Nejlepší program pro vytváření videa z dění na obrazovce

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 4. 2. 2016 22:43

Pro hry a nVidie Shadowplay,pak univerzální OBSko a pokud ti nejde o snížené snímky (u záznamu desktopu asi ne),tak Fraps
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 4. 2. 2016 23:17

OBSko umí i nVidia NVENC a existuje i ve verzi s podporou AMD VCE, takže umí enkodovat i hardwarově ;)
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vavraCZ 5. 2. 2016 08:10

bandicam
vavraCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Borisovic 5. 2. 2016 09:26

Používám ShareX. Jedním stiskem klávesy vytvoří screenshot, umí i nahrávat dění na obrazovce a to vše i ve výřezu (Jak screen tak video). Jdou v něm nastavit scripty aby vše kopíroval do cloudu (podporuje asi 20 služeb) a do clipboardu přímo vloží odkaz na soubor. Navíc má v sobě i základní funkce na úpravu obrazovky.

Předtím jsem používal Lightshot, kde je výborná možnost přidat do screenu doprovodnou grafiku (šípky, zvýraznění, text) ještě pře uložením a taky může ukládat do cloudu. V práci ale občas potřebuji nahrávat videa což Lightshot neumí.
Borisovic
Junior

Odeslat příspěvekod paprikXL 5. 2. 2016 15:17

Open Broadcaster (http://obsproject.com).

Správné nastavení chvilku potrvá, ale na to, že je zdarma, má obrovské možnosti. Můžete smíchat libovolné audio vstupy (aplikace, mikrofon) s libovolnými video vstupy (každý monitor, aplikace, webkamera..), klidně více najednou a nahrávat do souboru nebo streamovat nebo oboje zároveň.

Jediná možná nevýhoda může být výkon u náročných her - pak šáhněte po aplikaci od výrobce grafiky, která je na daný HW optimalizovanější.
paprikXL
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 5. 2. 2016 17:18

Tak tady se trošku rozepíšu.

Pro různé "nenáročné" činnosti jako je tvorba videotutoriálů pro "něco" (např aplikace jako je excel, skype, internetový prohlížeš apod) doporučuji něco co dokáže dobře zachytit kurzor myši, a třeba ho i zvýraznit při kliknutí nebo i pohybu. Mě se dobře osvědčila aplikace BB Flashback: http://www.flashbackrecorder.com/ Video dokáže exportovat v mnoha formátech od videosouborů, přes flash animaci až i například jako spustitelný exe soubor, který dokáže přehrát i naprostý PC diletant.

Pro přímý online stream si moc vybírat nelze. Bezplatný OBS nebo placený XSplit.

Pro záznam náročnějších věcí (typicky her) se mi nejvíce osvědčil Fraps. Vyzkoušel jsem toho mnoho, ale vždy jsem našel něco proč to nepoužít. Buď se kvůli záznamu trhala hra, nebo se trhala nahrávka, nebo to bylo zbytečně nahrané ztrátovou kompresí, nebo tam třeba byl zobrazený kurzor myši a nešel vypnout, nebo se video rozmazávalo, nebo byl pak problém to video dále zpracovávat, nebo to nahrávalo více monitorů, nebo to neumělo nahrát vybrané okno a nebo další problémy... Opravdu zatím nejlepší kompromis co jsem našel byl u Frapsu, jen je škoda že se asi už nevyvíjí, poslední verze je z února 2013 a podpora končí u windows 7. Možná zde zmíněný DXTory vypadá jako slušná náhrada. Zatím jsem ho nezkoušel ale z popisu na webu to vypadá velice dobře.

Další kapitola sama pro sebe je záznam zvuku. Pokud chcete video/audio dále zpracovávat tak je velice vhodné nahrávat každý zdroj zvuku samostatně a smíchat to až při finálním zpracování. Protože jak to smícháte už při záznamu tak už to nikdy nikdo nerozdělí. Následně vzniká problém když je jeden záznam příliš tichý a druhý příliš hlasitý a už s tím nic neuděláte protože jsou smíchané. Bohužel řešení tím že si spustíte např Audacity (nebo jinou aplikaci na záznam zvuku) několikrát a v každé budete nahrávat jiný zdroj je nepoužitelné, protože jednak to nefunguje a ikdyby to fungovalo tak musíte vyřešit sychronizaci několika dalších stop, které jednoduše nebyly "spuštěny" ve stejný okamžik. Ale podařilo se mi najít jednu aplikaci, která umí nahrávat teoreticky neomezené množství různých zvukových zdrojů. A to současně takže jsou všechny vzájemně synchronizované. Je to N-Track Studio: http://en.ntrack.com/index.php Když se to nakombinuje s aplikací Virtual Audio Cable: http://software.muzychenko.net/eng/vac.htm tak je to velice dobrý způsob jak nahrát odděleně několik zvukových stop z různých aplikací (pokud aplikace umožňuje vybrat zařízení přes které bude přehrávat zvuk)
Pokud někdo znáte podobnou aplikaci schopnou současného nahrávání více zvukových zdrojů tak prosím o odkaz. N track Studio je fajn, ale je to až příliš velký kanón na jednoduché vícestopové nahrávání.

Následně post-produkce tam preferuji Avisynth: http://avisynth.nl/index.php/Main_Page Je to velice mocný nástroj na úpravu videa. Poskytuje mnoho, mnoho a mnoho možností jak nahrávku upravit, ale není to aplikace pro každého. Není to žádná windows klikací aplikace. To jak se má video zpracovat je nutno zapsat pomocí skriptu. Ale je to také velice dobré řešení pro opakované činnosti. Skript co vám k záznamu přidá intro/outro nebo například poloprůhledné logo si napíšete jednou. A při pořizování dalšího dílu videa stačí ve skriptu vyměnit zdrojové soubory, eventuelně lehce upravit kvůli synchronizaci stop a můžete renderovat protože intro/outro/logo se tam skriptem opět vloží a nemusíte nic řešit. Avisynth nabízí spoustu pokročilých i zcela primitivních funkcí, které často ani nenaleznete u mnohých video-editačních aplikací, protože se zjednodušuje a zjednodušuje až aplikace umí jen něco co si autor myslel že je nejlepší. Avisynth vám dá plnou kontrolu nad tím jak se video zpracuje. Chcete například vytvořit rozhovor dou lidí a moderátora přehrávat v levém kanálu a hosta v pravém kanálu? není problém avisynth to zvládne (pokud tedy máte nahrané dvě zvukové stopy). Chcete zobrazit 9 různých videjí jako dlaždice v mřížce 3x3? Opět není problém. A co je nejlepší je zcela zdarma. Render videa pak lze provést například přes MeGui: http://sourceforge.net/projects/megui/ které je také zcela zdarma. Jediné co je na avisynthu špatné, tak že nemá žádnou knihovnu efektů, jako když chcete vložit oheň nebo např blesk do videa. Případně by to šlo řešit přes plugin.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 6. 2. 2016 00:00

Nargon píše:Opravdu zatím nejlepší kompromis co jsem našel byl u Frapsu, jen je škoda že se asi už nevyvíjí, poslední verze je z února 2013 a podpora končí u windows 7.

Tak jsem teď trochu pátral a nějakou naději tu máme (click) :-)
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samsun12 2. 6. 2022 13:52

Momentálně používám https://www.geekersoft.com/free-screen- ... nline.html Je úplně zdarma. Předtím jsem ho používal zadarmo. http://camstudio.org/
samsun12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freekarol 3. 6. 2022 01:03

Pro starší hardware můžu doporučit Screencast-O-Matic nebo Icecream Screen Recorder

Běží svižně i na 9 let starém notebooku...
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků