1 den nový notebook a už problémy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 1. 3. 2016 14:12

Je to levný notebook od HP. Budou tam Windows 8.1 (Home?). Pokud chce MS účet proč sakra bránit. A k tématu. Rachtání.. osobně si myslím že to dělá HDD nebo větrák (mám Paviliona 15 a měl to taky). Upgrade na Windows 10 bude trvat. Od doby co v HP nahráli systém vyšla tuna aktualizací. Doporučuji to nechat přes noc běžet. A Sobane,proboha,musíš se vážně takhle chovat?!
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 3. 2016 14:14

S nejlevnejsim a jedinym 2,5" HDD bude upgrade nejmene na celou noc - bezna vlastnosti OS z dilen firmy Maly-mekky.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 3. 2016 14:21

OT: Prodej cehokoliv v konfiguraci "HDD ONLY" uz mela EU davno zakazat. A narozdil od zarovek a dalsich peachovin by to byl snad prvni ROZUMNY zakaz.

K tematu: Odkud jsi? Treba by se Ti na to podival nekdo z fora. Je to jen napad - ziskala bys jistotu, zda je stroj OK ci nikoliv.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 3. 2016 14:28

hele kdyz jsou lidi co si to koupi... tak at pak trpi.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 3. 2016 15:09

Sice to skoncilo trochu jinde. Prirovnal bych to k reverzni analyze zipu a moceni ve tme po 10 pivech, ktere nemuze prakticky pochopit.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hnedahlava 2. 3. 2016 03:55

To rachtání bude s největší pravděpodobností HDD.
Jestli chceš klid, musíš ho vyměnit za SSD.

Když je ještě čas, napiš nám, co od notebooku očekáváš, jaký máš rozpočet a když tak můžeš ještě tento vrátit a vybereme jiný a lepší.

Pro ostatní, kteří jsou arogantní...nejsme náhodou na fóru? Nemají se tu řešit dotazy lidí, co mají problémy či něčemu nerozumí?
Když s tím má někdo problém, proč sem leze?
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 3. 2016 11:03

karlos00x píše:
Marilyn Elis píše:Sobane chápu, že je jednoduché odsoudit laika... :roll:
Pochop, že já jako laik nevím...

Jsem ajtak, tzn nejsem instalater, nejsem elektrikar, nejsem zednik, nejsem podlahar a nejsem ani automechanik.

Hadej co udelam kdyz se podela bojler, prestane jezdit auto nebo resim novou podlahu?

jsem ajťák, ale když se mi podělá bojler, přestane mi jezdit auto, nebo potřebuju novou podlahu, postavit a naštukovat zeď tak to zmáknu sám. Protože zkušenosti s řemeslníky mi říkají, že jsou zadarmo drazí.
Bohužel tohle dost často platí i o nás ajťácích

Nicméně chápu, cos tím chtěl říci - když na to nemám zkušenosti/čas/náladu, tak na to musím mít peníze, aby to za mě někdo jiný udělal.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dustter 2. 3. 2016 11:28

K tomu, co tu navrhl SSD, no ne každý má ty desetitisíce, aby za předražené SSD dával... (nic proti samotným SSD, ty jsou fajn, mluvím jen o ceně)
Dustter
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 2. 3. 2016 11:37

Desetitisíce? Ty už ses asi dlouho nepodíval na ceny SSD :)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 2. 3. 2016 11:40

A proč jsi v těchto dnech kupuješ notebook s Win 8.1? Já jej kupoval minulý týden a vzal jsem radši s Win 10 v základu at nejsou problémy s přechodem a často i po přechodu...
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 3. 2016 11:53

eLzyx píše:ale když se mi podělá bojler, přestane mi jezdit auto, nebo potřebuju novou podlahu, postavit a naštukovat zeď tak to zmáknu sám

dycky se nejakej ceskej brouk pytlik mistr sveta najde...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 3. 2016 11:57

... pokud potřebuješ na každou blbost odborníka, je to tvůj boj
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 3. 2016 13:09

Nádherný název threadu
Marilyn Elis píše:1 den nový notebook a už problémy

přilákal (nejen) všechny špičkové ajťáky! ;-)
Marilyn Elis píše:http://www.czc.cz/hp-15-15-ac004nc-stribrna/173363/produkt

= laciný plasťák nejhorší kvality. Místo SSD jen HDD. Opět nejlacinější a nejlínější mrcha. Nestíhá náporu MS WU => drnčí.
KineCZek píše:Prodej cehokoliv v konfiguraci "HDD ONLY" uz mela EU davno zakazat.

Volím Tě do EU parlamentu! Třeba tam konečně prosadíš něco rozumného. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 8. 3. 2016 15:06

Dovolím si malé shrnutí:
- Stávající 1 den starý NTB vrátit CZC v zákonné lhůtě bez udání důvodu.
- Založit nové vlákno pro výběr nového stroje s přesnými požadavky, k čemu má sloužit, cenový limit apod. (dle pravidel).
- Z doporučených možností vybrat tu nejvhodnější.
- Zakoupit doporučený NTB a požádat o instalaci a test přímo prodejce/člena místního fóra/osobu z tvého okolí, která provede prvotní instalaci, nastavení, aktualizaci a odladění (odinstalaci balastu hojně dodávaného výrobci NTB, který akorát zpomaluje počítač).
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků