Jak rozchodit Parental Control na routeru TL-WR743ND

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MITA 6. 3. 2016 18:28

Zdarec

Mám router TP Link TL-WR743ND a nedaří se mě rozchodit Parental Control
Návodů jsem na netu pár našel ale nic z toho nefunguje.
Používáte někdo tuhle funkci.

Jde mě o to že potřebuju někdy zablokovat přístup k netu jednomu telefonu .
Blokace MAC adresou je pro mě k ničemu.Točí se u mě dost lidí a pořád chodit do nastavení a přidávat MAC adresy se mě nechce.

Nějaká dobrá rada ?
MITA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 6. 3. 2016 19:29

Jednoduše nedám mu heslo k wifi.

Jak by jsi to chtěl dělat, tak tam pozadávej všechny mac co na internet můžou a ostatní zakaž.

A nebo svým zařízením přiděluj stále stejné IP a těm povol internet ostatním zakaž.

Ale vše je o tom že se to dá během pár minutek obejít......

MAC se dá změnit a IP taky stačí se kouknout na nějaký přístroj který má povolen internet.

Jediné co funguje že by jsi se musel na nějaké bráně přihlásit a pak bude internet povolen což toto zařízení neumí.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jackbrno 6. 3. 2016 19:56

MITA píše:Zdarec

Mám router TP Link TL-WR743ND a nedaří se mě rozchodit Parental Control
Návodů jsem na netu pár našel ale nic z toho nefunguje.
Používáte někdo tuhle funkci.

Jde mě o to že potřebuju někdy zablokovat přístup k netu jednomu telefonu .
Blokace MAC adresou je pro mě k ničemu.Točí se u mě dost lidí a pořád chodit do nastavení a přidávat MAC adresy se mě nechce.

Nějaká dobrá rada ?


Ty si protiřečíš. Píšeš, že potřebudeš zablokovat přístup k netu JEDNOMU telefonu a potom zase že se u tebe točí dost lidí. Tak zkus nějak srozumitelně vysvětlit, o co konkrétně ti jde.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 6. 3. 2016 20:03

To si taky rikam, jeden tel.jedna MAC, tak jakepak, toci se tu moc lidi. Takze vysvetli, jinak ti nikdo neporadi. Ale reknu, dej openwrt, a tam je iptables mocny to nastroj.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 6. 3. 2016 20:08

Jedna mac se dá zablokovat i s originál FW, ale nechápu to prostě mu nedám heslo k wifi a je to.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 6. 3. 2016 20:18

Soban a napadlo te, ze jednomu nebo vice lidem da a ti to muzou rict dotycnemu? Me se stalo ze na pobocce dali heslo vedlejsimu kanclu, protoze meli vypadek a oni se napojili a vyuzivali i pak, nez jsem jen ze srandy proskenoval wifi pristroje a prisel na to. Pobocek mam 40 nastesti vetsinu na wrt ve vpn.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MITA 6. 3. 2016 21:33

Točí se u mě zhruba 10-15 lidí ( převážně rodina + pár vyvolených )kteří mají přístup na net. Jenže jezdí ke mě ještě klienti s kterýma řeším nějaké věci po netu a jsou připíchnutí vlastním noťasem. Těmto lidem řeknu heslo a je to. Je to jednodužší jak zjišťovat MAC adresu a povolovat jí v routeru.
Já potřebuju abych mohl zakázat pouze jeden telefon s danou MAC.
MITA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 6. 3. 2016 21:41

No v zalozce dhcp client zjistis jeho zarizeni i mac a tu proste zakazes a je to. Pokud v origo fw to neni, aktuakizuj. Pokzd to nepojede i v origo, dej openwrt a tam zadas

iptables -I INPUT -p TCP -m --mac mac adresa -j DROP

Pripadne tam muzes nastavit i cas, odkdy dokdy.

Nebo muzes v openwrt vytvorit druhou virtualni wifi omezenou, rodine povolis tu neomezenou a tu omezenou druhou zadas jen urcitym lidem. Pak ji muzes normalne vypnout, nebo menit hesla jak se ti zlibi.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackbrno 6. 3. 2016 21:53

MITA:
Jdeš na to blbě, nedělá se to přes parental control, ale přes acces control. Tam si vybereš režim, jestli pouze zadaní klienti mají mít přístup k netu a cokoliv ostatního ne (režim Deny) a nebo naopak jestli zadaní klienti přístup k netu mít nemají a cokoliv ostatního ano (režim Allow). Pak si zvolíš, jestli se klient určuje pomocí MAC nebo IP adresy, zvolíš režim "Allow" a zapíšeš MAC adresu toho telefonu, který chceš blokovat a hotovo. Jde tam nastavit např. i kam se připojit může a kam ne a nebo časový rozvrh blokace. Já mám tedy novější TP-LINK Archer C20, takže tam možná mám něco navíc proti tomu 743, ale nějaké to základní blokování podle MAC tam máš určitě taky.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 3. 2016 22:16

Základní blokování dle MAC je i v orig FW.

Pokud chceš mít veřejnou wifi je lepší pořídit kvalitnější HW který má i wifi pro hosty a dá se vypínat dle času, dnů atd... a není z ní vidět na wifi rodiny. (Samozřejmě hesla jsou jiné a rodiné hesla nikomu nemusím dávat.)

Zablokovat jednu mac není problém v žádném fw.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MITA 6. 3. 2016 23:28

jackbrno :

Díky. acces control funguje přesně jak potřebuju.
MITA
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků