Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 1. 2016 17:22

A co vyrobit ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 1. 2016 18:02

Tahle vec je, resp tedy vydrzi byt "hezka" (za mne osobne hnus, proto uvozovky) presne tyden od koupe. Potom se uvnitr zacne usazovat a lepit prach, ktery je diky pruhlednosti hned videt. A je vsude. Na bocich, na strope ... holt plast + prach + statika = nic, co by rozumny clovek chtel.

(Ano, bohuzel jsem pragmatik.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmichal 27. 2. 2016 14:30

Ahoj, nejspíš nemá cenu kvůli tomu základat nový téma, tak se zeptám přímo tady. V práci jsem měl možnost si vzít výhodně pár věcí do počítače, zbytek dokoupil víceméně podle DS. Mám teď tedy toto:

CPU: Intel i5 4440 + Arctic Freezer 13
MB: Asus B85G-M
PSU: Corsair RM650x
GPU: MSI GTX 970

Celý je to teď ve skříni Cooler Master Force 500 a právě tu bych chtěl teď nahradit, jen nemám jasno v tom, jestli chci FD Define Mini nebo R4. Sám bych radši bral Mini, jen mě zajímá, jestli tam nebude problém třeba s gpu, jestli se v pohodě vleze apod. Pokud by se neměla v pohodě vejít, nemám problém s R4. Jelikož se mi FD líbí přímo i designem, nemám potřebu hledat jinde něco extravagantního. Požadavky na disky prakticky nemám, mám v tom SSD + 2,5" HDD a víc dávat ani neplánuju.

Dál počítám s tím, že do nové skříně rovnou nakoupím větráky, ale zase si nejsem jistej který. Do té CM jsem dočasně přikoupil dva F12 Silent dopředu a nechal stock větrák od CM vzadu (protože jsem to od začátku bral tak, že tu skříň mám pouze dočasně). Má cenu do nové skříně kupovat třeba Noctuu? A které? Předpokládal jsem něco jako NF-S12A ULN. Není podmínkou využít v nové skříni ty F12, mám je kdyžtak kam poslat dál.

Ještě dvě drobné otázky.
(1) Je s touhle deskou nějakej problém s regulováním otáček? Větráky na speedfan (4.51, Windows 10) tak nějak vůbec nereagujou, třeba to ale jen zase dělám blbě.
(2) Je nějakej rozdíl mezi https://www.alfa.cz/product.php?eid=105140004000000351G a http://www.softcom.cz/eshop/napajeci-y- ... 35594.html ? Ty dva F12 vepředu mám zapojené právě přes tuhle druhou srandu za třicet korun. Jen mě zajímá, jestli má smysl kupovat i takovou věc od Noctua.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 27. 2. 2016 15:22

Byť tebou vezmem Define R4, za tú cenu čo je teraz jednoznačne najlepšia skrinka na trhu v pomere cena/kvalita, a čo sa týka ventilátorov, tak klasika máš dve voľby - buď pôjdeš lacnou cestou a rozumným pomerom kvality (Arctic Cooling) , alebo tam rovno osadíš to najlepšie na trhu, a teda Noctua. Nič medzi tým nemá zmysel. Ideálne na výfuk 2 horné a jeden zadný, na intake 2x predné, pokiaľ to chceš hrotiť aj jeden spodný ale nieje to nutnosť.
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _honza_ 1. 3. 2016 17:43

Fractal DEFINE R4 má umístěné USB a sluchátkové konektory na horní vodorovné desce skříně a zde se usazuje prach. Časem se konektory zanesou. Z toho důvodu bych tuto PC skříň nebral.
Konektory, které jsou také nahoře, ale na svislé straně jsou kupříkladu dobře umístěné u skříně Cooler Master N300.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 3. 2016 18:04

Kolikrát se ti to stalo milej _honzo_ ? Než si vyblil tenhle výblitek.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omualo 1. 3. 2016 18:33

Diky umisteni skrine (na stole) preferuju usb vpredu, ale za 2,3k je ta bedna nadherna.
Zanaseni? Staci jedno za cas profouknout. Pripadne na to hodit hadr, kdyz to nechces jednou za mesic/dva vycistit, pak celkovemu designu ani ta uterka ublizit nemuze XD
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 3. 2016 18:46

Vzdyt staci stlaceny vzduch. A nebo huba a brcko, pokud je majitel socka. Ale nesmi se do toho naflusat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 1. 3. 2016 19:40

K tomu akvárku - pořád nechápu tu touhu čumět na ten bordel co maj lidi ve skříni. Já sem i tvrdě proti voknům, natož celoprůhledný skříně, to je strašný…

Na prach používám štěteček ideálně s vysavačem, vyfoukáním se akorát přemístí ven, aby se psotupně zase nanášel dovnitř :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 3. 2016 19:56

Ale tu se mluvilo o cisteni USB portu nahore na Fractalu. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 1. 3. 2016 19:59

Já ti nevím karle

Obrázek

Ale na toto by som sa s radosťou cez to okno díval :) Nie každá zostava je bordel že jo.
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 1. 3. 2016 21:47

A co tam jako uvidíš? Nahá baba tam není, tak wtf.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 3. 2016 08:25

Cenově zajímavá a kvalitně provedená je skříň Cooler Master Centurion Silencio 352
http://www.coolermaster.com/case/mini-t ... lencio352/
pokud teda stačí mini-tower.
Mám ji na stole a za ty peníze je dobrá.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neoras 2. 3. 2016 14:30

Mám ji taky, ale příště bych si připlatil za něco, co má vzadu víc místa pro kabely (pokud je člověk detailista jako já).
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod Hanák 2. 3. 2016 15:46

_honza_ píše:Fractal DEFINE R4 má umístěné USB a sluchátkové konektory na horní vodorovné desce skříně a zde se usazuje prach.

Python.p píše:Kolikrát se ti to stalo milej _honzo_ ? Než si vyblil tenhle výblitek.

Neni to "výblitek", ale spravna poznamka.

Pomahal som kamaratovi-adminovi v jednej nemenovanej firme v lete cez dovolenky obnovovat pocitacovy park.
Okrem ineho sme vymenili 11 PC. Skrine mali USB konektory hore (neviem, kto ich vyberal).
Za pocitacmi sedia baby ekonomky-uctovnicky, ktore si s oblubou ukladaju kovove kancelarske spinky na vrch PC.
Tak ako kedysi si mysleli, ze vysuvny suplik na CD mechanike je drziak na kafe, tak teraz si mysleli, ze USB konektory su tam preto aby spinky nespadli (dalej pisat netreba).

Konektory na hornej strane su blbost. Aj ked nie si slepica, problem moze nastat (nemyslim prach).

Priniesol som kamaratovi nahlad na projekt na USB-kluci.
Kluc mam kovovy s jenmou kovovou retiazkou (foto na vyziadanie).
Zasunul kluc a retiazka skratovala vedlajsi prazdny USB konektor.
Hanák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků