Multimediální + starší hry, 20 tis., classic až LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tombas 13. 2. 2016 21:36

Pánové, prosím o odladění návrhu nové sestavy:

1) hlučnost co nejtišší, v rámci cenového limitu
2) použití jako univerzální a multimediální domácí PC pro úpravu fotek, internet, filmy, hudbu (s externím DAC) a občasné hraní starších her (NFS, Mafia...)
3) cena kolem 18 tis. - max. do 20 tis. vč. OS
4) jenom bedna, bez periférií a monitoru
5) OS Win 10 Home krabicová v ceně sestavy
6) OC procesoru bych uvítal, pokud to deska umožňuje
7) Mini-ITX provedení, případně co nejmenší, pokud je ITX silně omezující nebo nevhodné (počítač bude umístěn v malém a dost přecpaném obýváku)
8) počítač plánuji sestavit osobně, nebo eshop (moc jim nevěřím), případně u odborníka, pokud to bude cenově přiměřené

http://www.czc.cz/118205,175654,135782, ... 10202/kody

Kvůli finanční úspory jsem uvažoval i o integrovaném řešení AMD A10-7870K - výkonově by stačilo, ale nedokázal jsem uspokojivě vyřešit chlazení v ITX skříni nízkoprofilovým chladičem, kromě vodního chlazení, což není ani tiché ani levné.

Jestli je to celé blbost, tak to smažu a začku od píky, tohle je taková moje představa, aby to trochu vypadalo i fungovalo, s možností případného budoucího upgradu CPU i VGA.

Děkuji všem za případné rady a reakce.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2016 21:43

Původní návrh není dobrý, ale z telefonu lepší těžko dám...

-- 13 úno 2016 21:43 --

Původní návrh není dobrý, ale z telefonu lepší těžko dám...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 13. 2. 2016 21:59

OK, to nespěchá.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Foxik88 13. 2. 2016 22:09

ITX je hodně omezující... za mě spíše takto:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... AE0137MM04
Je to výkonější a po odladění to bude i tižší....
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 13. 2. 2016 22:36

Jsem si vědom, že je ITX omezující, přesto si myslím, že by mělo být možné takovou sestavu složit, byť za cenu drobných ústupků např. ve hlučnosti. Tiché chlazení nemám v mém návrhu řešeno, tam jsem nechal ten prostor cca 1500,-.
Další otázkou je procesor, zda je rozumné ještě dnes kupovat G3258 nebo už je to příliš starý nesmysl.
Celkově mi jde hlavně o plynulost chodu, otevírání aplikací, přehrávaní filmů a hudby, práce s několika otevřenými aplikace - typicky internet, kecálek, pošta, a na druhém monitoru (TV) puštěné video nebo film.
Trošku extrém je na jednom monitoru nějaká hra (do sluchátek) a na TV přes HDMI film.
Další nezmíněný požadavek s výhledem do budoucna je přehrávání ve 4K.

-- 13. 2. 2016 22:58 --

V podstatě by se mi líbila podobná konfigurace v ITX balení a kvalitními komponenty za podobnou cenu v tichém provedení :).
http://www.lynx.cz/main.aspx?cls=produc ... _id=543644
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2016 23:17

Fyzika jako pojem něco říká?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 13. 2. 2016 23:30

Bohužel ano, netvrdím, že to co by se mi líbilo je fyzicky reálné, ale tak nějak bych se tomu rád alespoň přiblížil.

-- 13. 2. 2016 23:37 --

Každopádně je to výzva :).
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2016 01:05

tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Foxik88 14. 2. 2016 08:46

Potíž je ta, že slušná deska ITX stojí kolem 3500... Tyto bez hlazených kaskat nejsou úplně dobré....
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 2. 2016 12:15

V kombinaci budgetu a fyziky to proste nevymyslis. Mohl bych nabidnout nejmensi mATX bednu za rozumnou cenu, ale porad se bavime o 42,5cm delky, 19,8cm sirky a 38,7cm vysky.

Na druhou stranu tam das HW temer bez omezeni, deska staci za sedmnact stovek, normalni zdroj, klasicky tower chladic. Tzn je sance ze to nebude lina mrcha a zaroven to nemusi byt ani Boeing.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2016 13:39

Tomu rozumím.
Ještě jsem nad tím přemýšlel a čím dál víc se přikláním k integrovanému řešení, tedy APU.
Ty hry nejsou tak důležité, spíše by to byl takový příjemný bonus, hlavní je, aby to plynule zvládalo multimédia, hudbu a více spuštěných věcí najednou.
Co bych uvítal, tak optický výstup ze zvukovky.

Udělal jsem ještě jednu variantu na AMD, i když to tady není moc populární.
http://www.czc.cz/173380,175654,172810, ... 58743/kody
Skříň ITX Fractal Design Core 500 umožňuje osazení standardního vysokého chladiče i ATX zdroje. Myslím, že je to solidní kompromis mezi kvalitou a cenou. http://www.fractal-design.com/home/prod ... ore-500%29
Hlučnost se snad dá taky udržet na úrovni nižší než Boeing.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 2. 2016 14:10

APU = velka spotreba a pokud na to nacpes maly chladic a micro bednu bez poradneho pruvanu, z principu to bude hlucne a (nebo) brzy shori.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2016 14:42

Musím to ještě promyslet.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 2. 2016 19:25

APU má cenu, dokonce se najdou aplikace kde nakope Intelu, ale tohle není ten případ.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2016 21:26

No počkej, myslíš, že by např. A10 7870K nestačil na multimediální použití s občasným hraním starších her?
Silnější grafika se dá časem vždycky dokoupit.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků