Zrušení odeslané objednávky Ebay

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -Majky- 3. 2. 2016 15:10

Zdravím, nevíte někdo, jestli když mi přijde zboží přes Ebay a já ho odmítnu převzít nebo si ho nevyzvednu, tak jestli ho pošta vrátí zpět odesílateli bez toho aniž bych musel platit poštovné zpět?
Díky za odpověď
-Majky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 2. 2016 15:53

Odosieľatelovi tak urobíš škodu, pretože on to poštovné už zaplatil, a pošta mu to poštovné nevráti.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Majky- 3. 2. 2016 15:58

A když bylo poštovné zadarmo?
-Majky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 3. 2. 2016 16:09

pošta to určitě zadarmo nevezla, poštovné bylo tedy obsažené v ceně výrobku
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 2. 2016 16:10

To, že si za poštovné ty neplatil, ešte neznamená, že jeho to nič nestálo. Aj keď je pravdou, že ak sa bavíme o zásielke z Číny (čo si neuviedol), tak tam je poštovné relatívne nízke.

Každopádne je to z tvojej strany neseriózne. Ak si si niečo objednal, tak by si to mal prevziať (bez ohľadu na to, že si si to časom rozmyslel).
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Majky- 3. 2. 2016 16:11

Tak to je divný, protože to byla věc za stovku a zboží odesláno z Austrálie :D

edit: S odesílatelem jsem si psal a on říkal, že neví jak to je a není si jistý, jestli bych nemusel platit poštovné k němu zpátky.
-Majky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Timmy12 3. 2. 2016 16:16

Kvůli něčemu za 100 se ti vyplatí to tak řešit? :oboze
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 2. 2016 16:18

Každopádne, všeobecne to funguje tak, že keď zásielku príjemca neprevezme do určitého dátumu (napr. do 3 týždňov), tak sa zásielka vracia späť osodielateľovi. Preto sa na zásielkach uvádza aj adresa odosielateľa.

To platí všeobecne, bez ohľadu na to, z ktorej krajiny to je.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Majky- 3. 2. 2016 16:20

Tak díky za info. No myslel jsem, že pokud by to šlo jednoduše vrátit, tak bych to vrátil, ale takhle bude nejjednodušší to asi neřešit no.
-Majky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 3. 2. 2016 17:29

Prebral by som to už len z dôvodu, že sa to sem dostalo až z Austrálie. Budú si ťa pamätať pri ďalšej objednávke. Radosť obchodovať s takými ľuďmi. :-)
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 3. 2. 2016 18:06

No to je, ale jinak nechapu co resite vraci se to bezplatne zpatky a ze si to neprevzal tvuj problem nevratil bych ti prachy. Hotovka.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 3. 2. 2016 19:04

-Majky- píše:Zdravím, nevíte někdo, jestli když mi přijde zboží přes Ebay a já ho odmítnu převzít nebo si ho nevyzvednu, tak jestli ho pošta vrátí zpět odesílateli bez toho aniž bych musel platit poštovné zpět?
Díky za odpověď

Pokud odmítneš převzít zboží, které sis objednal, zvlášť z ciziny, tak jsi pitomec... To sis měl rozmyslet před tím, než jsi to naklikal. Počítej s tím, že na eBay už si neškrtneš, pokud si prodejce bude stěžovat, žes zásilku nepřevzal.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod -Majky- 3. 2. 2016 21:55

Špatně si rozumíme, samozřejmě, že to prodejci neudělám takhle. Psal sem si s ním a on sám říkal, že už zboží bohužel odeslal a že neví jak to je se zrušením. Že bych to mohl zkusit nepřijmout, ale že neví, jestli bych nemusel zaplatit poštovný zpět. Nakonec na to ale kašleme a zboží normálně přijmu a strčím do šuplíku no :D Nic takového, že bych si něco objednal a schválně to bez jeho vědomí nepřijal samozřejmě neudělám.
-Majky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harrym 3. 2. 2016 22:25

Věci z ebaye chodí tak, že ti to pošťačka narve do schránky (pokud se to do ní vleze), a neřeší zda to chceš nebo nechceš. Poštovné je obvykle free shipping. ještě jsem nezažil, že by někdo něco posílal na dobírku.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 2. 2016 16:58

Ja to jednou zazil, ze se muselo prevzeti zasilky podepsat. Byla to objednavka pametove karty z ebaye a misto ni byl v zasilce reklamni privesek na klice. :D Ale ebay penize bez reci hned refundoval, protoze podvedenych bylo vice.
osobne2
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků