Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Behemot2077 3. 1. 2016 16:50

Na tu sestavu SSP-350GT, ten ovšem tragédi nemají skladem. Stejně pochybuju, že dostaneš slevu 20 %, v normálním obchodě http://shop.bostar.cz/seasonic-ssp-350g ... d8741.html stojí normálně o 170 korun míň. Jako u naprosté většiny zboží od zelené čůzy.

G-360 je pak retailovou verzí s PCIe, ale to už stojí 1800. Ten G450M není úplně špatnej, za tu cenu a s ohledem na záruku. No nicméně na tu sestavu to je overkill už hodně, Seasonic bude mít o dost lepší účinnost.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod gigon 3. 1. 2016 18:02

Diky. Vim, ze je to overkill (vykon 400-500W), ale uvazoval jsem nejakou rezervu do budoucna... :)
Co dvojice Corsair CX430 a Corsair CX430M nebo "gold" Fortron FSP350-60EGN?
Nebo neco dalsiho z mizerne nabidky? :-D
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 3. 1. 2016 18:30

CX vůbec, oproti tomu má ten GM aspoň synchronní platformu s měničema.

EGN je ořezaná platforma Aurum v OEM verzi. Je to tak někde mezi skupinovou topologií a těma moderníma s měničema. Osazení bídný a jen dvouletá záruka.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod gigon 3. 1. 2016 18:51

OK, jasne, diky. Takze je z nabidky ten Cooler Master G450M nejprijatelnejsi volba... :-)
Uvidime jestli nekdo neco napise o Hyper M 500. ;-)
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 1. 2016 20:05

Nikdo nic psát nebude asi už. Behemot je top user na psu on this forum.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gigon 3. 1. 2016 21:20

Je fajn, ze jsem narazil prave na nej. :-D
Tak to znamena, ze volba je jasna - Cooler Master G450M.
Diky moc vsem. ;-)
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 3. 1. 2016 22:37

Já ho mám nejspíš spolu s dalšíma deseti zdrojema vyžádanej do recenze, teď z hlavy nevim, zkusím to popíchnout teď v lednu. Na konci roku byla pakárna, to spousta lidí ani neodpovídala…aktuálně o něma asi nikdo nic neví.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod axe205 14. 1. 2016 17:29

Poprosil bych o radu s výběrem zdroje Corsair pro i5 2500K (4.5GHz) Asus P67 Sabertooth, R9 270X FDD R4. Nutnost je, aby byl co nejtižší. Moc se nevyznám v rozdílech např. RM750x, RM750i, HX serie, atd. Cena cca do 4000,- pokud to bude něčemu výrazně prospěšné, tak do 5000,- Předem děkuji za ochotu.
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 1. 2016 17:38

http://www.czc.cz/corsair-hx750i-750w/156877/produkt nebo http://www.czc.cz/seasonic-ss-660xp2-f3-platinum-660w/132865/produkt - ani s jedním neuděláš chybu. Doporučit mohu oba dva, osobně jsem spokojený majitel druhého odkazovaného, Corsair by měl být o malý fous ještě tišší.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 14. 1. 2016 17:39

Já bych tam dal RM550x. Budeš tam dávat dvě grafiky nebo něco?
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod axe205 14. 1. 2016 17:51

Děkuji Vám. Dvě grafiky neplánuji. Ta moje již není ultra výkonná, ale to hraní již není co bývalo. Takže nic výkonnějšího nyní neplánuju. Teď dávám přednost klidu po práci, takže po HDD je nejhlučnější v PC právě zdroj. (FPS Aurum)

Je velký rozdíl mezi HX a RM? (Kvalita součástek a hlučnost) Sestavu zvládnou výkonově oba.... Pokud není důvod připlácet, samozřejmě to uvítám.
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 14. 1. 2016 21:47

RM už nebrat, má to trochu horší osazení, je to na nižší teplotu, kratší záruka a tak. RMx, nebo RMi, je-li třeba ta digitální konektivita. Řada HXi je co vím ta, ze které právě RMi vzešly (a pak vyndali ten digitální krám a vznikl RMx). Jestli tam jsou ještě úpravy nevim, mám tady zdroj rozdělanej na recenzi, ale furt mi nějak vázne přídavná zátěž, abych vůbec zvládl změřit 750 W :D Takže jsem od fotek nepokročil.

Zatím bych vycházel z toho, že má akorát vyšší účinnost. No ale 550W se nedělá a s ohledem na to, že i RM550x(i) má rezervu až až, je 750W model zbytečnej.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod axe205 14. 1. 2016 23:25

Výborné, moc dekuji za ochotu a radu.
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod Timmy12 21. 1. 2016 10:16

Jaksi zmizely zdroje Seventeam z Alfy (a vůbec odevšad). Ví někdo proč?
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvorijan 23. 1. 2016 16:33

Ahoj,

doma nám na našem starém veteránovi (stáří cca 8 let) pravděpodobně odešel zdroj. Jednoho dne se počítač prostě nenastartoval. Zdrojům vůbec nerozumím, ale po zběžném nahlédnutí zvenku, jsem objevil, že mezi jedním káblíkem a nějakou součástkou se vytvořil kus "něčeho" - vypadá to jako pěna (viz fotka).
http://www.imgup.cz/images/2016/01/23/I ... 82cc13.jpg

Máte, prosím, nějaký tip, co by to mohlo být?

Vzhledem k tomu, že jde o starší Eurocase (AX 400-PNF 400W), tak předpokládám, že už je nenávratně pryč. Rád bych vás proto poprosil o pomoc s výběrem zdroje náhradního.
Jde skoro přesně o tuto sestavu, tedy až na ten zdroj.
https://www.tsbohemia.cz/barbone-w-rebe ... =&vertext=

Díky za rady. ;-)

P.S. Doufám, že má smysl zdroj vyměnit (za předpokladu, že ostatní komponenty jsou funkční).
dvorijan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků