Připojení k doméně a vzdálená plocha

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomm83 27. 12. 2015 21:23

Ahoj, upgradoval jsem nyní na svém soukromém notebooku Windows 7 Home premium na Windows 10 Home. S tímto počítačem jsem se dříve připojoval občas i k firemní VPN síti a ke vzdálené ploše, Nyní jsem ale zjistil, že podle všeho edice Windows 10 Home toto neumožňuje (tj. připojení k doméně a vzdálená plocha, viz porovnání edic: https://www.microsoft.com/cs-cz/windows ... 0-editions )
Je možnost to ještě nějak obejít, třeba pomocí třetí strany? Pro mě by to jinak znamenalo vrátit se k sedmičkám anebo kvůli tomu provozovat na počítači dva systémy. Měl by někdo nějaký tip, jak to řešit? Díky.
tomm83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 12. 2015 21:51

Pokud vím tak možnost připojení k doméně neměli ani Windows 7 Home premium. Ale co se týče vzdálené plochy, tak "klient" by měl fungovat i ve windows 10 home, takže na vzdálený server se připojíš.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 12. 2015 21:55

Dětské herní edice OS WNT nikdy nebylo možno připojit do AD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomm83 27. 12. 2015 22:30

Tak se mi nyní podařilo dostat k pokročilejším nastavením přes Otevřít centrum síťových připojení a porovnal jsem nastavení naší firemní VPN před upgradem a po upgradu. A problém bude podle všeho jinde, ne v edici Windows. Firemní VPN totiž vyžaduje ve vlastnostech protokolu zatržení volby Vynutit architekturu NAP. A ve Windows 10 jsem tuto možnost vůbec nenašel. Pokud jsem hledal na netu dobře, bylo NAP z Windows 10 úplně zrušeno. Dá se to do Windows 10 nějak doplnit pomocí třetí strany?
tomm83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 12. 2015 22:48

Upgrade stroje ktery se pripojuje do firemni site ti poradil vas admin?
ANO -> poradi ti jak rozjet VPN
NE -> vrat se hezky k W7 a nevrtej se adminum do veci ktery funguji. nejsi chytrejsi nez admin.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomm83 27. 12. 2015 23:08

Nejsem chytřejší než admin, ale je to v prvé řadě můj osobní počítač :)
Na druhou stranu se nechci připravit o možnost připojit se k firemní VPN. Z času na čas se hodí. Chtěl jsem se poradit nejprve zde, právě protože přechod na Windows 10 je mé osobní rozhodnutí, ne firemní.
Pokud s tím NAP, resp. VPN nehnu tady, tak se samozřejmě po Vánocích poradím s naším adminem. V případě, že to nyní nebude mít čas řešit, budu muset zvážit, co udělat dál, jak se třeba vypořádat s dvěma systémy apod...
tomm83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 12. 2015 15:17

Namátkově jsem zkusil hledat, ale žádný 3rd party workaround pro W10 jsem nenašel (nutně však neznamená, že takové řešení neexistuje). Takže jak to tak vidím, můžeš pouze následující:

1. Přimět admina k úpravám konfigurace firemní sítě takovým způsobem, aby bylo možno se přes VPN připojit i z W10 (nepravděpodobné řešení).
2. Přehodnotit své osobní rozhodnutí o nasazení W10 na svém osobním PC; v opačném případě se smířit minimálně s dualbootem.
3. Modlit se za funkční řešení na W10.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomm83 28. 12. 2015 18:46

Děkuji Vám za navrhované možnosti, uvidím, jak se ještě rozhodnu.
Měl bych ještě jeden dotaz: když jsem nyní provedl upgrade a aktivoval si Windows 10, budu se k nim moct zdarma vrátit třeba za rok za dva? Jinak řečeno, zda je potřeba do července 2016 přejít na Desítky a užívat je, anebo stačí, že jsem si je už aktivoval na serverech Microsoftu, nyní se vrátím k Sedmičkám a Desítky už mám zdarma, i když je začnu používat mnohem později?
tomm83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 12. 2015 19:42

Když už W10 máte aktivované, klidně se k nim můžete za rok či dva (a déle) vrátit, pokud se rozhodnete přejít zpět na W7.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků