Multimediální + starší hry, 20 tis., classic až LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2016 15:36

Co trebaaa ...

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... UP011S5B01

Je tam SkyLake a draha deska. Poradnou a cenove rozumnou ITX desku totiz aby clovek pohledal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 2. 2016 15:57

Nechapu, proc lide chteji vykon a ITX. Smysl to ma ve skrinich jako v elegatnich Moneual, Lian-Li, nebo kde opravdu neni misto. Jenze vetsina ITX v praxi, mela vzdy problemy s hlukem a prehrivanim. I KalmX se umi poradne rozehrat a do kazde chassis se nevejde. Koupit poradny board pro ITX (ten je snad jediny prijatelny do chlazeni a fazi a to Asus Z170I Pro Gamer nebo tak nejak), ted laborovat s chlazenim, chassis ... za ty problemy to nestoji, ozvlaste, kdyz se vejde mATX.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2016 16:16

Z170i PRO GAMING ... je v sestave s i3 6100. Na grafiku je tam A9x14, takhle se to do Q50 od SPC vejde. (Dal bych MSi Gaming, ale ta je moc dlouha.)

//BTW jeste by mohla byt zajimava volba toto: https://www.msi.com/product/motherboard/Z170I-GAMING-PRO-AC.html#hero-overview ale v ruce jsem nemel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 2. 2016 17:08

Alfu nevidim, ale to ty vis. Ty gaming edice Killer, Dragon a dalsi hlouposti u NIC akorat dobre obchazi sitovy stack. SPC Q50 skrin, co taha pres PSU, coz by nevadilo, ale taha to dolu pod PSU a to uz mi vadi.

Posledni mATX/ITX a pekne jsem si nabil hubu s Aerocool Dead Silence. Spis porezal prsty a vibruje jako cert. Nejhorsi je ten plast pod PSU, ktery dela aerodynamicky hluk, kdyz to mas v living room v desingu brcalove zelene v kombinaci s cernou a bilo, tak byla jedina, co se nemusela strikat. Kdyz hraje, tak to proste slysis, jak se to pod "tlakem" PSU rezonuje. Vylamat tu blbost, byl by klid.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2016 17:10

Ja ITX po par zkusenostech z principu tak nejak nestavim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2016 18:00

Přátelé, nechci tady vyvolávat roztržky. Děkuji všem za názory, tipy a návrhy.
Vykašleme se na ITX, přesvědčili jste mě, že to nemá smysl. Gamming desku nepotřebuji a nevyužiji, takže zbytečné drahá investice.
Shrnu, co už mám vybráno:

Case: Fractal Design Define Mini
HDD: Seagate Momentus 1TB + SSD Transcend 370S 128GB
Zdroj: Seasonic S12II 520W
OS: Win 10 Home 64b

Nad čím váhám:
CPU: Intel i3-4170 - není lepší Skylake?
Board: GIGABYTE GA-B85M-D3H-A - kolik by stála ve variantě 1151 pro Skylake?
RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9
VGA: ASUS R7360-OC-2GD5-V2 (vybral jsem ji kvůli ceně, výkon bohatě stačí a s aktivním chlazením nemám velký problém)
Chladič CPU a ostatní doplňky, ventilátory apod.

Hodil jsem to do téhle sestavy:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... XN011HIW01
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2016 18:18

Obrázek

V reci cisel presne: 19.820,- Kc

Vice vykonu pro hrani, nizsi spotreba i hluk v zatezi. Define Mini je sice fajn, ale ta 360 je krikloun.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 2. 2016 18:56

Neptam se na duvod a neresim. Chces Radeon, potom bys mel zvolit Sapphire Nitro, protoze i pres kratsi zaruku disponuji full features (...ze, milej zlatej Asusackej), nemaji problemy s UEFI (Gigabyte) a maji lepsi chlazeni, ktere zastavi fany v idle = nedelaji hluk.

Na roztrzky zapomen, normalne se bavime, radeji z toho neco vytez.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2016 19:16

Tak tohle vypadá opravdu dobře. Teda pokud to díky té skříni nebude startující Boeing :).
Jak to má NVidia s ovladačema? Dočetl jsem se, že AMD je na tom trochu líp a hlavně v posledním roce zapracovalo na odladění.

Všechno už bych v podstatě nechal tak jak to máš KineCZku navržené, jenom ta skříň není úplně to, co bych si představoval. Přece jen to bude v obýváku hodně na očích a trochu designu by neuškodilo.

Ještě mě napadlo, že by bylo dobré doplnit DVD mechaniku, i když dnes už je to skoro zbytečné, ale to už fakt není podmínkou.

-- 15. 2. 2016 19:23 --

Matysek píše:Neptam se na duvod a neresim. Chces Radeon, potom bys mel zvolit Sapphire Nitro, protoze i pres kratsi zaruku disponuji full features (...ze, milej zlatej Asusackej), nemaji problemy s UEFI (Gigabyte) a maji lepsi chlazeni, ktere zastavi fany v idle = nedelaji hluk.

Na roztrzky zapomen, normalne se bavime, radeji z toho neco vytez.

Na Radeony jsem koukal, vybral bych si, ale mají o dost větší nároky na výkon zdroje, což znamená další prachy navíc.
Krom toho, ten navržený ASUS se taky v nízké zátěži chová jako pasiv a větráky úplně vypíná.
http://www.chip.cz/novinky/hardware/tic ... x-gtx-950/
jinak je to taková výplň díry mezi GTX 750i a GTX 960. Ale jak jsem psal,pro moje účely až moc předimenzované. Pořád dávám největší důraz na multimédia a multitasking s puštěným filmem na jedné obrazovce (TV) a na druhém monitoru normální činnost - internet apod.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2016 19:28

Mohu Te ujistit, ze je to na pomezi classic a Low Noise. Ano, odladeni rukou odbornika na toto ma dosti velky vliv, chovani vsech ventilatoru jsem osobne nastavoval - vcetne tech na graficke karte.

Co se designu tyce ... pokud se libi Fractal Define Mini, asi bych na ni priplatil. Resp ja urcite. Fotogalerie s Define mini mam ve svem profilu take.

AD mechanika: Navrh na obrazku ji ma, do kosiku jsem ji nedal. Je to Samsung 224, cena asi 370Kc?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2016 19:34

Nemusí to být Fractal, ale jak na to koukám, zdroj je umístěný dole s nasáváním od podlahy, což je v mém případě problém. PC stojí na koberci.
Dalo by se to rozumně umístit třeba do této bedny?
Zalman A1
Obrázek
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2016 20:06

Pod PC prostě dá knihu. Problem solved. Případně libovolnou desku atd.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2016 21:39

Tak mě napadlo, nebylo by lepší v podobné ceně prostě koupit noťas? :nenapadne
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2016 21:48

Heh
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2016 22:12

No tak neeee ;-)
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků