stará vs. nová verze zive.cz

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Izibia 26. 1. 2016 22:46

Řeším způsob zobrazení webové stránky zive.cz
"Stará verze" zobrazovala náhledy na články v řádcích pod sebou
"Nová verze" zobrazuje náhledy na články v kostkách. Písmo je větší, je třeba stále rolovat. Vypadá to jako verze pro mobily nebo pro zrakově postižené.

zive.cz sleduju jenom na PC, a v minulých týdnech se mi párkrát zobrazila nová verze s otázkou, zda se chci vrátit ke staré, což jsem vždy odsouhlasil.
Teď mi ale naběhla nová verze a už se jí nemůžu zbavit.

Existuje způsob jak se vrátit k verzi staré?

edit: a teď vidím, že i stránka m.zive.cz je zparchantělá:
Nějaký génius zřejmě usoudil, že nadpis
"Analýza: Česko je 26. zemí, která nejlépe podporuje celosvětovou inovaci"
nedokážu nikdy pochopit pokud vedle něj nebude obrovský obrázek s českou vlajkou.

Nevidím žádná pozitiva tohoto řešení a vidím dvě negativa:
- mnohem horší přehlednost
- vyšší náklady na stažení stránky
Naposledy upravil Izibia dne 27. 1. 2016 05:17, celkově upraveno 4
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 26. 1. 2016 23:51

Nauč se používat svůj prohlížeč a nastav si stylování webu jak chceš.
Ve firefoxu se to provádí přes:
c:\Users\***\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\***\chrome\userContent.css
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 27. 1. 2016 01:16

"Nová verze" zobrazuje náhledy na články v kostičkách. Písmo je větší, je třeba stále rolovat. Vypadá to jako verze pro mobily nebo pro zrakově postižené.


Ne to neni verze pro mobily, na mobilech to je jeste silenejsi nez na desktopu ... .

Krakatoa: To je sice hezke, ale nelze to pouzit vsude (napriklad ten mobil) a za druhe je ponekud uchylne, kdyz pro zakladni pouzitelnost by si mel clovek definovat pro web vlastni vzhled.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 27. 1. 2016 02:50

Krakatoa píše:Nauč se používat svůj prohlížeč a nastav si stylování webu jak chceš.

Děkuju za tip, ale zase natolik zive.cz nemiluju abych mě to nutilo dávat si práci s tím co měli udělat autoři webu.

Bespi_ píše:Ne to neni verze pro mobily, na mobilech to je jeste silenejsi nez na desktopu ...

Zřejmě jsem přehlédl diskuzi/poll které živě uspořádalo před zavedením změn. To si tam nikdo nestěžoval?
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 1. 2016 08:08

A jak mam pres user css poresit to, ze tam perex proste neni?

To je tak kdyz se do toho vseho motaj bu.eranti v kravatach! Jde to jen k horsimu. Pro me frontpage zive.cz skoncila - nic se tam nedozvim.

Zlatej root - tam aspon otevreli predem betu vcetne diskuse a pochopili ze dlazdice jsou mozna dobry pro plesk, ale na technickem webu nemaji co delat. Takze vzhled lŽivě ted bude asi spis odrazem toho jak se citi - drive technicky, dnes prachobycejny bulvar pro plebs.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Scully112 27. 1. 2016 08:28

Přesně totéž jsem nadávno taky řešil. Psal jsem dotaz do poradny, ale protože mi nikdo pořád neodpovídal, ze zoufalství jsem vymazal celou historii. To pomohlo. Nejdřív jsem se té myšlence bránil, protože jsem nechtěl o všechno přijít, ale odpor k novému vzhledu byl nakonec silnější. Po restartu mi to zase nabídlo, jestli chci staré, nebo nové Živě. Od té doby si sakra hlídám, abych podruhé neudělal stejnou chybu.
A na mobilní Živě jsem přestal chodit úplně. Je to tak nepřehledné, že jsem nakonec záložku po mnoha letech natrvalo vyhodil z prohlížeče. Budu sice mít absťák, protože jsem na ní byl nekolikrát za den ale něco tak nepřehledného je stejně k ničemu. A než člověk odstránkuje k poradně, která je na šedém podkladu taky nepřehledná. No hrůza. Aspoň mě to přinutí hledat jiný web s touhle tématikou. A pokud někdo víte o lepších konkurenčních stránkách, tak mi prosím napište.
Scully112
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pospa58 27. 1. 2016 08:32

Je to sice hnus, ale oproti tomu, co předvedla smartmania.cz, to je přece jenom o ***í chlup lepší.
pospa58
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 27. 1. 2016 09:03

Je to peklo. Neergonomicka, neefektivni sr**ka. A to jsem normalne slusny clovek.

Scully112: Jak to myslis "smazal historii"? Jako historii prohlizece? To na to vubec nema vliv, ke staremu vzhledu se nedokazu vratit ani kdyz to otevru v naprosto cistem browseru. Na nic se to nepta, rovnou zobrazi ten paskvil. Takze jak to vratit?

A co jsi myslel tim "podruhe neudelal stejnou chybu"? Jakou chybu presne?
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 27. 1. 2016 09:08

Scully112 píše:ze zoufalství jsem vymazal celou historii. To pomohlo. Nejdřív jsem se té myšlence bránil, protože jsem nechtěl o všechno přijít, ale odpor k novému vzhledu byl nakonec silnější. Po restartu mi to zase nabídlo, jestli chci staré, nebo nové Živě.

myslíš vymazání koláčků? To nefunguje, už mi nikdo staré živě nenabízí.

Scully112 píše:A pokud někdo víte o lepších konkurenčních stránkách, tak mi prosím napište.

diit . Zpráv je méně, ale redaktoři vědí o čem mluví.
Fórum a Poradna na živě mi připadají nejfrekventovanější na českém webu (ne že bych neměl jiné výhrady), a zatím nikoho nenapadlo nacpat je do kostek.

karlos00x píše:A jak mam pres user css poresit to, ze tam perex proste neni?

;) Nauč se používat svůj prohlížeč. Napiš si skript, který perexy vytahá z odkazů a stránku sestaví.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 1. 2016 09:16

tovizejo... nemam na praci nic lepsiho.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pérák. 27. 1. 2016 09:36

Já se držel starého, jak dlouho to jen šlo.
Nové je samozřejmě horší, místo perexů nesmyslně velké obrázky.
Dřív jsem dle perexu věděl, který článek mě bude zajímat a kliknul na něj, ostatní jsem neotvíral. No asi někoho tam nahoře napadlo, že budu klikat na vše, když podle názvu nepochopím, o co jde... Ale to se spletli, raději neklikám na nic ;-)
A to nemluvím o tom, že nahoře už nejsou nejaktuálnější články, nýbrž nějaké "vyšší vůlí vybrané 3+1" - FUJ!
Taky jsem chodíval na zive.cz několikrát denně, ale tohle mě naprosto odrazuje.
Bohužel, nepředpokládám, že na naše názory nějací "mf manažeři" dají...
Pérák.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Izibia 27. 1. 2016 09:46

Pérák píše: No asi někoho tam nahoře napadlo, že budu klikat na vše, když podle názvu nepochopím, o co jde.

Tohle by mohlo být jádro pudla.
Pořád jsem nechápal, jak se může sejít taková koncentrace blb.ů na jednom místě, že se nenajde ani jeden člověk který těm ostatním vysvětlí jak je ten web postavený na hlavu a neergonomický.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Scully112 27. 1. 2016 10:25

Když dám vymazat historii, nabídne mi to ve volbách i vymazat nastavení pro daný server, hesla a pod. Tak jsem to všechno obětoval.
Mám FF 24.7.0 ESR. Novější verze nezvládají korektně některá rozšíření, která nutně potřebuju, takže je možné, že novější verze FF to mají trochu jinak.
Po restartu mi to při první návštěvě Živě zase nabídlo starý, nebo nový vzhled. A teď si sakra dobře hlídám, abych se neuklepl, pokud to po mně zase bude chtít potvrdit volbu - nový/starý (5h1nj1 - podruhé stejná chyba). Asi to znáte. Když člověk spěchá, tak je někdy ruka rychlejší, než hlava.
Izibia - Díky za odkaz
Scully112
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 27. 1. 2016 10:29

Je uplne jedno, v jakem prohlizeci to otevru, jestli bez historie nebo s historii... Nikdy se zadna volba vzhledu neobjevi. Asi kouzlo. :-/
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Dvořák1 27. 1. 2016 10:49

Vždycky když něco funguje dokonale, se najde diletant, který to všem ostatním znechutí. Sice chápu, že Živě provozuje stránky hlavně proto, aby bylo kam nacpat co nejvíce reklam, ale uživatelé by za to měli rovněž něco dostat. Například pěkné články a pěkný vzhled stránky. Ani jedno z toho ovšem uživatelé nedostanou. Ubohé obsahy článků, kde si autor plete pravou ruku s levou a používá nesmyslnou anglickou terminologii. Styl stránek je nyní takový jako by je tvořil buď úplný začátečník nebo pacient z Bohnic na vycházce. Stránce Živě tedy nelze než popřát, aby brzo zanikla a neotravovala lidem život svými nevkusy.
Dvořák1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků