

Mě ještě zaujala jedna kompaktnější varianta http://www.czc.cz/asus-ux305la-fb043r-c ... AhKN8P8HAQ
Sice je zde menší uhlopříčka, ale zase se mi notebook velice líbí po designové stránce. A splňuje v zásadě všechny moje požadavky.
Co si o něm v porovnání s modely co se tady objevili, myslíte?
Kalahan
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 13. 12. 2015 11:21

nalesteny prd
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MatesX64 13. 12. 2015 11:24

Aušus... :-) Ber ThinkPad neprohloupis...
MatesX64
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 12. 2015 12:53

Ta jejich klavesnice ale...
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalahan 13. 12. 2015 14:27

Tak to mě mrzí, že mi Aušus nedoporučujete :)
Zatím mám tedy z vámi doporučených modelů dva favority:

http://www.czc.cz/hp-zbook-15u-g2-cerna/168839/produkt
vs
http://www.czc.cz/hp-elitebook-850-g2-c ... 81/produkt

Tak už jen najít vhodnou konfiguraci za výhodnou cenu.

Nemáte ještě tip na případný ultrabook se stejnými požadavky? Může být i 13.3", že bych si do výběru přidal ještě něco menšího.

Díky.
Kalahan
Junior

Odeslat příspěvekod falcons 13. 12. 2015 15:13

Toshiba tecra/portege
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2015 20:26

HP 820 ?

ono upřímně rozdíl mezi 12,5" a 13,3" je docala malý.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 12. 2015 20:37

Hlavne si ujasni pozadavky na vykon. Zbook vs 13' ultrabooky, to je jako vybirat mezi bmw 330i a golfem s 1.2tsi. Oboji zajimava auta pro svou klientelu, ale...
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalahan 13. 12. 2015 21:18

Ještě poslední model co jsem našel je Dell XPS 15 9550. A do něj jsem se úplně zamiloval :)
Co se týče výkonu, tak co jsem koukal na nějaké recenze a dosti ho vychvalují. Jen to zatím asi nebude úplně nejlepší s dostupností, protože je to dost nový model.

Koukal jsem na rozdíl ve výkonu oproti ZBooku a Dell v benchmarcích měl dokonce lepší hodnoty. Ale samozřejmě existuje spoustu konfigurací tak nevím nakolik je to vypovídající.
Kalahan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2015 21:23

XPSko je multimediální blbost.

XPS na tom nebude s výkonem tak dobře jak ZBook, ani co se týče konstrukce se nechytá.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků